Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
3D2Y filmindeki Byrnndi World le Luffy vs sinde dediği gibi, vs sırasında daha da güçleniyor Luffy.
Tabi buna çoğu kişi sıvamak der, iman power der :D

Diğer yandan Doffy zaten ölmeyecek esir alınacağı için sıkıntı yok daha çok görecez tayfanın işine yarasın biraz ;)

Tamam la vurmayın. Hafızam iyi değil bu aralar. :D

Eşit olanları yensin? Kendinle eşit birisini yenmek kolay mıdır? Dövüş baştan sona kafa kafaya gider. Öte yandan kalem mangakanın elinde. Nasıl Zoro daha güçsüzleri yenip güçleniyor, Luffy de güçlenir. Der ki Zoro 1 haftada 1'den 3 güce ulaşıyor, Luffy 1 haftada 1'den 6'ya ulaşıyor. İstediği güce ulaştırabilir. İstediği teknikleri, istediği hakiyi verir. Gerçek dünyada değiliz la. Fantastik bir evren ve mangaka nasıl çizerse o. İstese Dof ile Luffy eşit derdi. Atıyorum amiral 10 Dof ve Luffy 9. Sonra da Luffy yener ve mangaka der ki 2 gün sonra (zaman olayı malum seride) Luffy 10 oldu. Kimse de nasıl oldu diyemez. B.hakisi şu kadar arttı, h.hakisi şu kadar arttı, k.hakisi şu kadar gelişti, dorukisi şu kadar arttı, şu şu teknikler çıkardı al sana 10.
Bir kurgu oluşturuyorsan, bir hikaye yazıyorsan elinden geldiğinde kendi içinde tutarlı yapacaksın ki mantıklı olsun, takip edilebilir olsun. Mangaka öyle her istediğini saçma şekillerde yapsa adamakıllı kimse takip etmez. Senin dediğinle yola çıkarsak Luffy Marineford'da önüne geleni tekleyip Ace'i kurtarabilir, ardından Beyazsakal'ı da indirir. Sorana da mangaka öyle yapmış bize laf düşmez denir. Hadi gel de takip et artık bu seriyi.
Bir şeyleri mantık eleğinden geçirmek gerek, olabildiğince akla yatkın olması gerek. Yani öyle yaptım oldu demekle olmaz.

Hey Allah'ım, neler konuşuyoruz burada. :/

Eşit olanla dövüşüp onu yenersen, bir seviye üstüne çıkmış olursun sadece ama senden güçlü olanı indirirsen, birkaç seviye atlamış olursun. Luffy hep böyle ilerledi, hep kendinden güçlü olanları zorlayarak, kendini yırtarak yendi. Bu yüzden şimdi Yeni Dünya'da bile çok korkulan bir isim, büyük adamları bile endişelendiren biri. Dof'u da bir yolunu bularak yenecek ve daha da üstlere çıkacak. Dof'un ondan daha güçlü olması, ona yenilemeyeceği anlamına gelmez. Dövüşe bakmak lazım, Luffy mantıklı mı yendi mantıksız mı? Mangaka senin dediğin gibi üstünkörü mü bitirdi yoksa özene bezene, mantığa oturtarak mı?
Yanisi bütün bunları bu dövüş bittikten sonra konuşmak lazım.

Arc'ın başından beri bu dövüşü bekliyorum, güzel bir dövüş göreceğiz diye umuyorum. Tek sıkıntım her hafta beklemek zorunda olmamız.

Dof'un yaptıkları:

Jet gatlingi pelerinle karşılamak:
http://mangayurdu.com/oku/One_Piece/745/8

Luffy'i kuklasıyla kesip, yumruklamak (istese deledebilir)
http://mangayurdu.com/oku/One_Piece/745/9

Ağzına tepiği vurup kelepçe takmak (kelepçe yerine koparmaya çalışabilirdi ki yapabilecek birisi)
http://mangayurdu.com/oku/One_Piece/760/10

g3'ü bloklamak:
http://www.mangapanda.com/one-piece/780/11

Sonra Luffy'nin savunmasının Bellamy tarafından aşıldığı gerçeği var sanmam ki Dof'u aşabilsin bilimi.

Özetle savunmada da saldırıda da daha iyi profil çizen Dof. Dof, Croco'nun NW versiyonu. Muazzam bir meyve kullanımı var. Ama farklı olarak fiziksel olarak da müthiş ve hakisi de var ki b.hakide daha iyi olduğunu tahmin ediyorum Luffy'den.

Sonra Trebol dediğin adam Law'un yanında çöp. Luffy'nin tek atabileceği konuşuluyor la :D Saldırı desen Luffy'e pek bir poh yapabileceğini sanmıyorum. Yani Luffy+Law kombosu daha güçlü ve tehlikeli bir kombo. Ve Dof bunlardan birisini parçaladı, diğerine 2-3 vuruş yaptı, kelepçe takıp rezil duruma düşürdü.

Dof>Luffy net. Sırf yenilecek diye gerçeği değiştirmeye çalışmayın. Nasıl ki Croco daha güçlüydü ama yenildi aynı şekilde Dof da öyle.
Seriyi Luffynin andavallık yapmayı hobi haline getirdiğini anlayarak okursan herşey çok daha kolay olur.

Bu arc cidden çok güzel. Fakat bu denli sıkmasının nedeni ne olacağını bilmemiz. Mesla Skypieada ilk izlediğimde enel vs luffy olacağını düşünmemiştim. Crocodile ise ilk büyük düşmandı ne yapacağını bilmiyorduk odanın. Yine magellan tahmin edilmezdi fazla. Enie lobby arc ise zaten başlı başına ters köşeye kurulmuştu. Şimdi ise belkide Punk hazardın başından beri dofun ineceğini biliyoruz.

Bu arc cidden çok güzel. Fakat bu denli sıkmasının nedeni ne olacağını bilmemiz. Mesla Skypieada ilk izlediğimde enel vs luffy olacağını düşünmemiştim. Crocodile ise ilk büyük düşmandı ne yapacağını bilmiyorduk odanın. Yine magellan tahmin edilmezdi fazla. Enie lobby arc ise zaten başlı başına ters köşeye kurulmuştu. Şimdi ise belkide Punk hazardın başından beri dofun ineceğini biliyoruz.
Bu seferde Dof'u yenemeden indirme gibi bir şey çıkabilir, yani yakalama/hapsetme gibi bir şey, o zaman güzel olur. Kaido'yu indirmek için Law'ın planlarından biri bu olabilir, son bölümdeki baloncukta gördüğümüz üzere, luffy'e söyleyeceği şeyde buna yönelik bir hatırlatma çıkabilir bir sonraki hafta.

Tamam la vurmayın. Hafızam iyi değil bu aralar. :D

Bir kurgu oluşturuyorsan, bir hikaye yazıyorsan elinden geldiğinde kendi içinde tutarlı yapacaksın ki mantıklı olsun, takip edilebilir olsun. Mangaka öyle her istediğini saçma şekillerde yapsa adamakıllı kimse takip etmez. Senin dediğinle yola çıkarsak Luffy Marineford'da önüne geleni tekleyip Ace'i kurtarabilir, ardından Beyazsakal'ı da indirir. Sorana da mangaka öyle yapmış bize laf düşmez denir. Hadi gel de takip et artık bu seriyi.
Bir şeyleri mantık eleğinden geçirmek gerek, olabildiğince akla yatkın olması gerek. Yani öyle yaptım oldu demekle olmaz.

Hey Allah'ım, neler konuşuyoruz burada. :/

Eşit olanla dövüşüp onu yenersen, bir seviye üstüne çıkmış olursun sadece ama senden güçlü olanı indirirsen, birkaç seviye atlamış olursun. Luffy hep böyle ilerledi, hep kendinden güçlü olanları zorlayarak, kendini yırtarak yendi. Bu yüzden şimdi Yeni Dünya'da bile çok korkulan bir isim, büyük adamları bile endişelendiren biri. Dof'u da bir yolunu bularak yenecek ve daha da üstlere çıkacak. Dof'un ondan daha güçlü olması, ona yenilemeyeceği anlamına gelmez. Dövüşe bakmak lazım, Luffy mantıklı mı yendi mantıksız mı? Mangaka senin dediğin gibi üstünkörü mü bitirdi yoksa özene bezene, mantığa oturtarak mı?
Yanisi bütün bunları bu dövüş bittikten sonra konuşmak lazım.
Güçsüzün güçlüyü yenmesi kadar mantıksız bir şey olamaz. Boşuna Luffy'nin galibiyetlerinde mantık arıyorsun. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık