Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Tywin akıllı ve zeki bir adam ama bir o kadar acımasız ve merhametsiz. Nehir topraklarında çok büyük katliamlar yaptırmış, sırf Tyrion'a ders vermek için onla evlenmiş masum bir köylü kadınına toplu tecavüz ettirmiş bir tip. Hadi ilkine dönemin şartları cart curt dersin de(ki bu da tartışmalı bence de neyse) ikincisi pure evil neredeyse. Ayrıca çakallıkla King's Landing'i alıp yağmalatması da var(buna dönemin şartları denemez, yağmanın temelinde direnen şehre ceza vermek hem de o şehir üzerinden canlarını tehlikeye atmış askerleri ödüllendirmek vardır. Zaten kapılarını açmış bir şehri yağmalatmak acımasızlık ve açgözlülükten başka bir şey değil).

Neyse Tywin gerçekten çok iyi tasarlanmış bir karakter. Ona lafım yok. Bir kötü karakter olarak sevilebilir de tabi. Ama kendisine kurulmak için çok sebep var. Tecavüz bile tek başına yeter.
Kurgusal eserlerde ahlaki kısmı genelde önemsemem ben. Hatta sahnenin, okuyucuda/izleyicide ki etkisini arttırdığı için hoşuma da gider. Tywin'in sevdiğim özelliklerinden bazıları otoriterliği ve gaddarlığı da olduğundan dediğin şeyleri yapmasını seviyorum zaten. Kurgusal eser bu, gerçek hayat gibi empati kurmamıza gerek yok.

Kurgusal eserlerde ahlaki kısmı genelde önemsemem ben. Hatta sahnenin, okuyucuda/izleyicide ki etkisini arttırdığı için hoşuma da gider. Tywin'in sevdiğim özelliklerinden bazıları otoriterliği ve gaddarlığı da olduğundan dediğin şeyleri yapmasını seviyorum zaten. Kurgusal eser bu, gerçek hayat gibi empati kurmamıza gerek yok.
Bir amiralciyle bu konuyu tartışmamalıyım aslında :ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık