Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy onları asla aşağılamazdı. Hapishanenin en alt katındaki tavırlarında bunu gördük zaten, en ufak bir küçümsemesi dahi olmadı.
Luffy yakışıklı bir prens değil yalnız, yakışıklı bir prenssen Usopp'un yaptığından beter şeyler yapıp yakisikli_66 diye anılmaya devam edebilirsin, millet de sana adamın dibi falan der karakter grinin altmış altıtonu olmasına rağmen.

Vallahi ben sosyal adalet avcısı değilim, yüzyıllık deyimi değiştirmek de planlarımda yok. Moralen üstün bulduğum kadına da "kadın gibi kadın" ifadesini kullanırken hele.Bana bunun kullanmanın uygunsuz olduğu söylediği an benim siteyi bırakmış olacağım andır. Siteyi de toptan Tumblr'a yönlendirirsiniz artık.
Sanji dibine kadar homofobik, üstüne de cinsiyetçi. Bunu inkar eden kördür.
Sanji homofobik de yaşadığı iki yıl düşünülünce bu gayet normal. Kadınlara da zaafı olduğu doğru. Serinin başından beri var.
Vuramaması ise başka bi mevzu, Zeffin öğretisi.

Geri kalan sözlerin ise anlamsız bi çıkış olmuş. Esir dediğin Ceasar ise sabaha kadar dövsün. Luffy Momoyla bile kavga eder, Zoro hiçbir suçu olmayan adamların gemisini ikiye ayırır, iki dkda nakamasını siler atar. Bunların hiçbiri iyilik meleği değil.

Buralardan yola çıkacaksak hepsine kulp takarız. Sende bu arc bi Sanji nefreti gelişmiş gördüğüm kadarıyla. Neyse.

Sanjiye yönelik genel bi şeyler yazayım.
Sanji Arlong Park, Alabasta, Skypia, Enies Loby ve daha nice yerde rüştünü ispatlamış tayfa için vazgeçilmez bi adamdır. 5. sınıf karakter muamelesi çekip aşağılamanın lüzumu yok. Hatta Oda tayfayı ayırdığında bi tarafa kıvırcık şapka korsanları falan dedirtti. O grupta lider bu adamdı.
Bu arcta da görüldü ki adam herkesten daha büyük trajedilerle gelmiş bugünlere. Bugün Sanjide daha büyük psikolojik problemler dahi olsa normal karşılanır.
Ayrıca Sanji her zaman ihtimalleri sayan ve dile getiren bi adam oldu. Ama hiç elinden geleni yapmaktan geri durduğunu görmedik. Zoroya hayalinden vazgeçebilirdin derken canı pahasına o restoranı koruyordu. Robinin durumunu ve olacakları kendi de biliyorken geri durmayıp tek başına ilerledi. Usopp konusunda Luffy ağzından istemediği sözleri kaçırınca ağzına yapıştıran da bu adam Luffy Viviye ders verdiği sırada Namiyi lafa karıştırtmayan da bu adam. Kritik anlarda imdada yetişen başlıca adamdır tayfada. Özellikle Arlong Park, Alabasta, Enies Loby, Skypia, Water 7, Dressrosa, Zouda bu çok fazla öne çıkmıştır. Bu arcta da bunu denese de tek başına yapabileceği bi şey değildi, gördük. Ama yine aynı ruhla hareket etti.

Seversiniz sevmezsiniz ama Sanji bu serinin ve tayfanın en önemli karakterlerinden biridir kabul etmelisiniz. Değerini bilmek lazım.

Kim Luffy için Bege gibi biriyle ittifak kurabilir derdi ki? Mangaka resmen alay etti. Luffy Bege'nin Pekoms'a ne ettiğini duyunca öfkeden kudurdu. Ama sonrasında bunu unuttu? Yine kurduğu kimseden kaçmayacağım dediği sözü de unuttu. Hiçbir şey yok gibi he hehe diyip gülerek geriye tek kaçmak kaldı diyor.

Sanji için ben o arada dedim. Kendinde değil. Ağır bir bunalıma girmiş. Ne yaptığının bilincinde değil adam. Yaptıkları kesinlikle yanlıştı. Orasını zaten belirttim. Mangaka onu az çok çocukluğunda yaşadığı trajedinin bir dışa vurumu olarak gösterdi. Ama Luffy'nin yaptıkları hiç de ona uyan şeyler değil...

Bege de sözünde duran biri çıktı. Yaptıkları takdire şayandı. Ama Luffy'nin öfkesini çok çabuk kenara attırdı Mangaka. İşleyemedi.
İşte Luffy'nin karakterindeki sorun, mangakanın olan olaylar doğrultusunda Luffy'nin tepkisini eksik yansıtmasından kaynaklı çıktı. Tam işleyemedi. Ya gerek görmedi ya da fırsatı olmadı fakat her iki durumda da yaptığı hatalıydı. Bunu dikkate alması gerekirdi, ana karakter bu. Fakat Sanji'de öyle değil durum. Dedim ya, bu hareketler Sanji'ye çok ters hareketler değil. Yani beklenebilecek hareketler. İsterse mangaka bu şekilde geliştirdim bu karakteri der, ki çizilen de buna delalet. Luffy bu gördüğümüz kadar olamaz, tolere edilecek bir durumu yok. Fakat Sanji buymuş. Böyle bir durum olduğunda bu şekilde hareket edermiş demek ki. Arada fark var. Luffy'nin ki mangakadan kaynaklı hatayken, Sanji'nin ki karakterden kaynaklı hata bana göre.
Sanji daha adaya ayak basar basmaz "Cehennemdeyim" diyor. Gıcık olsalar da ne Luffy ne de Zoro böyle bir ifade kullanmazdı.
Adam kadınlara sapık derecesinde düşkün. Hayali, cenneti* deniz kızları olan biri için cehennemin okamalar olması normal sayılabilir. Hani okamalar da tam okama, öyle gerçek hayatta gördüğümüz taş gibi travestilerden de değil. Ayrıca Sanji homofobik olsa Bon Clay tayfadan ayrıldığında tayfayla beraber üzülmez, veya tayfayla ilişkilerinde tutumunu çok net görürdük diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık