Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güçleri Aynı Olan Şeytan Meyveleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhabalar herkese,forumda yeni olduğum için yanlış yere ya da yanlış konu açtıysam şimdiden kusuruma bakmayın.
Benim ne zamandır düşündüğüm,kafamı kurcalayan bir konu hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum.

Bilindiği üzere şeytan meyvelerinin her biri farklı farklı güçlerde oluyor.Bir meyvenin aynısından başka bir tane yok.
Ancak aklıma takılan soru şu iki karakterde,Mikita ve Machvise.
---

Kilo Kilo no Mi meyvesi ve Ton Ton no Mi meyvesi sizce aynı değil mi ?
Mikita kilosunu kontrol edebiliyor,Machivise ise vücut ağırlığını arttırabiliyor.

Araştırdığım zaman,Machvise, Mikita'ya göre 10.000 kg. daha ağır olabiliyormuş. (Kilo Kilo no Mi'den daha üstünmüş)

Üstün olması ya da ne kadar kilogramına çıktığı bana önemsiz geliyor. Her iki güçte bana göre aynı geliyor. Sizce E. Oda bunu düşünmemiş midir ?

Tamam,şunu kabul ediyorum: hayal dünyası ne kadar geniş olursa olsun,seride bir sürü karakter var.Özel güçlü her karakterin güçlerini bulması zor olmalı.

Ya da her iki yönden farklı olsa da,aynı tarzda şeytan meyveleri olabilir.
Örneğin Mera Mera no Mi - Magu Magu no Mi ve ya Beta Beta no Mi - Doro Doru no Mi gibi.

Ancak bilemiyorum.
Oda'nın tekrara düştüğünü düşünüyorum.
Aynı şey için Pamu Pamu no Mi - Bobu Bomu no Mi kullanıcıları içinde söyleyebilirim.

Oda bir SBS'sinde açıklıyor bunu.Bazı meyvelerin üst meyvesi var.Örneğin Machvise'in Ton Ton'u > Mikita'nın Kilo Kilo'su

Akainu'nun Magu Magu'su > Ace'in Mera Mera'sı

Bu meyveler önceki versiyonlarından çok daha gelişmişler.

Evet bazı meyvelerin üst modeli olan benzerleri var yani tekrara düşmek denebilir. Hoşgeldin.

Oda bir SBS'sinde açıklıyor bunu.Bazı meyvelerin üst meyvesi var.Örneğin Machvise'in Ton Ton'u > Mikita'nın Kilo Kilo'su

Akainu'nun Magu Magu'su > Ace'in Mera Mera'sı

Bu meyveler önceki versiyonlarından çok daha gelişmişler.
Bu durumumda hangisi daha gelişmiş, Ope ope no mi yoksa chiyu chiyu no mi?

Kulağa chiyu chiyu daha gelişmiş gibi geliyor, sonuçta iyileştirme meyvesi ve ope ope no mi aslında sadece operasyon meyvesi ama onun için değil, ope ope no mi için her hastalığı iyileştirdiği söyleniyor. Dahası ölümsüzlük için gene ope ope no mi "nihai meyve" olarak adlandırılıyor.

Bu durumumda hangisi daha gelişmiş, Ope ope no mi yoksa chiyu chiyu no mi?

Kulağa chiyu chiyu daha gelişmiş gibi geliyor, sonuçta iyileştirme meyvesi ve ope ope no mi aslında sadece operasyon meyvesi ama onun için değil, ope ope no mi için her hastalığı iyileştirdiği söyleniyor. Dahası ölümsüzlük için gene ope ope no mi "nihai meyve" olarak adlandırılıyor.

Chiyu Chiyu ile Ope Ope bana kalırsa çok farklılar.Chiyu sağlıkla alakalı.Ope Ope ise sadece Cerrahlık değil,aynı zamanda nesnelerin yerini değiştirebiliyor ya da Room'ın içindeki canlıları doğaüstü şekilde biçimlendirebiliyor (elbette bir silahla oluyor bu)

Çok da bağlantılı bir meyve değiller.Ha ölümsüzlük olayı var o başka :D

Chiyu Chiyu ile Ope Ope bana kalırsa çok farklılar.Chiyu sağlıkla alakalı.Ope Ope ise sadece Cerrahlık değil,aynı zamanda nesnelerin yerini değiştirebiliyor ya da Room'ın içindeki canlıları doğaüstü şekilde biçimlendirebiliyor (elbette bir silahla oluyor bu)

Çok da bağlantılı bir meyve değiller.Ha ölümsüzlük olayı var o başka :D
Ope ope no mi cerrah meyvesi. Asıl özelliği hastalıkları iyileştirebiliyor olması. Zaten herkes bu özelliği yüzünden peşindeydi. Bu yüzden gene kalp şeklinde. Law meyvenin bu yeteneğini savaşacak şekilde de kullandığı için belki gözden kaçmıştır ama biz bu meyveyi iyileştirici özelliğiyle tanıdık.
Yani Law korsan değil de sadece bir doktor olsaydı muhtemelen sadece operasyonlarda kullanacaktı ve biz kılıç mılıç görmeyecektik.

Bu yüzden ben bu iki meyvenin benzer olduğunu ama birinin, diğerinin bir üst modeli olabileceğini düşünüyorum. (Tabi sbs açıklasına bakarak)

Ope ope no mi cerrah meyvesi. Asıl özelliği hastalıkları iyileştirebiliyor olması. Zaten herkes bu özelliği yüzünden peşindeydi. Bu yüzden gene kalp şeklinde. Law meyvenin bu yeteneğini savaşacak şekilde de kullandığı için belki gözden kaçmıştır ama biz bu meyveyi iyileştirici özelliğiyle tanıdık.
Yani Law korsan değil de sadece bir doktor olsaydı muhtemelen sadece operasyonlarda kullanacaktı ve biz kılıç mılıç görmeyecektik.

Bu yüzden ben bu iki meyvenin benzer olduğunu ama birinin, diğerinin bir üst modeli olabileceğini düşünüyorum. (Tabi sbs açıklasına bakarak)
İyi de bir tanesi için Anatomi ve Cerrahlık bilmek gerek,diğerini lambur lumbur savur yeter.Bence üst meyve olmaz.

İyi de bir tanesi için Anatomi ve Cerrahlık bilmek gerek,diğerini lambur lumbur savur yeter.Bence üst meyve olmaz.
İşte orası için bir şey diyemeyeceğim. Ama her iki meyve de iyileştirme üzerine çalışıyor. O yüzden o detayı bypass geçip hangisi bir üst model diye merak ediyorum ben de.

He bir de şu var; Ope ope no mi sadece iyileştirme yapmıyor, geliştirme de yapabiliyor. Yani mesela beynine bir implant yerleştirme gerek diyelim, böylece elektronik cihazları düşünce gücüyle açıp kapayabileceksin (klasik bir örnek farkındayım:artiz:) bunu chiyu chiyu no mi yapamaz çünkü o sadece iyileştirme/onarma yeteneğine sahipken operasyon meyvesi bunu yapabilir.

Son düzenleme:
Mr.2 ve Catarina Devonun da aynısı sayılır. Devonda üstüne Zoan dönüşümü var.

Ve Mera Mera en saçması. Seride 100 tane ateş teknikli adam var. Kingden Zoroya, Sanjiden Luffye, Kinemondan Katakuriye

Crocodile'ın adamlarından olan Mr. 5'ın meyvesi Bomu Bomu no Mi (Boom Boom Fruit), Doflamingo'nun tayfasından olan Gladius'un meyvesi Pamu Pamu no Mi (Pop Pop Fruit). İkisinin manaları da patlama sesi diye biliyorum. Dışarıdan bakıldığında ikisi de aynı güç gibi duruyor. Hangi meyve diğerinin üst versiyonu peki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık