Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güç, Vs Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu konuda karakterler arasında güç kıyası ve vs tartışması yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
law'ın luffyden azıcık daha iyi olduğuna inanıyorum
aynı lafı bin kere söylemekten bıktım birisi kendinden güçsüz birinin emri altına girmez!

bi ara fujitora tayfaya gelsin aokiji tayfaya gelsin diyenler vardı

tayfaya gelebilecek adamlar belli ceasar clown,bartolomeo,bellamy

Law Doffy karşısında birebir temiz bir dövüşte yenildi.O köprüde ikisi de handikapsız güzel bir şekilde dövüştü.Law ile Doffy arası bariz güç farkı varken Law için Doffy'nin dış etkenler karışmış olsa da yenemediği,çizemediği Luffy'den biraz da olsun güçlü denemez.Aralarında güç açısından önemli bir fark var.

benim fikrim budur ayrıca doflamingo luffyi birebir dövüşte yenerdi kesinlikle bazı handikaplar oldu.
vergoya yaptığı efsane saldırıyı luffye yapsa luffy muffy kalmaz ortada
Doffy konusunda hemfikiriz.Doffy birebirde ikisini de alırdı.Ama bende Luffy vs Doffy ve Law vs Doffy dövüşlerinde Luffy'nin Doffy'e Law'dan daha bir yakın bir güçte olduğu izlenimi oluştu.Yine de senin düşünceni anlarım.O Vergo saldırısı sıkıntı.Ama Luffy o saldırıyı yer mi bilemem.Toplam güçte(hız,dayanıklılık,hakiler......) atıyorum Luffy 10'sa Law 9 benim gözümde.

benim fikrim budur ayrıca doflamingo luffyi birebir dövüşte yenerdi kesinlikle bazı handikaplar oldu.

Yahu reyiz yapma Allah aşkına Vergo ile Luffy'i Dof'u bir mi tutuyorsun? Kaldıki Vergo ile Law arasındaki dövüş handikapsız değildi. Vergo kes hadi kes kesemezkiii kesemezkiii dedi Law ise kesti eğer öyle artizlik yapmasaydı o dövüş uzardı. Law Dof ile dövüştüğü zaman Luffy'nin verdiği hasarın 5'de birini verebildi mi? No

Genel tartışma da bu işlevi görmüyor mu zaten?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel olmuş ama tayfaya kim gelecek sohbetinide tanısanız iyi olurdu. 20 sayfa Belamy, Barto gelsin gelmesin okuduk.
Dofy handikapsız sırasıyla 3 Law 2 Lufy alır. Oda' nın içine sinmedi adama handikap verdi.

Law Luffy'den fiziksel güç olarak geride olabilir ama onun dışında herşeyde daha üstün
Luffy'de beyin olarak sıkıntı olabilir ama vs esnasında farklılaşıyor. Çok zekice teknikler ve güç gösterisinde bulunabiliyor. Ayrıca Luffy hakinin 3 çeşidinde de Law'dan üstün biri.
Law, Vergo'ya yaptığını Dof'a yapamadı. Çünkü kalibresi yetmedi. Dof'ta Luffy'nin G4 moduna birşey yapamadı, haki olarak Luffy ezdi geçti. Law, Luffy'nin bu haline birşey yapamaz zannımca. Bir de Vergo, Law'a direkt savunmasız bir şekilde yürüdü. Aynısını Luffy'nin yapacağını sanmam, kaldı ki K. hakisi ile gelen saldırıyı görecektir. Tepkisi de ona göre olacaktır, yada hızı ile karşılayacaktır. Buna örnek olarak; Doflamıngo, Kyros'un kafasını keecekken Luffy'nin yaptığı hamleyi görmeniz kafi.

Güzel olmuş ama tayfaya kim gelecek sohbetinide tanısanız iyi olurdu. 20 sayfa Belamy, Barto gelsin gelmesin okuduk.
Dofy handikapsız sırasıyla 3 Law 2 Lufy alır. Oda' nın içine sinmedi adama handikap verdi.
O başlık zaten var: Tayfaya Katılacak Kişi. Ancak son bölümde bir kaç sahne tayfaya gelme muhabetini de ilgilendirdiği için bölüm yorumunda kısıtlama yapmak doğru olmazdı.

@Lord Shohei
Vs sırasında zeka patlaması her shounen serisinde oluyor klasik birşey.Luffy 2 yıl boyunca bir adada antreman yapmış üstünede Rayleigh tarafından eğitilmiş,haki eğitimi alabileceğin en iyi kişi.
Law ise büyük ihtimal kendi kendini geliştirmiş yeni dünyada isim yapmış,shichibukai olmuş.Ve adam ilerlerken stratejik yollar izliyor.Onu kurtaralım buna yardım edelim kafasında gitmiyor.
İkisi arasında çok fark var.

Law, teke tekte Dof'a yenildi. Ama Dof, Law'un keşişlerinden korunabiliyordu ipleri sayesinde. Sen Law'un keşişlerinden korunabiliyorsan onu %90 yenersin. Çünkü diğer saldırıları: gamma, mes ve counter shock. Gamma ve mesi teke tekte yedirmesi zor Dof gibi üst seviye rakiplere karşı. Ki gammayı Luffy sayesinde yedirdi. Mesi de denedi ama Dof sıyrıldı, yüzü çizildi sadece. Hatta dalga geçiyordu şu dandirik saldırılarını üzerimde denemekten vazgeç diye. Yani en büyük gücü kılıcı. Sen kılıcı engelleyebiliyorsan bu vsyi götürürsün.

Ama o Dof. Adamın ipleri acayip bir şey. O iplerle yapılan kafesi kesebileni görmedik. Luffy ise lastik. Yumuşak bir madde. Koka ile sertleştiriyor ama o sertliği Belamy bile aştı. Peki ya Law? Aşamaz diyen? Fark şu: Belamy aşsa da bir şey olmaz Luffy fiziksel darbelere dayanır. Ama Law'un keşişi normal bir keşiş değil. Kesti mi iş bitiyor. Burada şu denilebilir ama g4'e geçtiğinde Dof tekme attı işlemedi Luffy'e. g4 iken savunması da daha sağlam. Ama bir şey unutuluyor, g4 süreli. Luffy çok gerekmedikçe kullanmayacaktır. Ki malum kullandı çünkü kafes hızla daralıyordu.

Ve gerekmedikçe kullanmamasının en önemli sebebi de açık: süre bittiğinde pert vaziyette oluyor. Ki Dof vssinde bitti ve diğerleri araya girdi, girmeseler...

Bu açıdan g2+g3 ile dövüşecektir başlarda. Ki Law'un g3 yiyeceğini sanmam. G2 vuruşları da Law'a pek koymaz. Ama Law'un tek vuruşu galibiyet getirecek. Ki değişim diye bir özelliği var ki tak arkanda bitip kesebilir seni. G4 demişken Law da g4 vuruşlarına dayanabilir Dof kadar olmasa da. Ve Dof'un tekmesinin işlememiş olması Law'un kılıcının da g4 Luffy'i kesemeyeceği anlamı taşımaz. Buraya da dikkat.

Law, Dof'u yenemedi o yüzden Luffy'e de yenilir çok sığ bir bakış açısıdır. Vslerde avantaj-dezavantaj durumları vardır. Dof, Law'a ters bir rakip. Ipleri bölünmüyor. Ama dikkat ipleri diyorum. Dof da Vergo gibi full koka yapsa Law'un bölemeyeceğinin garantisi yok. Meyvesi Law'a ters yani. Öte yandan Marco var misal. Magmaya lazer yağmuruna kafa atıyor, gene de sağlam. Ama gelgelelim Law fırsat bulsa ve onu bölse işi biter. Çünkü anka darbeleri iyileştirir. Law'un darbesi fiziksel hasar vermiyor. Sadece bölüyor ki Anka'nın parçaları bir araya getirebileceğini sanmam. Kısaca operasyon meyvesi Marco'ya ters. Marco meyvenin özelliklerini bilmiyorsa ve ulan bende Anka var kesse ne olur ki deyip kılıca kafa atsa mucklanabilir. Şuraya varacağım: bugün çoğu kişi Marco, Dof'u yener diyor. Ama aynı Marco, Dof'un yendiği Law'u yenemeyebilir. Dof keser keser Marco iyileştirip ağzına vurur tepiği. Ama Law keserse...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık