Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Gücü Kısılan Meyveler

Serinin yaratıcısı Oda, denge kurmak adına çeşitli güçlerde oynama yapmış, bunu hepimiz biliyoruz. Bazı meyvelerin gücünü kısarken, bazılarına da fazla güç vermiş. Ben kendimce güçlerinin kısıldığını düşündüğüm meyveleri yazacağım. Varsa sizde eklersiniz.

1. Kage Kage no Mi
Kral meyve. Yami Yami no Mi'den sonra, listemde en güçlü meyve bile olabilecek kapasitede. Zombi yapma olayı tırt. Moriah'ın malca düşüncelerinden kaynaklı. Gölge çalma olayının çok yavaş olması dışında, meyve gücü Moriah gibi birine verilerek kısılmış. Yeterli özelliklere de sahip.

2. Goro Goro no Mi
Bu meyve de, güç olarak çok düşük. Diğer yeteneklerde çok üstün bir avantaj sağlasa da, ben gücünün çok kısıldığını düşünüyorum. Kısa mesafede yıldırım hızının, Soru'dan yavaş kalması ve çok yüksek voltaj değerlerindeki saldırıların, normal kişilere etki etmemesi eksi yönler. Meyvenin olması gereken özelliklerini yüklediğimiz zaman, yenilmez bir meyve olurdu. Gücü tutarlı gibi görünse de, bence aşırı fazla bir kısma yapılmış.

3. Fuwa Fuwa no Mi
Efsanelerden Shiki'nin meyvesi, çok harika bir meyve olduğunu düşünüyorum. Canlılara etki etmeme olayı güzel düşünülmüş, ancak nesnelere dokunma zorunluluğu çok büyük bir dezavantaja neden oluyor. Nesnelere dokunma olayı ile gücü yarıdan fazla şekilde düşürülmüş.

4. Mane Mane no Mi
Dev organizasyonun eski üyelerinden Bentham'ın meyvesi. Çok güçlü bir meyve olabilirmiş, ancak gücü aşırı kısılmış. Dokunma konusu meyvenin zayıflığı olarak kabul edilebilir. Saldırı sırasında orjinal bedene dönme zorunluluğu meyveyi bitiren etmen. Tam bir kopyalama ile dönüşülen kişinin gücü de kullanılsa, işte o zaman çok güçlü bir meyve olabilirmiş.

5. Mato Mato no Mi
Bu meyve animeciler için spoiler oluyor, o yüzden isteyen baksın. Decken'in en başta bizi hayran bırakan meyvesi. Aslında yapılan kısmalarla, meyve gücü işe yaramaz hale getirilmiş diyebilirim. Dokunma zorunluluğu ve hafızada tutma olayları işi bitirmiş. Bu iki özellik çıkarılsa, yerine de sadece yüzünü görebildiği kişileri hedef alabilse, hem güçlü hemde tırt bir meyve olmaktan çıkardı.

Benim gördüklerim bunlar.

bence yami yami no mi'nin de gücü kısılmış hasar alabilmesi kullanıcı açısından büyük bir dezavantaj diye düşünüyorum

1. Kage Kage no Mi
Bencede çok güçlü eğer soru kadar hızlı bir kişi bu meyveye sahip olsaydı sağdece göle kesmesi bile yeterdi kişi yenmek için !

2. Goro Goro no Mi
Yorumsuz. Gelmiş geçmiş en iyi meyve ama 10.000 hatta 100.000 bile insan öldürmüyor !

3. Fuwa Fuwa no Mi
Abi abartma dokunmadan kontrol etse zaten adam Kral olur o ne la öyle :D

4. Mane Mane no Mi
Güçleride çalsa zaten WB'ye yada Akainuya dokunsa yeter Olmaz öyle güç :D

5. Mato Mato no Mi
Smoker-san Süper Spoiler Veriyon :D Normal bir Meyva El sayısı önemli tabi :)

6. Yami Yami No Mi

Bence En çok kısılan meyve Yami yami yani adam logia olmasına karşın dokunula biliyor ve x2 acı çekiyor bu büyük dezavantaj :good:

7. Ningen Ningen No mi Model Daibatsu

Yine aynen sengoku'nun meyveside tırt büyümesi dışında hiç bir özelliği yok Şok dalgasının bile aslında Rokugan olduğu tartışılıyordu :)

8.Bara Bara No Mi [ Evet gıcık olsamda ]

Paylanço Buggy'nin bile meyvesi kısılmış normalde logia olabilicek kadar güçlü bir meyve kendini hücre çapında bölse yenilemez olurdu !

bence yami yami no mi'nin de gücü kısılmış hasar alabilmesi kullanıcı açısından büyük bir dezavantaj diye düşünüyorum
Bence de :good:
Ayrıca bana göre goro goro no mi'nin gücü aşırı derecede kısılmış ve saçmalık derecesine ulaşmış adam bilmem kaç volt atıyor insanlar ölmüyor böyle şey olur mu :D

T1T4N, Shiki, Luffy'e Merville'de yenildi. Yani kendi adasında. Yani herşeyi kontrol edebildiği bir adada. Yani hiç birşeye dokunmasına gerek olmadığı adada. Ben olayı genele yaydım. Full kontrol olduğunda bile yenildi. Demek ki, Kral olamazmış. Yami Yami'yi yazmamamın nedeni, verilen gücün alınandan çok fazla olması.

buslu

bencede bara bara cok kisilmis ve ayaginin surekli yerde kalmasi sartida cok kotu

T1T4N, Shiki, Luffy'e Merville'de yenildi. Yani kendi adasında. Yani herşeyi kontrol edebildiği bir adada. Yani hiç birşeye dokunmasına gerek olmadığı adada. Ben olayı genele yaydım. Full kontrol olduğunda bile yenildi. Demek ki, Kral olamazmış. Yami Yami'yi yazmamamın nedeni, verilen gücün alınandan çok fazla olması.
ancak nesnelere dokunma zorunluluğu çok büyük bir dezavantaja neden oluyor. Nesnelere dokunma olayı ile gücü yarıdan fazla şekilde düşürülmüş.

Abi böyle demişin ben ona göre değerlendirdim kendi adasında yenilmesi ayrı saçmalık zaten!

Ek olarak Yami zaten 2. meyveyi almasa tamamen vasat meyve olacak :D

ancak nesnelere dokunma zorunluluğu çok büyük bir dezavantaja neden oluyor. Nesnelere dokunma olayı ile gücü yarıdan fazla şekilde düşürülmüş.

Abi böyle demişin ben ona göre değerlendirdim kendi adasında yenilmesi ayrı saçmalık zaten!

Ek olarak Yami zaten 2. meyveyi almasa tamamen vasat meyve olacak :D
Meyve gücü iptal etme, herşeyi çekebilme, karanlık kalkan. Bunlar zaten insanötesi güçler. Ek olarak darbe de almazsa, yenilmez olur.

Meyve gücü iptal etme, herşeyi çekebilme, karanlık kalkan. Bunlar zaten insanötesi güçler. Ek olarak darbe de almazsa, yenilmez olur.
Meyve iptali var var ama WB gibi Bisento kullanan bir adam BB'ye resmen tek attı adam yere bir düştü dahada kalkamadı :D Garp gibi meyve kullanmayan adamlar için yaminin nerdeyse hiç etkisi yok tek zorluk Crozu okadar !

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık