Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Film Noir (Kara Film) Akımı

Hitchcock tabi kendi türünü oluşturdu ama yurt dışı litaratürü biraz beri gelsin. O dönem Fritz Lang, Otto, Siodmak, Tourneur ve Billy Wilder gibi avrupadan ithal edilenler psikanalizin meyvesini yediler. Tam bu dönemin üzerine bir çilek oldu bu. Pastanın tadı biraz değişti. Hatta direk "Shadow of a doubt" direk incelenmesi gereken bir film bu konu üzerine. Yani ben ne onu tamamen o türden koparırdım ne de tamamen içinde derdim.
o_O Oralara çikita muz da yazsan, bir modern sanat eserinin tanıtımını okur gibi okurdum yeminlen.

Bende tam olarak bundan bahsediyordum bu türün şafağında doğdu derken. Aldılar harmanladılar Freud çıkınca piyasaya ki en çok Hitchcock etkilendi kendisinden, ekmeğini yediler. :D Senaryonun ilerleyişi için değil de karakterlerin psikolojisi bu yönde kararlar verdiği için olaylar bu şekilde gelişiyor minvalinde açıklıyordu bir yerde. Ki bu zaten devrim gibi bir şey.

Yani Hitchcock mesela şu külkedisi örneğiyle kendini özetliyor zaten ya da başka masal mıydı unuttum şimdi. Herkes balkabağından arabanın içinde prenses beklerken kesik bir kafa bulacaklardır gibi bir şeydi.
Ben Cinderella çeksem arabanın altından ceset çıkmasını beklerler olmaz falan diyordu sanırım o tarz birşey olması gerek. :) Yani gidip bu adama müzikal çektirsen olmazdı tabii o zamanki müzikal yönetmenlerine de gerilim çektirmeye kalksan baya baya boşa harcamış olurdun.

En iyi meselesi görecelidir. Ama kasım 2018 den beri benim bu mesajımla 4. sayfası bile dolmayan bir forum için iddialı bir açıklama.
Bilmiyorum ben mesela konuyu çok meşgul etmeden önerileri izledim, tarzıma uyuyor diye de bayıldım. Dediğin gibi göreceli, ona laf yok. Hakkını teslim edeyim dedim. :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık