Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
yansıtmıyor.diziyi izlemeyin. kitabın yanında çok kötü , rezil bişey
O kadarda değil şimdi adamların hakkını yemeyelim. Dizi ile kitap bire bir aynı olamaz zaten imkansız olmasıda. Kitap POV'lara ayrılarak anlatılmış ama dizi öyle işlenemez. Bazı noktaları değiştirmişler ama öyle aman aman bir şey yok.

Kitabın daha güzel olmasının sebebi karakterlerin kendi içlerindeki düşüncelerinin de ne olduğunu okumamız. Aslında çoğu romandan çevrilme filmlerin sevilmemesinin nedeni de bu. Ama GOT dizi olarak bence çok başarılı. Kitabı dahada başarılı.

Roman 24 ayar altın ise dizisi 22 ayar altın.

O kadarda değil şimdi adamların hakkını yemeyelim. Dizi ile kitap bire bir aynı olamaz zaten imkansız olmasıda. Kitap POV'lara ayrılarak anlatılmış ama dizi öyle işlenemez. Bazı noktaları değiştirmişler ama öyle aman aman bir şey yok.

Kitabın daha güzel olmasının sebebi karakterlerin kendi içlerindeki düşüncelerinin de ne olduğunu okumamız. Aslında çoğu romandan çevrilme filmlerin sevilmemesinin nedeni de bu. Ama GOT dizi olarak bence çok başarılı. Kitabı dahada başarılı.

Roman 24 ayar altın ise dizisi 22 ayar altın.
ben sevemedim diziyi.asla da sevemicem. izlemiyorum bile. çok boş kaldığımda izliyorum. bir filme ya da diziye uyarlanmayacak kitaplardan birisiydi bence bu. çünkü asıl önemli kısmı POV'larda geçiyor.anlatıcının kafasının içinde bence. diziye olan nefretim anlatılamaz.

hele de dany salağını o kadar iyi ve akıllı gibi gösteriyorlar ya ... :mad:

ayrıca oyuncu seçimleri de berbat :mad:

benim hayallerimde kadın karakterler ne kadar güzeldi biliyor musun sen ? :agla: cercei bildiğin çirkin olmuş dizide :mad:
Martin'in tarif ettiği kadar güzelini bulamazlardı zaten ve şimdiki bulunabilecek en iyi kişi.
Stannis, Tywin, Eddard, Robert, Jon, Tyrion, Jamie, Melissandre, Dany, Jorah, Drogo, Serçe Parmak, Varys ve daha ismi aklıma gelmeyenler, bence harika seçimlerdi. Betimlemelere en yakın tipler bunlar. Gel gelelim oyunculukları da çok iyi.
Fragmanda Oberyn'i görmüşsündür. Ben şahsen daha iri birini beklerdim ama bu herif de hiç fena olmamış. Görünce işte Oberyn diyebiliyorsun yani.

ben sevemedim diziyi.asla da sevemicem. izlemiyorum bile. çok boş kaldığımda izliyorum. bir filme ya da diziye uyarlanmayacak kitaplardan birisiydi bence bu. çünkü asıl önemli kısmı POV'larda geçiyor.anlatıcının kafasının içinde bence. diziye olan nefretim anlatılamaz.

hele de dany salağını o kadar iyi ve akıllı gibi gösteriyorlar ya ... :mad:

ayrıca oyuncu seçimleri de berbat :mad:
Dany bence iyi birisi ama akıllı değil. Köleliği sevmeyen bunu kaldırmak isteyeni kadınları ve çocukları korumak isteyen birisi kötü olamaz. Kaslı erkeklere zaafı var orası ayrı ama bu onu kötü yapmaz :D

Bu kitabı uyarlamak zor diziye evet ama unutmayalım ki dizi sayesinde kitabın satışları 3 katına çıktı. Türkçe çevirileri hızlandı her yerde satılmaya başladı. 4 sene önce falan bu kitapları okumak için ing.master olmak lazımdı ve hazırki çeviriler berbattı. Olumlu yönleri illaki var.

Martin bir açıklama yapmıştı da bütün bu olayları nasıl yetiştireceksiniz diye, 2 kitap 1500 sayfadan 3000 sayfa yeter bana diyordu. Ayrıca dizi kitap ile pek paralel gitmiyor Joffreyin düğünü falan 3. Sezonda olmalıydı, 4'e aktarmışlar, bunun gibi bir sürü şey var 2.sezonda gösterilmesi gerekenler 3.sezonda gösterildi falan pek paralel gitmiyorlar o yüzden 3'ün bi kısmı 4'ün bir kısmı 4. sezonda kalanlarda yine paylaştırılarak yapılır. Zaten 2014'ün sonuna doğru 6. Kitap yayınlanır diye düşünüyorum. 5. Kitapta olaylar örgüsü baya uzun ve karmaşık o yüzden bu sezonu ne kadar heycanlı görünse de geçiştirme bölümü olarak bekleyin derim çünkü olaylar 5.kitap ve sonrasında eskiye nazaran 3 kat daha heyecanlı ve merak uyandırıcı benim için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık