Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

En güçlü 3 büyücü sizce kim ?

• Kullanılan toplam oy
    66
Herkese Merhaba! Bir Harry Potter hayranı olarak yakın zamanda vizyona giren bu filmi henüz izlemiş bulunmaktayım. Forumda benim gibi bir çok H.P hayranı olduğundan şüphem yok o yüzden bir başlık altında filmin ortaya çıkardığı yeni gizemlerin iyice irdelenmesi gerektiğini düşündüm :ehe:

Filmi izlemeyenler spoiler yemek istemiyorlarsa filmi izlemeden okumasın lütfen.

İlk olarak yukarıda filmin ortaya çıkardığı yeni gizemler dedim yanlış duymadınız rahat olun film bir kitaptan uyarlama olmasa da senaryosu bizzat J.K.Rowling tarafından yazıldı. Filmin geçtiği dönem iki dünya savaşı arasında olduğundan Rowling'in bizlere bildiğimiz Sihir Dünyasının geçmişiyle ilgili bir çok bilgi vereceği aşikar değil mi :alkis:

İlk film ABD'nin New York şehrinde geçmişti ki bir çoğunuz benim gibi bu durumu içerlemiştir. Özellikle Ateş Kadehi filminde düzenlenen okullar arası yarışmada ben bir ABD'li okul hatırlamıyorum bu da bende büyünün daha yaşlı kıtalarda (Asya, Avrupa) kümelendiği izlemini oluşturmuştu fakat gördük ki Amerika'da da büyücüler gayet aktif olarak yaşıyorlarmış :artiz: Neyse ilk film beni çok tatmin etmemişti çünkü neredeyse seriyi hiç bilmeyen birinin bile izleyebileceği bir filmdi yani asıl ikinci film konuya giriş filmi gibi olmuş. İkinci filmle beraber tekrar Londra'ya dönüyoruz (çok şükür) ve buna ilave olarak filmin son kısmı Paris'te geçiyor. İlk filimde var olan neşeli ortam da daha ilk sahnede Grindelwald'ın gözükmesiyle yerini kasvetli ve karanlık bir atmosfere bırakıyor ki bu benim daha çok hoşuma gitti. Ayrıca Grindelwald'ın firar sahnelerinde serinin sıkı takipçileri Grindelwald'ın elindeki asayı tanımıştır.. Bingo mürver asa Dumbledore'a nasıl ve kimden geçmiş ortaya çıkıyor. Grindelwald'ı kısaca tanıtmak gerekirse de kendisi Woldemort'tan önceki karanlık lord olarak gösterilebilir. Saf kan takıntısı olan büyücüleri çevresinde toplayan çok güçlü bir büyücü ki büyü yeteneği olarak ona denk olan tek kişi Dumbledore. Bu arada filmde Grindelwald'ı Johnny Deep, Dumbledore'u Jude Law canlandırıyor. İlk olarak bilenler bilir bir rivayete göre bu ikili her ne kadar düşman da olsa aynı zamanda eski aşıklar! Yanlış duymadınız açıkçası bu durumla ilgili daha çok beklentim vardı filmden ama kısa bir flashback ile geçiştirmişler yine de kanıtlamak için yetti bana göre. Henüz olayların başı olduğundan Dumbledore eski sevgilisiyle yüz yüze gelmeyi pek istemiyor tripli sanırım :rolleyes: o yüzden ilk filmden hatırlayacağınız ekip yine karşımıza çıkıyor. Newt fantastik yaratıklarıyla beraber ortalığı karıştırıyor ve Grindelwald'ın planlarını engellemeye çalışıyor desem değil sevgilisin arıyor desem o da tam değil :confused: ne sevgilsi ne Grindelwald'ın üzerine büyük planlar kurduğu Credence için net bir adım atamıyor fakat tam olarak ne yaptığı anlaşılmasa da bu filmi bir geçiş filmi olarak gördüğümden fazla takmıyorum bu durumu. Sonuç olarak Grindelwald'un Dumbledore'u öldürebilecek tek kişi olarak bahsettiği Credence maalesef karanlık tarafa geçiyor kendisi bir obscurus ve obscurusların on yaşından fazla yaşamadığı gibi bir genelleme yapılmıştı ilk filmde. Buradan yola çıkarak Credence'in bu yaşa gelebilmesi onun gerçekten güçlü bir büyücü olduğuna işaret. Asıl bombaya gelelim film boyunca gerçekte kim olduğunu bulmaya çalışan Credence'e filmin sonunda Grindelwald adının Aurellius Dumbledore olduğunu fısıldıyor ve ona bir asa veriyor ardından Credence'in asayı sallamasıyla karşısındaki dağın bir bölümünü yok ettiği görülüyor ( velet güçlü aga ). Tabi Grindelwald'ın doğru söyleyip söylemediğini bilmiyoruz ama bakanlık Credence'i öldürmeyi isterken Dumbledore Newt'e Credence'in obsculus kısmının yerini bir kardeşin doldurabileceğini söylemesi onu hayatta tutmak istediğini ve Credence'in bir Dumbledore çıkabilme ihtimalini artırdı sanki :bilmem:

Belli ki bu olay uzun sürecek en az 4 film olur gibi hissediyorum :D Filmle ilgili yorumlarınızı bekliyorum filmi taze izledim atladığım bir gizem varsa yorumlarda belirtin üzerine konuşalım hep beraber :good:

Ufak bir anket yapmadan da olmaz :cool: Size göre en güçlü 3 büyücü kimdir?

Karakterlerin sayısını abartmadım bilinen en güçlüleri koydum. Bize kitaplarda ve filmlerde tanıtılmayan büyücüleri koymadım. Listedeki büyücüleri tanıtmayacağım bir çoğunu biliyorsunuz zaten bilmediğiniz varsa ufak bir araştırma ellerinizden öper :sapkali:

Anket biraz adaletsiz olmuş gibi duruyor ilk üç ezici bir üstünlük kuracaktır muhtemelen:D bu yüzden 4 seçme hakkı veriyorum ki en güçlü 4. Ortaya çıksın :at:

Son düzenleme:
Harry'yi reşit olduğunda teyzesinin evinden kaçıracaklarında Voldermort Harry'nin en güçlü kişinin yanında olduğu düşüncesiyle Moody'nin peşinden gidiyor. Moody reyiz de Voldinin peşinden geleceğini bilerek en tırt gruba koyuyor Harry'yi. 3 kişinin zar zor uğraştığı adamla tek başına yüzleşmiştir, neyse sonuç olarak 4. de bellidir, beş şık koyman gerekirdi :D

Rowling de sıralamamış mıydı bir zamanlar? Neyse bir ara yazarım ama James Potter de oralarda olmalıydı.

Dumbledore ile Grindelwald ,savaşmayacaklarına dair kan büyüsü yapıyorlar. Dum o yüzden gitmiyor yani. Sonrasında olanları biliyorsunuz zaten. Bu arada film çok hoşuma gitmedi. Finali iyi değildi bence.

İlk 3 tartışılmaz gerçek gibi duruyor. 4. ise iki isim arasında kaldım. Deli göz moody ve severus snape. Ama snape daha güçlü gibi geliyor, adamın kendi kitabı var. Melez prens daha ne olsun. Voldemortu harcayacak adam snapedir aslında ama işin içine sıçılmış çocuk muhabbeti girince severusu saçma sapan harcadı yazar. Ayrıca severusu bleachde ki gin karakterine çok benzetiyorum.

Harry'yi reşit olduğunda teyzesinin evinden kaçıracaklarında Voldermort Harry'nin en güçlü kişinin yanında olduğu düşüncesiyle Moody'nin peşinden gidiyor. Moody reyiz de Voldinin peşinden geleceğini bilerek en tırt gruba koyuyor Harry'yi. 3 kişinin zar zor uğraştığı adamla tek başına yüzleşmiştir, neyse sonuç olarak 4. de bellidir, beş şık koyman gerekirdi :D
Yani dediğin yanlış değil ama Voldemort genellemeden ziyade yoldaşlığın bildiği üyeleri arasında bi sıralama yapmış olabilir mesela Aberforth, Albus Dumbledore ve Grindelwald ile 3'lü düello yapıp hayatta kalmayı başarmıştı ki ölümcül lanetler havada uçuşuyordu hatta Ariana da o düello sırasında ölüyor bildiğim kadarıyla. Ben Aberforth'un o olaydan sonra kendi içine döndüğünü bu yüzden isminin çok anılmadığını düşünüyorum yoksa sağlam adam :D

Dumbledore ile Grindelwald ,savaşmayacaklarına dair kan büyüsü yapıyorlar. Dum o yüzden gitmiyor yani. Sonrasında olanları biliyorsunuz zaten. Bu arada film çok hoşuma gitmedi. Finali iyi değildi bence.
Tamam işte durup dururken mi kan büyüsü yapıyorlar sanıyorsun :D yaptıkları dönem aralarında bir şey var platonik te olabilir ama var hatta son düelloda net bir şekilde göstereceklerdir bu durumu :good:

İlk 3 tartışılmaz gerçek gibi duruyor. 4. ise iki isim arasında kaldım. Deli göz moody ve severus snape. Ama snape daha güçlü gibi geliyor, adamın kendi kitabı var. Melez prens daha ne olsun. Voldemortu harcayacak adam snapedir aslında ama işin içine sıçılmış çocuk muhabbeti girince severusu saçma sapan harcadı yazar. Ayrıca severusu bleachde ki gin karakterine çok benzetiyorum.
Snape gerçekten iyi bir büyücüydü en büyük fedakarlığı da o yaptı bence :good:

Rowling de sıralamamış mıydı bir zamanlar? Neyse bir ara yazarım ama James Potter de oralarda olmalıydı.
Rowling'in sıralamasını görmedim ama ankete James Potter'ı da eklerim isterseniz eklemeye kalksak çapulcuların hepsini koymamız lazım aslında liste çok uzamasın diye eklemedim :)

Son düzenleme:
Tolkien'i bu yüzden seviyorum, adam sadece hikaye yazmış. Şu şu kadar güçlüdür, bu bunu döver muhabbetine hiç girmemiş.

Konu için de duygusal davranıyor ve Snape diyorum.

Dumbledore: After all this time?
Snape: Always!

Tolkien'i bu yüzden seviyorum, adam sadece hikaye yazmış. Şu şu kadar güçlüdür, bu bunu döver muhabbetine hiç girmemiş.

Konu için de duygusal davranıyor ve Snape diyorum.

Dumbledore: After all this time?
Snape: Always!
Tolkien'in hikayesi daha çok ordular üzerinden ilerliyordu ve orada en güçlü net belli zaten anket açmaya bile gerek yok Rowling'de ise düello baya önemli olay 1 vs 1 çok oluyor güç kıyaslaması yapmak daha olası :D Ama Snape adamdır hatta dibidir o sahne gözümde canlandı şimdi bak :respect:

Aslında Credence de az değil gibi hatta yanına aldığı manitanın kan lanetiyle yılana dönmesi aklıma ne getirdi biliyor musun bu Voldi bu ikilinin soyundan geliyor olmasın çatal ağız olması falan bunların çocuğu çıksa ne bağlanmış olur hikaye :oleyo2: Voldinin ataları belli gerçi ama böyle bi karışım yapsalar hoşuma giderdi Credence Dumbledore çıkarsa gerçekten bide yeme de yanında yat Voldi akraba olur Dumbledore'a :fool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık