Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fermi Paradoksu

Uzaylılar var mı?

• Evrende yalnızız

Kullanılan: 8 19.5%
  • Uzaylılar var ama bizle etkileşime geçecek teknolojileri yok

Kullanılan: 13 31.7%
  • Uzaylılar var bizi farkettiler ve muhtemelen izliyorlar

Kullanılan: 5 12.2%
  • Çok gelişmiş birçok uzaylı topluluğu var ama bize çok uzaklar

Kullanılan: 15 36.6%

• Kullanılan toplam oy
    41
Desene evrenin sırrına erişemeden geberip gidecegiz. %100'lük bir iddia bir olayı bilimsel olmaktan çikarıp farklı bir yere itiyor. Bilimsel Bilgi'nin diğer kurallarindan biride "bilginin değişken" olması. Yani "20bin yıl sonra insanlik yok olacak" fiili geçersizdir. "20bin yıl sonra insanlık yok olabilir" fiili bilimde geçerlidir. He tabi siz daha iyi bilirsiniz orasi ayri. Boynumuz kildan ince.

Zaten bu anket temel olarak 2 seçenek altında bir anket. Yalnızız ya da değiliz. Yalnızsak buna bir ekleme yapamayız ama yalnız değilsek 2 tane ekleme yaptım. Gelişmişlikleri bizim gibi uygarlıklar mı var yoksa bizden fersah fersah gelişmiş uygarlıklar olabilir mi diye. Bütün hipotezleri şık olarak yazmakta aklıma geldi en mantıklısı hangisi diye ama bu seferde çok gereksiz kalabalık olur dedim.

40 yılda bi konu açıyorum ona da anket koyasım geliyor valla o da var :)
Yalnız olmaya da ekleme yapılabilir. Tamamen yapayalnız olmak var ya da çeşitli canlı organizmalar var olabilir ama bizim gibi bilinçli bir canlı türü ve dolayısıyla herhangi bir uygarlık yoktur demek var :) Ben ikincidenim.

Kesinlikle çok gelişmiş uzaylı diye tabir ettiğimiz yaşam formları mevcut buda evrende ne kadar küçük olduğumuzu anlatan kısa bir video

Desene evrenin sırrına erişemeden geberip gidecegiz. %100'lük bir iddia bir olayı bilimsel olmaktan çikarıp farklı bir yere itiyor. Bilimsel Bilgi'nin diğer kurallarindan biride "bilginin değişken" olması. Yani "20bin yıl sonra insanlik yok olacak" fiili geçersizdir. "20bin yıl sonra insanlık yok olabilir" fiili bilimde geçerlidir. He tabi siz daha iyi bilirsiniz orasi ayri. Boynumuz kildan ince.
%100 abartı oldu ancak 20 bin yıl da öyle.

Bu hep ilgimi çekmiştir. Başka bir gezegene başarıyla sıçrayan bir uygarlık kendi kendini yok edemez denir. Aslında o anda 2. seviyeye ulaşmış sayılırsın.

Bu neden uzaylı göremiyoruz da hep atlanan bir olasılık daha var. Belki de en ilerde olan uygarlık biziz?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık