Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yami

Katılmıyorum. Luffy'nin kafası olaylar ciddileştiğinde gayet iyi çalışıyor. Law zorlardı ama şansı yok Luffy karşısında.
Zeka hamleleri yok. Luffyin kafası kendine çalışıyor. Duvara yumruk atıp sektirmek gibi , kanı hızlı pompalamak gibi.
Ben taktik VE Satrançdan bahsediyorum. Böyle bir vs varsa göster.

Kid için luffy den güçlü diyenleri hatırlıyorum da en azından orda adamı çok bilmiyorduk.
Ama Lawu gördük işte tek atabildiyse iyi yoksa kolunu bacağı bırakıyor. Onu bile yapamadan bıraktı kolu gerçi.
O saldırıyıda Luffynin yardımıyla ölü numarası yaparak gerçekleştirdi bir de :/
Lawu küçümsemeyin kendi klasında iyi ama sadece o kadar.

Law tamamen Luffy'nin kurbanı oldu sırf ana karakter etkin rol oynasın diye. :/ G4 geçici olarak çok üstün bir güç veriyor. Handikapı da çok fazla bu yüzden. O yüzden Luffy G4 anında Dof'a şehir turu attırdı diye Law'ı küçümsemeyi doğru bulmuyorum.

Kıyaslamazsın bile öyle mi? Çok yanlış yoldasın. :artiz: İnsan bari sağlam kapışırlar falan der.
Niye sağlam kapışsınlar? B. Haki açık ara Zoro, Dayanıklılık Zoro H. Hakiside var. Saldırı gücü gene Zoro. Peki Law? Bir tek zeka. Onuda at çöpe gitsin. İkisi beraber Wanoya gitti. Zoro Shogun'u hoplatırken Law yancısını filan alır anca.

Yami

Niye sağlam kapışsınlar? B. Haki açık ara Zoro, Dayanıklılık Zoro H. Hakiside var. Saldırı gücü gene Zoro. Peki Law? Bir tek zeka. Onuda at çöpe gitsin. İkisi beraber Wanoya gitti. Zoro Shogun'u hoplatırken Law yancısını filan alır anca.
Seride ki en büyük eksiklik bu kısım işte.

Hep kurguyu falan Luffy lehine yorumlamak çok yanlı ve yanlış bi tutum bence. Mesela sırf Luffy'nin asıl gücü hemen gösterilmesin diye Yeni Dünya'da hep bu hallere düşüyor. Maksat Shounen olsun. Yoksa Dof olsun CC olsun hiçbirinin önünde bu vaziyetlere düşmeyebilirdi.

@Yami Foxy vs'si var işini görür mü :D Hani ayna koyuyor ya eldivenin içine. Şaka bir yana dediğini anladım ama kimin var ki öyle bir vs.? Bu seri superpower klasmanında yani güç odaklı daha çok. Law'un da yok öyle bir vs. Ayrıca kazanmak için ille satranç hamlesi yapmana gerek yok ya da o tip davranan birisi hep kazanır diye de bir şey yok.

Ha bu arada Luffy'nin Aokiji ile ilk karşılaşmasında biraz o tat var aslında. Hani Aokiji niye bire bir dövüşmek istediğini anladım diyor ya. Aslında tayfasını korumak için gerekirse satrançvari düşünebiliyor Luffy. Yani sonrasını düşünebiliyor. Diğer örneği de Lucci. Seni durdurmazsam tüm tayfamı katledeceğini biliyorum diyor ve ona göre dövüşüyor.

Kısacası senin aradığın şekil vs.ler zaten seride yok çünkü tarzı değil, şart da değil ayrıca.

Law tamamen Luffy'nin kurbanı oldu sırf ana karakter etkin rol oynasın diye. :/ G4 geçici olarak çok üstün bir güç veriyor. Handikapı da çok fazla bu yüzden. O yüzden Luffy G4 anında Dof'a şehir turu attırdı diye Law'ı küçümsemeyi doğru bulmuyorum.

Kıyaslamazsın bile öyle mi? Çok yanlış yoldasın. :artiz: İnsan bari sağlam kapışırlar falan der.
Luffy'nin ön plana çıkması konusunda haklısın. Aslında daha büyük pay sahibi Law olmalıydı ama Law'da da suç var. Kendi intikamını Luffy'nin ellerine teslim etti. Luffy'nin üstünlüğünü kabul etti. Kendisi de bir D. olmasına rağmen D. ler yeni bir fırtına koparacak dedi. Sanki bana kendisi kıvırcık marul :) Dediğin gibi güç açısından Luffy'nin kurbanı oldu desek bile davranışlarıyla bekleneni vermedi Law. Bu zamana kadar gördüğümüz D. ler arasında en çaresizce davranan ve içine düştüğü durumu kabul eden kişiydi belki de. Sen yıllar yılı Corason Corason diye dolaş, icraata gelince bolon gibi pısssssss :artiz: Yani hiç yakıştıramadım Law'a bunu. Nerde D. nin iradesi !!! :artiz:

Zoro irade anlamında daha önde Law'dan. Bunu bir artı olarak değerlendirerek devam etmek istiyorum. Genel anlamda Law'ın gücü için söyleyeceğim şey şu. Kenb. hakisi ortalama olan bir adam, Law'ın shambles ve shambles'le kombine edilmiş hiçbir saldırısını yemez. Mingo bile yemedi. Mingo diyorum, çünkü kenb. hakisi amiral seviyesine yakın bir adama göre düşüktü. Bu konuyu daha önce tartışmıştık zaten. O kadar kötü değil falan dedin ama ben de bunun karşılığında örnek olarak; açılan dağ gibi room'u hissedememesini ve dibindeki Law'ın yaşayıp yaşamadığını bile anlayamadığını göstermiştim. Ayrıca sarayda aynı odada iken Luffy'nin saklandığını da hissedemedi. Yani Mingo'nun kenb. hakisinin ortalama ya da iyi düzeyde olduğunu gösteren sahnelerden çok kötü olduğunu gösteren sahneler daha ağırlıkta. Ve bu sahneler 1 değil 2 değil. Gerçekten kötüydü kenb. hakisi Mingo'nun. Zaten mangakanın Mingo'ya vermediği tek şey bu :D

Buna binaen Law'ın shambles tekniği üzerine söyleyediklerim makul diye düşünüyorum.

Bunun dışında Law hızlı bir karakter değil. Çünkü meyvesine güvenmiş bu konuda. Nasılsa istediğim şeyle yer değiştirerek bir yerden bir yere gidebiliyorum hesabı..

Yine Law'ın b. hakisi Zoro kadar değil. Olamaz da. Neden, onu da açıklıyım.

Her şeyi kesmeye kendini adamış ve bunu yaparken b. haki kullanan bir adamla meyvesi zaten her şeyi bölebilen ve yine bir şeyi bölerken kılıcına haki yüklediğini görmediğimiz Law'la Zoro'nun b. haki seviyeleri bir olamaz. Üstelik bu adamın hocası, 40 yaşına kadar kılıcına çizik attırmamış bir busoshoku haki delisiyken :) Şimdi Rayleigh'in zirve halinin mi yoksa Law'ın zirve halinin mi b. hakisi daha yüksektir desek ne çıkar sonuç ? :)

Şimdi şunu diyebilirsin. Ee zirve halleri üzerinden neden değerlendiriyorsun ?

Mantıklı olan bu. Çünkü bu adamlar birdenbire şırıngayla b. haki yardırmayacaklar. Kendi özellikleri ve yetenekleri üzerine yoğunlaşarak ilerliyor herkes. Bir anda olup biten şeyler değil bunlar taktir edersin ki. Luffy önce kral hakiyi bilinçsiz kullanıyordu, sonra bilinçli kullanmayı öğrendi, daha sonra da Shanks gibi kullanacak belki de. Bu da aynı hesap..

Fiziksel olarak, dayanıklılık olarak yine karşılaştırmam Zoro'yla Law'ı. Zoro'nun fiziksel güç ve dayanıklılık üzerine var edildiğinin örnekleri seride çarşaf çarşaf var :)

Dediğim gibi geriye sadece Law'ın zeka üstünlüğü kalıyor ki Zoro normalde biraz mal olsa da dövüşürken Luffy gibi kafasını çalıştıran bir adam. Öyle kolay kolay da tongaya düşmez hani. Öyle işte :)

Hep kurguyu falan Luffy lehine yorumlamak çok yanlı ve yanlış bi tutum bence. Mesela sırf Luffy'nin asıl gücü hemen gösterilmesin diye Yeni Dünya'da hep bu hallere düşüyor. Maksat Shounen olsun. Yoksa Dof olsun CC olsun hiçbirinin önünde bu vaziyetlere düşmeyebilirdi.

@Yami Foxy vs'si var işini görür mü :D Hani ayna koyuyor ya eldivenin içine. Şaka bir yana dediğini anladım ama kimin var ki öyle bir vs.? Bu seri superpower klasmanında yani güç odaklı daha çok. Law'un da yok öyle bir vs. Ayrıca kazanmak için ille satranç hamlesi yapmana gerek yok ya da o tip davranan birisi hep kazanır diye de bir şey yok.

Ha bu arada Luffy'nin Aokiji ile ilk karşılaşmasında biraz o tat var aslında. Hani Aokiji niye bire bir dövüşmek istediğini anladım diyor ya. Aslında tayfasını korumak için gerekirse satrançvari düşünebiliyor Luffy. Yani sonrasını düşünebiliyor. Diğer örneği de Lucci. Seni durdurmazsam tüm tayfamı katledeceğini biliyorum diyor ve ona göre dövüşüyor.

Kısacası senin aradığın şekil vs.ler zaten seride yok çünkü tarzı değil, şart da değil ayrıca.
Aslında aokiji ile dövüşünde net bir şey yoktu. Luffy onu yenebileceğini düşünmüş olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık