Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Eustass Kid

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Hakkı çok yendi, yükselişe geçecektir.

    Kullanılan: 120 57.1%
  • Atarlı ergen.

    Kullanılan: 90 42.9%

  • Kullanılan toplam oy
    210

Eustass Kid (Yūsutasu Kiddo), Güney Mavi'den gelen ve Kid Korsanları'nın kaptanı olan azılı bir korsandır.

Kid, eskiden On Bir Süpernova olarak bilinen, şimdi ise En Kötü Jenerasyon olarak anılan On İki Korsan'dan biridir. İlk gösterildiği zaman Monkey D. Luffy'den daha yüksekti. Tayfası ile neden olduğu sivil katliamları nedeniyle başındaki ödül bu kadar fazladır.

Bir Yonko olan Shanks'ı indirmek için ittifak kurma girişimleri yaparken, saklandığı adaya bir başka Yonko olan Kaido düşmüştür. Kid yaptığı dövüşü kazanamadığı için, şu an Kaido'nun elinde tutsaktır.

Görünümü

Kid soluk tenli, uzun boylu, kaslı bir adamdır. Alevi andıran açık kızıl renkte saçları vardır. Burnunun ortası iki taraftan da genişler. Bu yüzden yamuk görünür. El tırnakları kırmızımsı mor renktedir. Dudakları da oldukça koyudur. Gözleri kırmızımsı turuncudur ve kaşları yoktur.

Sürüngen derisine benzeyen desenleri olan sarı-siyah karışımı bir pantolon giyer. Pantolonunun paçalarında morumsu püsküller vardır. Ayaklarında motorcu botları bulunur. Beline mavi renkte bir eşarp bağlardı. Eşarpın üzerinde dairesel tokasında yonca deseni olan bir kemer vardı. Sağ omzundan çaprazlama inen Japon tarzı bir hançer kabzasına sahipti. Ayrıca belinde çakmaklı bir tabanca taşıyordu. Her iki bileğinde de kalın, altın bilezikler vardı.

Alnında pilot gözlüğüne benzeyen, kare çerçeveli ve burun koruması olan bir gözlük vardır. İçine bir şey giymezdi. Üzerindeki tek şey sırtından bıraktığı büyük bir kürklü kaptan ceketiydi. Ceketin kürkü ve dış tarafı farklı renkteydi. Dışı siyah, içi ise mordu. Ceketin kolları uca doğru abartı derecede genişliyordu. Kid, genelde sağ kolunu ceketin içinde sokar, sol kolu ise açıkta kalırdı.

Çocukken saçları diken dikendi ve aslan yelesini andırıyordu. Alnında şimdikine benzeyen bir gözlük vardı. Dudakları normal renkteydi. Çocukluk halinde oyuncak bir robot ile oynarken resmedilmiştir. Üzerinde yamalı, mavi bir atlet, altında da yırtık pırtık siyah çizgili, sarı bir pantolon vardı.


Zaman atlamasından sonra Kid'in epey değiştiği görülmüştür. Saçları öncekine nazaran daha uzundur ve hafiften arkaya yatıktır. Yüzünde alnından boynuna kadar inen derin bir yara izi vardır. Ayrıca sol gözünün üzerinde de ufak bir yara izi vardır. Sağ kolunda da birbirine paralel iki yara izi bulunur. Zaman atlaması esnasında sol kolunu kaybetmiş olması kuvvetle muhtemeldir. Çünkü sol kolu tamamen mekaniktir ve metal kablolar ile sinir sistemine bağlanmıştır. İki yıl önceki pantolonu halen üzerindedir. Üst kısmında önü açık bir yelek vardır. Belinde iki tane kalın kemer bulunur. Omuzlarında koyu kırmızı renkte bir kürk vardır. Ayrıca eski haline göre daha kaslıdır.

Kişiliği

Kid yaptığı sivil katliamları ile nam salmış biridir. Genelde insanları kızdıran alaycı şakalar yapar. Ne zaman hakarete uğradığını düşünse ya da birinden gıcık alsa hemen saldırıya geçer (Örn. Scratchmen Apoo). Kendisine hakaret edilmesine, hatta bakılmasına bile oldukça sinirlenir. Yine de zalim bir doğası olduğu söylenebilir. Yeni Dünya'da mağlup ettiği bir başka korsan tayfasını sırf zevkine çarmıha germiştir.

Kid korkusuz bir adamdır ve vahşi bir doğası vardır. Baron Tamago'nun dediğine göre Kid, Bir Yonko olan Charlotte Linlin'in müttefiklerine ait iki gemiyi batırmıştır. Buradan Kid'in bir Yonko'dan bile çekinmediği sonucuna ulaşılabilir. Vahşi doğasına rağmen kendini nerede ve ne zaman tutacağını bilir.

Kid de Dünya Hükümeti'nden nefret eder. Kutsal Ejderler'in iğrenç eylemlerinin farkındadır. Onlara karşılık korsanları daha insancıl görür. Korsanların en azından kendilerine karşı dürüst olduklarını ve Kutsal Ejderler gibi atalarından gelen bir gücün ardına sığınmadıklarını belirtmiştir. Bir Kutsal Ejder, Keimi için 500.000.000 Belly para verince dünyanın ne kadar iğrenç bir yer olduğu konusunda yorum yapmış ve müzayede evini terk etmek için harekete geçmiştir. Portgas D. Ace'in idamını gösteren canlı yayının kesilmesine karşı sessizliğini korumuştur.

Bana gülen herkesi katlettim!!

-Eustass Kid

Kid de Luffy gibi One Piece'i bulup, yeni Korsanlar Kralı olmayı hayal etmektedir. Hem bu sebepten, hem de Luffy'nin umursamaz biri olmasından dolayı ona saygı duyar. Kid genelde sorunları kendi yöntemleri ile çözer. Hırsına gülen herkesi öldürmüştür. Bu bakımdan Luffy'nin tam zıttı olduğu söylenebilir. Yeni Dünya'da hayatta kalmak için yeterli kararlılığa sahiptir.

Kid, Yeni Dünya'daki gelişmeleri yakından takip eder. Yeraltı dünyası ile bağı olmamasına rağmen, Caesar Clown'un deneyini canlı yayından izlerken görülmüştür.

Yetenek ve Güçleri

Kid Korsanları'nın kaptanı olan Kid, tayfası üzerinde mutlak bir hakimiyete sahiptir. Zaman atlaması esnasında kendisi ve tayfası kötü şöhretini ve gücünü iyice arttırmıştır. Kid ve Killer'ın ödüllerinin artmış olmasından, ayrıca tayfanın Linlin'e saldırasından bu anlaşılmaktadır.

Zaman atlamasından önce Kid ve tayfası gittikleri yere yıkım götüren ve sivilleri katleden kişiler olarak biliniyordu. Kid ve tayfası gerçekten korkunç bir şöhrete sahiptir. Silvers Rayleigh'in İnsan Müzayede Evi'nde yaptığı ve birçok kişiyi bayıltan Haki gösterisinden etkilenmemiştir. Bu olaydan sonra Kid, Luffy ve Trafalgar D. Water Law ile birlikte Denizciler'e karşı savaşmıştır. Kendisi ve tayfası Amiral Borsalino'ya yakalanmadan kurtulabilmiştir.

Zaman atlamasından sonra Kid'in daha da cesur biri olduğu görülmüştür. Bir Yonko olan Linlin'in müttefiklerine bağlı iki gemiyi batırmıştır. Ödülünü de yükseltmiştir.


Şeytan Meyvesi
Kid, manyetizma ile bağlantılı bir güç veren Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvenin iki farklı gücü gösterilmiştir. Bu güçlerden ilki metalleri itme gücüdür. Denizciler'in kendisine sıktığı top güllesini geri göndermiştir. İkincisi ise metalleri kontrol ederek bir silah gibi kullanma yeteneğidir. Etrafındaki metal silahları kullanarak kendisine yüzlerce silahtan oluşan devasa bir kol yapmıştır. Metal kol, Pacifista'nın attığı lazere bile dayanacak kadar sağlamdır. Kolu oluşturan silahları ayrı ayrı kullanıp, kullanamadığı henüz bilinmemektedir. Kid, animede ve Unlimited Cruise oyununda kendisine sıkılan mermileri aynı hızda rakibine geri gönderirken gösterilmiştir.

Kid meyve gücünü kullandığında ellerinde mor elektrik dalgaları ortaya çıkar. Bu da sahip olduğu yeteneğin elektromanyetizma ile alakalı olabileceğini göstermektedir.

Meyvenin ana zayıflığı çevreden etkilenmesidir. Eğer Kid'in etrafında metal objeler yok ise, Kid'in meyve gücüne dayalı savaş kapasitesi oldukça düşer.

Silahları
Kid zaman atlamasından önce çakmaklı bir tabanca ve bir hançer taşıyordu. Çoğu zaman hançerinin kabzasından tutsa da, hiçbir zaman çekip kullanmamıştır. Her iki silahta da ne kadar yetenekli olduğu bilinmemektedir.

Zaman atlaması esnasında sol kolunu mekanik hale getirmiştir. Genel bakımdan kısmen bir sayborga dönüştüğü söylenebilir. Metalik kolunun güç seviyesi yahut yapabilecekleri henüz bilinmemektedir. Ancak sahip olduğu Şeytan Meyvesi gücü ile mekanik kolunu kombine şekilde kullanabileceği düşünülmektedir.

Ek Bilgiler

- Kid'in adı, gerçek hayatta korsanlık yapmış olan William Kidd'den gelmektedir. Kidd'in de lakabı Kid gibi "Kaptan"dır. Soyadı ise bir başka korsan olan Keşiş Eustace'tan gelmektedir.

- Kid kendisine gülen ve kendisi ile alay eden herkesi öldürmüştür. Luffy ise kendisi ile dalga geçen Bellamy Korsanları'nı dövüşmeye değmeyecekleri için ellememiştir. Luffy bu konuda Shanks'ı örnek almıştır. Tesadüf müdür bilinmez, Kid de ilk olarak Shanks'ı hedef almıştır.

- Kid, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 18. sıradadır.

- Kid, zaman atlamasından sonra bir hayli Shanks'a benzemiştir. İkisinin de sol gözünün üzerinde yara izi vardır, ikisi de sol kolunu kaybetmiştir, ikisinin de saçları kızıldır. Ancak Shanks'ın aksine Kid'in yara izleri daha derindir. Ayrıca Kid kaybettiği kolunun yerine mekanik bir kol takmıştır, fakat Shanks'ın kolu halen yoktur.

- Kid'in en sevdiği yiyecek lahana sarmasıdır, en sevmediği yiyecek ise körili udondur.

- Kid ilk tanıtıldığı zaman adı sayfaya sığmadığı için "d" harfi yarım olarak basılmıştır. Bu yüzden okurlar Kid'in adını Kidd sanmıştır. Fakat adı Kidd değil, Kid'dir. 594. bölümde bu resmen onaylanmıştır. İlgili sayfayı aşağıda görebilirsiniz;


- Kid'in kadın hali oldukça çekicidir. Aşağıda görebilirsiniz;


Künye

Adı: Eustass Kid
Okunuşu: Yūsutasu Kiddo
İngilizce Adı: Eustass Kid
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 498, Anime 392
Bağlantısı: Kid Korsanları
Unvanları: Korsan, Kaptan
Lakabı: Kaptan (Jap. Kyaputen, İng. Captain)
Yaşı: 23
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 10 Ocak
Boyu: 2.05 cm
Ödülü: 470.000.000 Belly

Şeytan Meyvesi
Adı:
Bilinmiyor
Anlamı: Bilinmiyor
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Eustass_Kid
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Eline sağlık Smoker. Güçlü bir rakip ve sağlam bir tayfası var. Bakalım ne zaman karşımıza çıkacak :)
 
Öncelikle teşekkürler Smoker.Site sensiz olmazdı heralde.
Eustass Kid'e gelince;
Gerçekten güçlü bir karakter.Tayfasının da iyi olduğunu düşünüyorum ayrıca.
2 yıl sonra ne kadar güçlendiğini,ne gibi güçler kazandığını merak ediyorum.
 
Teşekkürler Süpernovaların iki yıl sonraki halleriyle ilgili konuyu daha önce görmüştüm ama resim bu kadar net değildi.
 
Adam karizma arkadaş, elindeki silahta bana Fallout New Vegas'ı hatırlattı. (Yanlış olmasın silah derken, oyunda silah, burada kolu yerine geçiyor tabi.)

 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık