Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sıkıcı Ark

En Sıkıcı Arc?

• Kullanılan toplam oy
    247
Cidden zevkler ve renkler durumu var herhalde, çünkü Tüm Kek Adası arcı için eleştirilecek çok yön olsa da ki ben bu eleştirileri arcın çoğu sayısında yaptım, benim için sıkıcılık pek de bu arc için geçerli bir kavram değildi. Tüm Kek mangada hiç olmadığı kadar spontane yazılma hissiyatı veriyordu. Sanki Oda bile arcı yazmayı yetiştiremiyor gibiydi. Yani normalde Oda bir adaya girdiğinde inciğine boncuğuna kadar irdeleyip hikayeyi yavaşlatırken bu arcta öyle değil gibiydi. Her an tempoluydu. O tempo içinde gösterebildiğim kadar şey göstereyim diye bayağı kastı. Mekan tasarımları, karakter tasarımları ve güçleri ilginçlik olarak bayağı iyi. Kaçış esnasında her şeyin, önceden planlanmadan, Hasır Şapkalar lehine işlemesi ve bu yüzden de bir Yonkou ve tayfasının rezil hallerini görmesek arc bayağı iyiydi de aslında. Ama Kata harici Koca Ana tayfasından (kaptan dahil) bir cacık olmayacağı hissiyatı yılların beklentisiyle ki bu beklentiyi bizzat Oda çok uzun zamandır besliyordu, kabak çekirdeği çitlerken son birkaç tanesinin çürük çıkması hissiyatını verdi ve tadını çok pis kaçırdı.

Neyse Tüm Kek pek çok şey olabilir ama bence sıkıcı değildi. Mangayı da güncel takip ettik yani öyle biriktirme durumu olmadı, o yüzden bazı arkadaşların "güncel takip edilen arc sıkıcıdır" argümanı belki genel olarak doğru olsa bile Tüm Kek için gene geçerli gelmiyor bana. Animeden her hafta bir bölüm takip ediliyorsa da animenin Punk Hazard sonrası için güncel takip zaten hangi arc olsa sıkıcı olur.
Sanırım bu kötü ve sıkıcı arasında ki fark oluyor. Bende WCI arcını sevmemiştim ama sıkıcı değildi. Animede ki sakız dövüş dışında. Ama balık adam adası hem berbat hem sıkıcıydı. İlk başta tayfanın yeni gücünü görücez diye sevinmiştim ama sonradan bayat oldu resmen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık