Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Sevdiğiniz Rekabet

Anime/mangalarda işlenen rekabet teması hoşunuza gidiyor mu?

• Kullanılan toplam oy
    71
Güzel konu hocam eline sağlık. ben şahsen seviyorum aklıma gelen en sevdiklerimden örnekler;

Goku-Vegeta
Light-L
Kenshin-Saito
Dr.Tenma - Ins. Lunge
Scorpion-Sub-Zero
Ryu-Ken + Ryu- Akuma
Kyo-Iorı
Ash-Gary
Mugen-Jin
Heihachi-Kazuya-Jin 3'lüsü

Bunlarda fena değil
Alucard-Anderson
Naruto-Sasuke
Natsu-Gray (Seriyi sevmiyorum fakat 2 li hoşuma gitmiyor değil)
Gintoki-Takasugi
Irako Seigen- Fujiki Gennosuke
Fujiawa Takumi- Takahashi Keisuke (bunlarınki biraz farklı evet hem saygı hem ufak tatlı bi rekabet)

Goku Vegeta tamamen tek taraflı bir rekabet bence. Tamamen Vegetanin takıntısından kaynaklanıyordu. Goku pek dikkate bile almıyordu Vegoyu. :)
Öyle gibi ama sonuçta iş rekabete çıkıyor Vegeta açısından. Serideki diğer tüm rakiplere göre değerlendirirsek, Vegeta olayına rekabet diyebiliriz.

Konu için güzel düşünmüşsün gerçekten son zamanlardaki en iyi konu bana göre.

Vegeta - Goku : Hepsinin arasından benim için en iyi olanı ikisinin yan yana gelmesi.

Diğerleri :
Roronoa Zoro ve Vinsmoke Sanji (One Piece)
Yugi ve Kaiba (Yugioh)
Takao ve Hiwatari Kai (Beyblade)
Yoh Asakura ve Tao Ren (Shaman King)

Ve :
Alucard - Anderson
Kakashi - Gai
Nichollas D. Wolfwood ve Vash D. Stampede (Trigun)

İchigo GJ ile değilde Renji ile rekabet halindeydi bence.

İppo - Miyata
Sanji - Zoro
Sasuke - Naruto
Gintoki - Hijikata
Kagura - Sougo

Öneriler için teşekkürler. Önerilerin büyük kısmını ilk mesaja ekledim. Gözümden kaçırdıklarımı yenilerle birlikte sonraki sefer eklerim.

Yoh ve len arasındaki rekabet len tarafından tek taraflıydı ama listede bildiğim animeler arasında en hırslı olanıydı bana göre.

Kougami ve Makishima arasındaki mücadele, bence yagami ile L arasındaki mücadeleden bir tık daha öndedir. Yagami ve L iki farklı tarafın başlarındaki adamlardır ve istedikleri hamleleri yapmakta özgürdür. Ama Kougami, Makishima ya karşı bu kadar özgür bir mücadele veremiyor. Mensub olduğu birim hareketlerini oldukça kısıtlıyor. Kougami burada çift taraflı bir mücadele vererek benim nazarımda ayrı bir seviyeye çıkıyor.

Liste dışında;

Zoro ile Kuina arasındaki ve Kingdom da xin ile kankisi (ismini hatırlayamadım :)) arasındaki rekabet de güzeldir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık