Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Shakky
Homofobikler her transdan nefret etmeli gibi bir kural mı var? Bu "benim x arkadaşlarım da var" diyen ırkçıların açıklamasına benzedi(Her milletde var bunlar :D)
@Sakata Gintoki
Ben Zoro bembeyaz, iyi bir karakter mi dedim? Ayrıca korsanların gemisini ikiye yarma ile şunu bir tutman da ilginç :D En azından küçük bir kız çocuğu gördüğünde yardımsız bırakmıyor
@Alpamis
Defalarca Nami'yi vazgeçirmeye çalışıyor. Çocuklar "Bizi kurtarın" dedikten sonra hem de. Nami olmasa harbi bırakıp gidecekler. Güzel kadınlar dışında herkese karşı duyarsız Meriç'in teki. Şu sahnelerden sonra bayağı bir soğudum Sanji'den. Çocukken Star TV'de izlediğimde favori karakterimdi halbuki.

İşte Luffy'nin karakterindeki sorun, mangakanın olan olaylar doğrultusunda Luffy'nin tepkisini eksik yansıtmasından kaynaklı çıktı. Tam işleyemedi. Ya gerek görmedi ya da fırsatı olmadı fakat her iki durumda da yaptığı hatalıydı. Bunu dikkate alması gerekirdi, ana karakter bu. Fakat Sanji'de öyle değil durum. Dedim ya, bu hareketler Sanji'ye çok ters hareketler değil. Yani beklenebilecek hareketler. İsterse mangaka bu şekilde geliştirdim bu karakteri der, ki çizilen de buna delalet. Luffy bu gördüğümüz kadar olamaz, tolere edilecek bir durumu yok. Fakat Sanji buymuş. Böyle bir durum olduğunda bu şekilde hareket edermiş demek ki. Arada fark var. Luffy'nin ki mangakadan kaynaklı hatayken, Sanji'nin ki karakterden kaynaklı hata bana göre.

Adam kadınlara sapık derecesinde düşkün. Hayali deniz kızları olan biri için cehennemin okamalar olması normal sayılabilir. Hani okamalar da tam okama, öyle gerçek hayatta gördüğümüz taş gibi travestilerden de değil. Ayrıca Sanji homofobik olsa Bon Clay tayfadan ayrıldığında tayfayla beraber üzülmez, veya tayfayla ilişkilerinde tutumunu çok net görürdük diye düşünüyorum.
Senin dediğini anlıyorum. Ama ikisi de bir kişinin kalemine bakıyor. Mangaka Luffy'nin abisini öldürmüş. Ve Luffy'e ağır bir darbe vurmuş. Luffy'nin ilk defa özgüveninin kırıldığını Ace öldüğünde görüyoruz. Jinbei ise sağlam sözler edip yeniden hayalini hatırlamasını ve yalnız olmadığını hatırlatıyor. Tayfa da Luffy'nin abisinin öldüğünü duyunca krize giriyordu. Onun yanında olmak istiyordular ve birilerini kaybedebileceklerinin de farkına vardılar. Ki sırf bu yüzden 2 yıllık eğitim oluyor. 2 yıl sonrasında yine aynı amaç etrafında toplanıyorlar. Rakiplerinin Yonkou olduğunun korsan olduklarının sevdiklerinin tehlikeye girebileceğinin farkında olarak yeniden birleşiyorlar ve bunu da kabullenmişler. Aslında Sanji zeki bir adam bunun her zaman farkındaydı. Değilse bile bu olayla varıyorlar.

Ben hiçbir tayfa üyesinden beklemezdim böyle şeyleri. Çünkü olanlar ortada. Varsa yan basan 2 yıllık arada basar. Çünkü olayın ciddiyeti Ace'in ölümü ile tamamen ortadaydı. Sonrasında Sanji'den böyle haller görüyoruz. Mangaka bunu çocukluğundaki trajediye bağladı. Ama bence Sanji bundan çok daha sağlam biri olmalıydı. Ben beklemezdim. Ama bakınca Luffy'den de umulmadık şeyler görüyoruz. Korkum Zoro'ya da böyle şeyler yaptıracak olmasında. Aslında alt yapısını iyi kurduğu sürece bir anlam verebilirim. Ama Ne Sanji'nin yaptıklarının ne de Luffy'ninikilerin sağlam bir zemini olmadı.

Beyler Sanji çok hatalar yaptı, karakter olarak da eksik/yanlış olduğu durumlar var ama o kadar da gömmeyin adamı. Sonuçta Luffy bu adamı nakaması olarak görüyorsa özünde iyi bir adamdır. Gerektiğinde kendini feda da etti tayfa için. Tayfadaki herkes özünde iyidir. Luffy'nin kriteri de bu.

@Shakky
Homofobikler her transdan nefret etmeli gibi bir kural mı var? Bu "benim x arkadaşlarım da var" diyen ırkçıların açıklamasına benzedi(Her milletde var bunlar :D)
@Sakata Gintoki
Ben Zoro bembeyaz, iyi bir karakter mi dedim? Ayrıca korsanların gemisini ikiye yarma ile şunu bir tutman da ilginç :D En azından küçük bir kız çocuğu gördüğünde yardımsız bırakmıyor
@Alpamis
Defalarca Nami'yi vazgeçirmeye çalışıyor. Çocuklar "Bizi kurtarın" dedikten sonra hem de. Nami olmasa harbi bırakıp gidecekler. Güzel kadınlar dışında herkese karşı duyarsız Meriç'in teki. Şu sahnelerden sonra bayağı bir soğudum Sanji'den. Çocukken Star TV'de izlediğimde favori karakterimdi halbuki.
Sanji buranın bi hastane veya benzeri bi yer olabileceğini, hikayelerini bilmediklerini söylüyor. Nami ısrar edince de kalıp gereğini yapıyor. Bu sahnede Sanjinin yaptığında ne kötülük gördün la harbiden? :(

Neyi açıkladın? Farklı bir çeviri atıyorsun ki onda da "savaş kabiliyeti söz konusu olduğunda Luffy ile omuz omuza durabilir," diyor. Bu ne demek? Denklik ifade etmiyor mu? Denk olmayan adam nasıl seninle omuz omuza duracak? Ayrıca senin attığın çeviri neden doğru oluyor da benimki yanlış oluyor? :)
Adam oraya başlık yapmış, kimse Luffy ile Zoro eşit güçte demedi, çeviri hatasıdır diye. Sen ise sürekli bunu ortaya atıp duruyorsun. Mangada böyle bir şey geçti mi ? Geçmedi. Geçen yer için çeviri hatası denmiş mi ? Denmiş. Halen ısrar ediyorsun.

Luffy ve Zoro birçok kez bir karakter ilk kez tanıtıldığında, yetenekleri gösterildiğinde karşısındakini yenemediler. Bu sadece tayfa içinde değil dışında da geçerli. O durumla bu durum bir mi? Ayrıca bana bir sahne göster ki; tayfadan birisi Luffy mi güçlü kendi mi bilmesin ve bunu dile getirsin, Luffy de hadi görelim desin. Şu sahne Zoro ile Sanji arasında yaşansaydı avatar yapardınız. :D
Franky, Luffy ile dövüşürken, Luffy'nin güçlü olduğunu kabul ederek mi dövüştü ? Ve Luffy'de bunu bilerek mi dövüştü ? Çünkü böyle ima ediyorsun.

Lucci bence de tüm tayfayı öldürürdü. Çünkü zaten herkesin bir rakibi vardı ve herkes belli bir seviyede yıpranmıştı. Zoro'nub sözlerini ise daha önce açıklamıştık. Denizcilerin gelmesi, yolu kapatması vs. Kendi istediğin şekilde yorumluyorsun.
Lucci'de Luffy karşısında yıpranmıştı. Öyle bir söylüyorsun ki sanki Lucci hiç yıpranmamış durumda bir köşede bekliyordu.

Zoro iki sebep sunuyor, birisi Lucci'nin çok güçlü olması, ikincisi denizcilerin geliyor olması. Adam diyor ki Lucci zaten çok güçlü biz bir katkı veremeyiz, denizcilerde buraya geliyor en iyisi biz onlarla ilgilenelim diyor, sen ise kendimce yorumladığımı söylemişsin. Bunun nesini yorumlayayım, hem Luffy hem Zoro, Lucci Zoro'yu öldürür demiş, sencesi bencesi mi var.

Zoro'nun Luffy ile eşit olduğunu düşündüğüm için Zoro'nun Croco'yu yenebileceğini düşünüyorum. Enel'i yenemezdi mesela o ayrı mesele.
Nasıl yenebileceğini de açıklasaydın keşke. Luffy'de dayanıklılık ve yenilgiyi kabullenmeme, dövüş yeteneğinin aynısını sana göre Zoro da gösterebilirdi demek ki. Crocodile'dan bariz çok daha güçsüz olduğu belli Daz Bones karşısında ne hallere düştü ve nasıl kazandı biliyoruz. Zoro'nun Crocodile'ı yenme gibi bir şansı yoktu.

Enel'i yenemezdi diyerek lütfetmişsin, neyse en azından bunu kabul etmişsin bu da bir şey.

Zoro öldürmekle tehdit ediyor, o lafları da Zoro söylüyor. İki durum aynı mı? Birinde Luffy ne yapsa sözden anlamıyor ve ısrarla Zoro'yu öldürmeye çalışıyor. Diğerinde düşman Luffy'ye saldırıyor ve Luffy işi Zoro'ya bırakıyor. Zoro da gereğini yapıyor. Bundan sonra da böyle devam eder.
Zoro Pica'ya diyor ki sen eziksin, ve benim kaptanımla dövüşmeye layık değilsin. O yüzden benimle yetin diyor.

Buradan bu apaçık mesajı alman gerekir.

Sanji'nin Zoro kadar dayanıklı olduğunu iddia ediyordun ya, ondan bahsediyorum. 10. bölümle 350-400. bölümü kıyaslıyordun hani. Bak birkaç sayfa önce manga sayfası attım. Sen önce ona cevap ver, sonra Luffy'yi tartışırız.
10.bölüm ile 350'yi kıyaslarken özellikle daha da güçlendiklerini belirttim zaten. Ama fark çok büyük, 3-5 aylık gelişme ile kapanacak kadar değil. Sanji bıçak yiyor ve Absalom'u fizik gücü ile bayıltıyor, hemde görünmez olan ve gözlem Haki kullanamadığı için zorlukla yerini tespit ettiği birisini.

Zoro ise bıçak yedikten sonra Buggy gibi bir karakteri bayıltamıyor ve kaçıyor. Zoro evet gelişiyor, ama arada olan muazzam farkı kapatmış denebilir.

Ayrıca hangi sayfayı attın bir daha at görelim, geçmiş sayfalarda göremedim.

Sanji buranın bi hastane veya benzeri bi yer olabileceğini, hikayelerini bilmediklerini söylüyor. Nami ısrar edince de kalıp gereğini yapıyor. Bu sahnede Sanjinin yaptığında ne kötülük gördün la harbiden? :(
Nasıl ne kötülük gördüm yahu, bu adamların nerede olduklarının farkında mısın? Tehlikeli bir adada "SAVE US" diye bağıran çocuklara karşı kendi çıkarları doğrultusunda pozitif bir yaklaşımla Nami'yi ikna etmeye çalışıyor.
"But make no mistake! I'm only doing this in response to..." Kesin gag olsun diye yazmıştır E. Oda, önceki 4 safyada can atıyordu arkadaş...

@Master of Puppets Haklısın :D

Senin dediğini anlıyorum. Ama ikisi de bir kişinin kalemine bakıyor. Mangaka Luffy'nin abisini öldürmüş. Ve Luffy'e ağır bir darbe vurmuş. Luffy'nin ilk defa özgüveninin kırıldığını Ace öldüğünde görüyoruz. Jinbei ise sağlam sözler edip yeniden hayalini hatırlamasını ve yalnız olmadığını hatırlatıyor. Tayfa da Luffy'nin abisinin öldüğünü duyunca krize giriyordu. Onun yanında olmak istiyordular ve birilerini kaybedebileceklerinin de farkına vardılar. Ki sırf bu yüzden 2 yıllık eğitim oluyor. 2 yıl sonrasında yine aynı amaç etrafında toplanıyorlar. Rakiplerinin Yonkou olduğunun korsan olduklarının sevdiklerinin tehlikeye girebileceğinin farkında olarak yeniden birleşiyorlar ve bunu da kabullenmişler. Aslında Sanji zeki bir adam bunun her zaman farkındaydı. Değilse bile bu olayla varıyorlar.

Ben hiçbir tayfa üyesinden beklemezdim böyle şeyleri. Çünkü olanlar ortada. Varsa yan basan 2 yıllık arada basar. Çünkü olayın ciddiyeti Ace'in ölümü ile tamamen ortadaydı. Sonrasında Sanji'den böyle haller görüyoruz. Mangaka bunu çocukluğundaki trajediye bağladı. Ama bence Sanji bundan çok daha sağlam biri olmalıydı. Ben beklemezdim. Ama bakınca Luffy'den de umulmadık şeyler görüyoruz. Korkum Zoro'ya da böyle şeyler yaptıracak olmasında. Aslında alt yapısını iyi kurduğu sürece bir anlam verebilirim. Ama Ne Sanji'nin yaptıklarının ne de Luffy'ninikilerin sağlam bir zemini olmadı.
Sanji'nin trajik geçmişi anca onun yaptığı tercihine bir açıklama olabilir. Ben zaten tayfasını korumak adına geride bırakmasını bu geçmişle beraber tolere ediyorum. Luffy'e vurmasını bile buna dahil ederek bir şekilde tolere ettim. O zamanlar çoğu kişi gibi Sanji'nin zekasına güvenerek bende durumu toparlamak için bir ihtimal planı olabilir dedim. Fakat tayfası ve kaptanı zor durumdayken Sanji'nin iki günlük kıza inanılmaz bir biçimde adapte olmasının geçmişiyle açıklanacak bir durumu yok. Bu tamamen Sanji'nin kadınlara olan düşkünlüğüyle alakalı ki bu da bize en başından beri karakterde verilmiş bir şeydi. Puding'in gerçek yüzü ortaya çıkmasa bu kadar kısa bir sürede duruma adapte olmuş, gayet mutlu mesut yaşayan bir Sanji görecektik nerdeyse.

Adam oraya başlık yapmış, kimse Luffy ile Zoro eşit güçte demedi, çeviri hatasıdır diye. Sen ise sürekli bunu ortaya atıp duruyorsun. Mangada böyle bir şey geçti mi ? Geçmedi. Geçen yer için çeviri hatası denmiş mi ? Denmiş. Halen ısrar ediyorsun.

Franky, Luffy ile dövüşürken, Luffy'nin güçlü olduğunu kabul ederek mi dövüştü ? Ve Luffy'de bunu bilerek mi dövüştü ? Çünkü böyle ima ediyorsun.

Lucci'de Luffy karşısında yıpranmıştı. Öyle bir söylüyorsun ki sanki Lucci hiç yıpranmamış durumda bir köşede bekliyordu.

Zoro iki sebep sunuyor, birisi Lucci'nin çok güçlü olması, ikincisi denizcilerin geliyor olması. Adam diyor ki Lucci zaten çok güçlü biz bir katkı veremeyiz, denizcilerde buraya geliyor en iyisi biz onlarla ilgilenelim diyor, sen ise kendimce yorumladığımı söylemişsin. Bunun nesini yorumlayayım, hem Luffy hem Zoro, Lucci Zoro'yu öldürür demiş, sencesi bencesi mi var.

Nasıl yenebileceğini de açıklasaydın keşke. Luffy'de dayanıklılık ve yenilgiyi kabullenmeme, dövüş yeteneğinin aynısını sana göre Zoro da gösterebilirdi demek ki. Crocodile'dan bariz çok daha güçsüz olduğu belli Daz Bones karşısında ne hallere düştü ve nasıl kazandı biliyoruz. Zoro'nun Crocodile'ı yenme gibi bir şansı yoktu.

Enel'i yenemezdi diyerek lütfetmişsin, neyse en azından bunu kabul etmişsin bu da bir şey.

Zoro Pica'ya diyor ki sen eziksin, ve benim kaptanımla dövüşmeye layık değilsin. O yüzden benimle yetin diyor.

Buradan bu apaçık mesajı alman gerekir.

10.bölüm ile 350'yi kıyaslarken özellikle daha da güçlendiklerini belirttim zaten. Ama fark çok büyük, 3-5 aylık gelişme ile kapanacak kadar değil. Sanji bıçak yiyor ve Absalom'u fizik gücü ile bayıltıyor, hemde görünmez olan ve gözlem Haki kullanamadığı için zorlukla yerini tespit ettiği birisini.

Zoro ise Buggy gibi bir karakteri bayıltamıyor ve kaçıyor. Zoro evet gelişiyor, ama arada olan muazzam farkı kapatmış denebilir.

Ayrıca hangi sayfayı attın bir daha at görelim, geçmiş sayfalarda göremedim.
Neyse kardeş karar aldım Wano'ya kadar vs tartışmasına girmeyeceğim. Orada bir şey gösterilirse tartışırız tekrar. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın anlamı yok.

95. bölümde Sanji ve Usopp'un Zoro'nun yarası hakkında konuşmalarına bak. 14 veya 15 sayfa falan olması lazım. Başka da bir şey yazmayacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık