Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevdiğiniz Hokage

En sevdiğiniz hokage hangisidir?

• Senju Hashirama

Kullanılan: 69 24.5%
  • Senju Tobirama

Kullanılan: 64 22.7%
  • Sarutobi Hiruzen

Kullanılan: 18 6.4%
  • Namikaze Minato

Kullanılan: 59 20.9%
  • Senju Tsunade

Kullanılan: 12 4.3%
  • Hatake Kakashi

Kullanılan: 26 9.2%
  • Uzumaki Naruto

Kullanılan: 34 12.1%

• Kullanılan toplam oy
    282
Senju tobiramanın nerdeyse her teknikte adı geçiyor sıırf o teknikleri çıkarması beni hurizenin önünü koyar olay yetenekse tobimara daha yetenekli adam sıfırdan teknik çıkartıyor adamın yetenekleri ortada

• Karanlığın Getiren Tekniği (Anime)
  • Birleşik Çağırma Tekniği
  • Flying Thunder God Karşılıklı Anlık Dönen Tekniği
  • Flying Thunder God Slash
  • Uçan Gök Tanrısı Tekniği
  • Dört Kırmızı Yang Oluşumu
  • Göksel Ağlayan
  • Karşılıklı Çarpan Patlayıcı Etiketleri
  • Algılama Tekniği
  • Gölge Klon Tekniği
  • Çağırma Tekniği
  • Çağırma: Saf Dünya Reenkarnasyonu
  • Su Bırakma: Su Mermi Tekniği
  • Su Bırakma: Su Çarpışan Dalga
  • Su Bırakma: Su Ejderhası Bullet Tekniği
  • Su Bırakma: Water Fang Bullet (Anime)
  • Su Bırakma: Su Oluşum Duvarı
  • Su Bırakma: Su Ayrılma Dalgası

Soruyu biraz en iyi hokage açısından değerlendiğim için Tobirama dedim. Naruto'yu saymazsak en sevdiğim hokage Hashirama diyebilirim.

• Karanlığın Getiren Tekniği (Anime)
  • Birleşik Çağırma Tekniği
  • Flying Thunder God Karşılıklı Anlık Dönen Tekniği
  • Flying Thunder God Slash
  • Uçan Gök Tanrısı Tekniği
  • Dört Kırmızı Yang Oluşumu
  • Göksel Ağlayan
  • Karşılıklı Çarpan Patlayıcı Etiketleri
  • Algılama Tekniği
  • Gölge Klon Tekniği
  • Çağırma Tekniği
  • Çağırma: Saf Dünya Reenkarnasyonu
  • Su Bırakma: Su Mermi Tekniği
  • Su Bırakma: Su Çarpışan Dalga
  • Su Bırakma: Su Ejderhası Bullet Tekniği
  • Su Bırakma: Water Fang Bullet (Anime)
  • Su Bırakma: Su Oluşum Duvarı
  • Su Bırakma: Su Ayrılma Dalgası
Tobirama'nın her teknikte adı geçmesi retcon sonrası oldu serinin ilk 500 sayısında falan adamın su duvarı atmak hariç ne yaptığı bile bilinmiyordu :D

Attığın tekniklerde ise yanında "anime" yazanlar zaten canon değil filler. Mangada hiç yapmadığı şeyler. Ve burada yazılan tekniklerin bazıları bir ana tekniğin varyasyonları aslında gene tek bir teknik :D Ayrıca sen bu teknik sayısına çok diyorsan gel o vakit;

Bu seride topu topu 70-80 sayı gözüken Yamato Kaptan'ın jutsular listesi :D :D Anime yazanları iki taraftan silsek Yamato, Tobirama'nın iki katı ediyor :D

Yani teknik atmak ile bu iş olmuyor. İcraat lazım.

nerdeyse her teknikte adı geçiyor
Seride binlerce teknik ve o binlerce tekniğinde yüzlerce varyasyonu var. Retcon sonrası Tobirama'ya "al şunları da idare et işte" diye üzerine atılan kage bunshin, edo tensei ve hiraishin ile beraber hepitopu 3 tekniği var ? Sanninlerin tekniklerinin, kullandıkların her şeyin neredeyse %80 i kendilerine ait :D Kakashi gibi adamlar 10 yaşında teknik geliştiriyorlar bu evrende :D

Tobirama'nın her teknikte adı geçmesi retcon sonrası oldu serinin ilk 500 sayısında falan adamın su duvarı atmak hariç ne yaptığı bile bilinmiyordu :D

Attığın tekniklerde ise yanında "anime" yazanlar zaten canon değil filler. Mangada hiç yapmadığı şeyler. Ve burada yazılan tekniklerin bazıları bir ana tekniğin varyasyonları aslında gene tek bir teknik :D Ayrıca sen bu teknik sayısına çok diyorsan gel o vakit;

Bu seride topu topu 70-80 sayı gözüken Yamato Kaptan'ın jutsular listesi :D :D Anime yazanları iki taraftan silsek Yamato, Tobirama'nın iki katı ediyor :D

Seride binlerce teknik ve o binlerce tekniğinde yüzlerce varyasyonu var. Retcon sonrası Tobirama'ya "al şunları da idare et işte" diye üzerine atılan kage bunshin, edo tensei ve hiraishin ile beraber hepitopu 3 tekniği var ? Sanninlerin tekniklerinin, kullandıkların her şeyin neredeyse %80 i kendilerine ait :D Kakashi gibi adamlar 10 yaşında teknik geliştiriyorlar bu evrende :D
tartıştığınız konuyu bilmem de element justusu geliştirmek ile hiraişin veya edo tensei gibi teknikleri geliştirmek aynı mı ?

Sanki normal teknik çıkartmışta ondan bahsediyorsun Kakashinin çırardığı teknikle Tobirmanıninkileri bir tutuyorsan sana bir şey diyemem bende Hirusen severim
ama bana göre gücü Tobirama aynı değil ama aralarında bir tık yada belki bir buçuk tık fark vardır.Yada şoyle diyim Tobiramanın bitici teknikleri daha etkili.

tartıştığınız konuyu bilmem de element justusu geliştirmek ile hiraişin veya edo tensei gibi teknikleri geliştirmek aynı mı ?
Dostum onları geliştirmesi olayı da adamın üstüne sonradan atıldı zaten. baştan beri böyle bir tasviri yok. Kaldı ki hadi öyleydi diyelim. 10 yaşında Chidori bulmak ile daha ileriki yaşlarında Edo Tensei bulmak arasında çığır açan bir fark yok. Kaldı ki ben aynı şeydir demedim bile. Sadece bir insanın teknik buluyor olması onu otomatikman süper über bir şey yapmıyor kaldı ki Tobirama bulduğu teknikleri kullananlar arasında en kötü kullanan isim belki de. Mükemmelleştirmeye zamanı olmamış adamcağızın.

Sanki normal teknik çıkartmışta ondan bahsediyorsun
Normal diyen mi oldu ? Senin cümlen şuydu;

yetenekse tobimara daha yetenekli adam sıfırdan teknik çıkartıyor adamın yetenekleri ortada
Senin cümlen "adamın bulduğu teknikler ortada" gibi bir şey değil tamamıyla sıfırdan jutsu yapmanın önemini belirten bir cümle bu sebeple ben de bu, bu evrende sadece Tobirama'ya özgü olmayan bir şey olduğunu belli bir yetenek ve "deha" seviyesine ulaşan herkesin farklı seviye ve amaçlarda kendi bulduğu teknikler olduğunu söyledim. En azından ima ettim.

Tobiramanın bitici teknikleri daha etkili.
Hiraishin bir bitirici teknik değil, bitirişe götüren bir teknik ama bitirici değil.
Edo Tensei bitirici bir teknik ancak bir ton ön hazırlık isteyen kendine dair özel şartları olan bir şey.

Bu ikisi haricinde de Tobirama'nın bitirici denebilecek bir tekniği yok. Adam Hiraishin'i destekleyen item olarak kunai kullanıyor (Minato rasengan kullanıyor mesela) . Aksine bitirici tekniği olmayışı belki de Tobirama'nın en zayıf yönü. En zayıf derken Hokage seviyesinde konuşuyorum. Yoksa genel olarak Tobirama gücünde biri sıradan bir jonin'e elinin tersi ile bile vursa bitirici teknik olur zaten hocam :D

--------------------

Benim gözümde Hokagelere dair durum şudur; söyleyeyim de netlik kazansın :D

Hokage Naruto (Boruto değil, Naruto versiyonu) >> SM Hashirama >> Base Hashirama > Kyuubi Modlu Minato >>> Zirve halinde Hiruzen(tasvirler ve itibarına göre) > Hokage Minato = ET'li Tobirama > ETsiz Tobirama >= Tsunade >= Ölmeden Önceki Hiruzen >> Kakashi

Hokage Naruto (Boruto değil, Naruto versiyonu) >> SM Hashirama >> Base Hashirama > Kyuubi Modlu Minato >>> Zirve halinde Hiruzen(tasvirler ve itibarına göre) > Hokage Minato = ET'li Tobirama > ETsiz Tobirama >= Tsunade >= Ölmeden Önceki Hiruzen >> Kakashi
KCM Minato'yu nerfli gördüğümüzden o kadar yükselemedim ben ona.

RS Naruto>> SM Haşirama >>Prime Hiruzen=>KCM Minato>Hokage Minato =>standart Edo Tobirama>Yaşlı Hiruzen=Tsunade>> KaKaşi gibi bir sıralama var benim de kafamda. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık