Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Sevdiğiniz Dizi Bölümü/Bölümleri

İyi günler. Yine anket yine ben.

Bu aralar OP dışında çok anket yapıyorum bu da onlardan birisi.

Sizin bir dizide izlediğiniz en sevdiğiniz bölüm ya da bölümler hangisiydi?

Sizden birkaç ricam olacak, yazarken lütfen bölümün sezonunu sayısını ve eğer varsa ismini yazın.
Genelde yerli dizilerde bölümün ismi yoktur o yüzden bölümün sayısını yazmanızı rica ediyorum sizden.

İkici ricam, sebeplerini de spoiler için de bir cümleyle dahi olsa da anlatmanız. Böylelikle aynı diziyi ve bölümü izleyenlerde buna bir yorumda bulunabilir.

Kendimden başlayayım:

Sherlock 1x1 A Study in Pink
Dizinin ilk bölümü. Sherlock'un girişi, zekası kitaptaki kadar hatta daha da etkileyici. Moriarty ismini ilk defa duyuyoruz. Watson ile Sherlock arasındaki ilk başlardaki gerginlik, sonrasında ilk işbirliklerine başlamaları ve Watson'ın psikolojik durumundan dolayı destekle yürümesi hoşuma giden detay ya da sahnelerdi. Bu ilk bölümü sevmemin en önemli sebebi ise hemen hemen her kitap uyarlamasını kitabına göre vasat bulan birisi olarak istisnai bir dizi olduğunu göstermesidir. Üstelik dizi kitaptaki yıllarda değil, günümüzde geçiyor. Harika.

Game of Thrones 4x6
4. sezonun her bölümü güzeldir. Ancak bir Tyrion fanı olarak yukarıdaki şu sahneyi tek geçerim.

Leyla ile Mecnun 6-7. bölümler
6. bölüm Mecnun'un sözde Erdal'ın yeğeni ile tanışması, onunla sahneleri, herkesi bir aynı kişinin yani Arda'nın babasının işe alması hepsinin işe alınma sahnesinde Arda'nın babasını satrançta yenmesi, Yavuz'un Zeynep ile tanışması çok güzeldir.

7. bölümde ise Mecnun'un rüyalardan rüyalara dolaşması, Doktorun öpmekle uyansaydı bir öperdik demesi, Arda ile Mecnun'un uyandırmaya çalışmaları. Leyla ile Mecnun'un çok güzel ilk sezonunun en güzel bölümlerindendir.

Daha da çok atarım konu ilerledikçe.

Sizin en sevdiğiniz bölüm ya da bölümler neler?

The O.C. 4x1 "The Avengers"
Bir önceki sezonun finalindeki Marissa'nın dramatik ölümünün üstüne atmosferi harika yansıtmışlar. O duyguyu iliklerine kadar iletebilmişlerdi izleyicinin, Ryan üstesinden gelememiş, içine kapanmış, öfke dolu ve umutsuz; herkeste bir tatsız sessizlik, hepsi konuyu bilip susmayı tercih edip gözlerini kaçırır vesaire. Summer'ın yine en yakın arkadaşını kaybetmesine rağmen metanetli görünüyor olmasının altında yatan darmadağınıklık, aşırı titiz biri olmasına rağmen duş almayı ihmal etmekte sorun görmeyip bezle işini görmek gibi detaylar. Çok harikaydı ya bugün hala net hatırlarım bu bölümü ki inanın benim için normal bir şey değil :) Bütün bunların üstüne Ryan'ın ruh halini mükemmel yansıtan, bölümün de ruhuna uyan mükemmel şarkı "Running up that hill" hiç unutulmayacak biçimde bölümü izleyicinin aklına kazıma işlemini sonlandırıyor :)

Dizide çok beğendiğim, eğlendiğim başka bölümler de vardır da böyle şeylere zaten dikkat etmem ve aklımda kalmaz. Bir de çok uzun zaman geçti. Her türlü bu bölüm zirve tabi.

GoT 1x10
BB Gus'un öldüğü bölüm ve son bölüm.
TwD Neganın teşrif ettiği bölüm ve ondan sonraki bölüm.
Sherlock, Lock bölümü.
WW 1x10
KV Çakırın öldüğü bölüm.
GoT the Long Night bölümü.

Son düzenleme:
Lan bu konuyu ben açacaktım, bayağı her şeyi kafamda hazırlamıştım:(.
Neyse şimdilik Housedan yazayım da boş bırakmayalım.
House
1.21 Three Stories
4.15 House's Head
4.16 Wilson's Heart

Son düzenleme:
Aslında bölüm bölüm söylemektense sezon sezon daha iyi olabilirmiş . En sevdiğim dizi sezonları

Fargo 1-2. Sezon
True detective 1
Lost ilk 3 sezon
The Wire sezon 4

GoT Hardhome- battle of bastards.
Lostun sezon finalleri çok iyiydi. Ayrıca The Constant.(Penny -Des telefon konuşması)

Aslında bölüm bölüm söylemektense sezon sezon daha iyi olabilirmiş . En sevdiğim dizi sezonları

Fargo 1-2. Sezon
True detective 1
Lost ilk 3 sezon
The Wire sezon 4

GoT Hardhome- battle of bastards.
Lostun sezon finalleri çok iyiydi. Ayrıca The Constant.(Penny -Des telefon konuşması)
Vay be benim gibi The Wire izleyen türk de varmış

Rick and morty 3. Sezon 7. Bölüm evil mortyinin bu dizide bende varim demesi
Shameless 5. Sezon son bolum Carl'in uyusturucudan hapse düşmesi
Lost'ta charlinin not penny's boat mesajı
Sharlock havuz sahnesi
Fargo malvo ve lesterin karşılaşması 1. Sezon 1. Bölüm
Blue mountain state 1. Sezon 1. Bölüm hatta bisküvi sahnesi
Black mirror entire history of you
Leyla ile mecnun 17. Bölüm şekerpare
Vikings 4. Sezon 15. bölümü spoiler vermemek lazim
Kurtlar vadisi 45. Bölüm çakırın ölümü ve babaların infazı

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık