Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yami

Hep kurguyu falan Luffy lehine yorumlamak çok yanlı ve yanlış bi tutum bence. Mesela sırf Luffy'nin asıl gücü hemen gösterilmesin diye Yeni Dünya'da hep bu hallere düşüyor. Maksat Shounen olsun. Yoksa Dof olsun CC olsun hiçbirinin önünde bu vaziyetlere düşmeyebilirdi.

@Yami Foxy vs'si var işini görür mü :D Hani ayna koyuyor ya eldivenin içine. Şaka bir yana dediğini anladım ama kimin var ki öyle bir vs.? Bu seri superpower klasmanında yani güç odaklı daha çok. Law'un da yok öyle bir vs. Ayrıca kazanmak için ille satranç hamlesi yapmana gerek yok ya da o tip davranan birisi hep kazanır diye de bir şey yok.

Ha bu arada Luffy'nin Aokiji ile ilk karşılaşmasında biraz o tat var aslında. Hani Aokiji niye bire bir dövüşmek istediğini anladım diyor ya. Aslında tayfasını korumak için gerekirse satrançvari düşünebiliyor Luffy. Yani sonrasını düşünebiliyor. Diğer örneği de Lucci. Seni durdurmazsam tüm tayfamı katledeceğini biliyorum diyor ve ona göre dövüşüyor.

Kısacası senin aradığın şekil vs.ler zaten seride yok çünkü tarzı değil, şart da değil ayrıca.
Dediğim gibi öyle bir vs yok işte :D Ondan bahsediyorum.
Verdiğin örneklerde alakasız. AoKİJİ veya Lucci ..
" Seni durduramazsam tüm tayfamı katledersin " bir stratejik dövüş değil bir son :D
Bleach ve Naruto'da oluyordu ama bu seri saf dövüş üstüne. Power odaklı gidiyor.
Yani eğer bleach veya Naruto'da bir karşılaşma olsaydı Law , Luffyde zorlanmazdı bile

Dediğim gibi öyle bir vs yok işte :D Ondan bahsediyorum.
Verdiğin örneklerde alakasız. AoKİJİ veya Lucci ..
" Seni durduramazsam tüm tayfamı katledersin " bir stratejik dövüş değil bir son :D
Bleach ve Naruto'da oluyordu ama bu seri saf dövüş üstüne. Power odaklı gidiyor.
Yani eğer bleach veya Naruto'da bir karşılaşma olsaydı Law , Luffyde zorlanmazdı bile
İşte öyle bir seri olmadığı için de Luffy Law'da zorlanmaz bile :D

Seride ki en büyük eksiklik bu kısım işte.
Bununla yaşamayı öğrenmemiz gerek. :D
Law adam olsaydı en azından 3 kılıcı olurdu. xD
Zoro fanı mode off

Doflamingo fanı mode on

Law adam olaydı özendiği adama ihanet etmezdi. Onu bu günlere getiren adama ihanet etti. Doffy kanatlarına alıp eğitmese Kuzey Mavide kıytırık bir muayenehane açıp sabah akşam ilaç yazardı şimdi. Law'a ölüm cerrahı deniyorsa bu Doffy sayesindedir. Ama Doflamingo Law haininin ileride ona karşı geleceğini öngörmüştür. Ve bildiğin her şeyi ben öğrettim ama bildiğim her şeyi öğretmedim düşüncesi ile ona hayatının dersini vermiştir. Ancak ana karakterin ballısına denk geldiğinden şimdilik planı gereği geri çekilmek zorunda kalmıştır.

Law'u Dof'un iplerine göre degerlendirmemek lazim zira o iplerin sertliği normal degil. Koka bile yapmadan durdurabiliyor Dof. Keseni de gormedik zaten ipleri.

Zoro'nun kokali kılıçlar ne kadar sert bilemeyiz. O yuzden bir sey söylemesi zor. Ama kılıçlar bolunmezse Zoro büyük ihtimal alır. Zira kilic ustaliginda boy olcusemez Zoro ile. Degisim ile açık aramaktan başka çaresi kalmaz. Tabii Zoro'nun k.hakisinin çok iyi olmaması sikinti ama hiç yok da değil ve refleksleri de çok iyi.

Mangakanin o anki senaryosuna bağlı is. Hatırlayın, jutteyi bolemeyen de bu Law idi, jutteyi kiran kokali bambuyu bolen de. Mangaka bazen senaryo gereği mantığı kenara atıyor yani. Bir sey söylemek zor. Ama Zoro'nun eşit olmasi ucuk bir sey değil. Ha Law, Zoro ile kiyaslanamaz demek ucuk ama onu da söyleyeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık