Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Garp vs. Sengoku

Dövüşün sonucu ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    176
Evet sevgili arkadaşlar, gerekli yerlerden iznimizi aldıktan sonra böyle bir vs konusu ile karşınızdayım. Soru basit; Garp mı? Sengoku mu? Yoksa Beraberlik mi? :D

Monkey D. Garp

Adı:
Monkey D. Garp
Okunuşu: Monkī Dī Gāpu
İngilizce Adı: Monkey D. Garp
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 92 (Kapak), Anime 68
Bağlantısı: Denizciler
Unvanları: Kor-Amiral, Eğitmen
Lakapları: Yumruk Garp (Jap. Genkotsu no Gāpu, İng. Garp the Fist), Denizci Kahramanı (Jap. Kaigun no Eiyū, İng. Hero of the Marines), Şeytan (Jap. Akuma, İng. Devil)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 2 Mayıs
http://www.korsanfan.com/konu/monkey-d-garp.159/
Kullandığı Hakiler: Gözlem hakisi ve Silahlanma hakisi kullandığı bilinmektedir.

Sengoku

Adı:
Sengoku
Okunuşu: Sengoku
İngilizce Adı: Sengoku
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 234, Anime 151
Bağlantısı: Denizciler
Unvanları: Genel Müfettiş, Filo Amirali (Eski), Amiral (Eski)
Lakabı: Buda Sengoku (Jap. Hotoke no Sengoku, İng. Sengoku the Buddha)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 9 Mayıs

Şeytan Meyvesi
Adı:
Hito Hito no Mi, Model Daibutsu (Tr. İnsan İnsan Meyvesi, Daibutsu Modeli, İng. Human Human Fruit, Daibutsu Model)
Anlamı: İnsan, Büyük Buda
Türü: Mitolojik Zoan
http://www.korsanfan.com/konu/sengoku.33/
Kullandığı Hakiler:
Kralın Hakisi(Vivre Card da kullandığı söylenmiştir) ve Gözlem hakisi-Silahlanma hakisi kullandığı bilinmektedir.

Garp Roger ile uğraşırken sengoku ise wb ile uğraştı diye düşünüyorum. Wbnin sözlerinden sengoku ile bir geçmişi olduğunu anlıyoruz. Muhtemelen birbirleri ile dövüştüler. Garpın wb ile bir dövüşü olduğunu hiç düşünmüyorum. Kral haki + meyvenin vermiş olduğu avantajla sengoku > garptır diyorum.

Garp'ın kendi isteğiyle amirallik makamında olmadığını biliyoruz. İsteseydi amiral olabilirdi. Yani kişiliği uygun olsaydı filo amirali de olabilirdi. Bu sebepten dolayı; Sengoku'yu, sırf rütbesi yüksek diye üste koymak olmaz. Mangada söylenenlere baktığımda, gerek Roger'le anılması olsun, gerekse de Rox ve kahramanlık muhabbetleri olsun; Garp'ın daha üstün olduğunu söyleyebilirim. D. olması ve Luffy'nin dedesi olması da cabası.

Garp'a dizilen methiyeleri herkes bilir,ben burda Sengoku açısından değerlendirecem lakin ezilecek taraf o olacaktır.

Garptan daha zeki,filo amiralliğine kadar yükselmiş ve muhteşem bir meyveye sahip,Garptan aşağı kalacak bir adam değildir.

Kafa kafaya gider.Garp'ı çok az önde görüyorum sadece,bir sebebi yok ama.

Son düzenleme:
Uff ikisinide o kadar sevmiyorum ki... Güçlerine hiç konsantre olamiyorum. Neyse Sengoku denen engerek yılani kazanacağına Luffy'nin dedesi) kazansin. Oyum Garp'a. :)

Sengokunun buda halinde luffye attığı yumruk garpın luffye attığı yumruk kadar canını acıtmıyorsa garp > sengoku

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık