Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En iyi 10E Seviye Kurallı

En iyi 10E Seviye Kurallıyı işaretleyin...

• Kullanılan toplam oy
    61
Koon'un savaş yeteneğinin düşük olduğunu düşünmüyorum ama Ran veya bir Anak değil tabiki.
Bu adam bir şekilde Chang'ı yenmiş ki Chang dediğimiz adam En iyi 5E seviyeden biri olarak gösterilmiş.
Chang oldukça zeki bir karakter Ran ve Anak dövüşünde oldukça yerinde tespitlerde bulunuyor keza Varagarv ile dövüşmenin hata olduğunu söyleyerek kendisinden güçlü olduğunuda söyleyebiliyor. Ama bu adam birebirde Baam ile dövüşmeyi göze alabiliyor.
Aynı şekilde Horyang ile Chang tıkaçlara 3 çubuk sokma oyununda yani yuvarlak alandaki dövüşte Horyong onun hızına dikkat çekerek hiç farketmeden bütün herkesi yendi diyerek onun gücüne atıfta bulunuyor.

Yuri keza Chang'ın gücünü sakladığını söylemişti Ha Jinsung'ta fena değil demişti. O yüzden zaten sır bir karakter dedim.
Varagarv'ı tanıması ve Cehennem treninden Elliot'u alıp ayrılmasından dolayı 3. Maddog diyen de var ama ben daha çok bu üç Maddog dışındaki diğer başarılı olmayan Baylord Yama'nın deneylerinden biri diye düşünüyorum.

İlk başta ben Koon'un alavere ile yendiğini düşünsemde Koon o kadar hafife alınacak biri değil. Keza ne kadar değiştirildiği söylensede stat cartlarında Laure'nin önünde yer alıyordu.

Yine 39. katta en kötü Hatsu ile denk bir şekilde dövüşebildiği görüldü.

Ben Koon'un Baam'ın 20. kattaki ilk çıktığı andaki haline yakın güçte olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Bu arada ilk 5E seviye Baam ve Reflejo ile değiştiği gibi muhtemeldirki Koon'un yenmesiyle de değişti ama bu neden söylenmedi dersek Androssi-Kaizer dövüşü gibi birşey olabilir.
Keza Horyang'ta yeni katıldı,Yeon'da yeni katıldı tabiki bu 10 kişinin içerisinde Laure var mı kesin değil genelde uyuduğundan pek ilk 10'a soktuklarını düşünmüyorum.

Kafamdaki güç dengeside böyle aşağı yukarı
Hwa Ryun...4F
Akraptor...4F
Quetra...3F
Yeon...2F
Novack...1F
Ran(hapsız)...10E
Cassano....9E
Rak(yeni itemle)....9E
Hatsu....9E (aydınlanma yaşadıktan sonra)
Laure....8E
Chang...8E
Koon....7E
Baam(Thorn olmadan)...6E
Beta....6E
Anak....5E
Reflejo...2E
Varagarv....9D
Androssi....8D

Son düzenleme:
@Eustass Captain Kid
Doğrusu Yihwa Atölye savaşları sırasında pek de güçlü değildi yine de sırasını biraz öne çeksen fena olmaz.
Yihwa'yla ilgili bilinmeyen bazı önemli ayrıntılar da var:
Yeon ailesinin lideri doğum yapmadığından bu aileye mensup bir kurallı görmek Zahard Prensesi görmek kadar nadirdir.
Yihwa küçükken alevini kontrol edemeyip ailesinden birini yakarak öldürmüştür, bu yüzden güçlerini bastırır.
Eğer bastırmazsa alevlerini seviyeciler bile zor durdurur.
Güçlerini tamamen kontrol edebilirse Koon Ran'ı bile geçebilir.

@Eustass Captain Kid
Doğrusu Yihwa Atölye savaşları sırasında pek de güçlü değildi yine de sırasını biraz öne çeksen fena olmaz.
Yihwa'yla ilgili bilinmeyen bazı önemli ayrıntılar da var:
Yeon ailesinin lideri doğum yapmadığından bu aileye mensup bir kurallı görmek Zahard Prensesi görmek kadar nadirdir.
Yihwa küçükken alevini kontrol edemeyip ailesinden birini yakarak öldürmüştür, bu yüzden güçlerini bastırır.
Eğer bastırmazsa alevlerini seviyeciler bile zor durdurur.
Güçlerini tamamen kontrol edebilirse Koon Ran'ı bile geçebilir.
Yihwa'yı daha çok Atölyede verilen puanlamaya göre yaptım.
Akraptor...70
Quetra...90
Yihwa...150
Küçük Rak...150

Ama özellikle atölye sonları isabetli atışlar yapmasından dolayı Novack ile eş değere gelebilir.
Tek eksiği dayanıklı değil daha çok savunma yeteneği yok. Ani bir saldırıyla yenilecekmiş gibi geliyor hep.

Son düzenleme:
Henüz thorn almadığı seviye bazında bakarsak 1-Androssi 2-Varagarv 3- Reflejo 4-Baam 5- Beta 6-Anak 7- Ran 8-Koon 9-chang 10- laure veya rak olabilir. Thorn var halinde bakarsak 2- Baam olur , Ran ı hap bazında bakıp Koon üstüne koydum.

Zaten konuyu açarken ki amacımın en iyi 10 kişiyi belirlemekten ziyade. Seriye bitirenler bu yorumları okuyunca güç dengesi hakkında bir fikir sahibi olsun diye açtım daha çok.
O yüzden de Beta ve Reflejo önemli.

Ek olarak seriyi takip etmeyenleri seriye cezbetmek ve anketten bakarak forumun kaçta kaçının Tog'u takip ettiğine bakmak gibi amaçlarımda var tabi :/

Yani o kadar derin düşünmenize gerek yok.

C seviye kurallı olunca bizimkiler D seviye içinde böyle birşey yaparım muhtemelen ama baya var ona.

Beta'ya karşı Yihwa, Laure, Rak anca duruyordu total güç olarak Androssi Varagavr'ın bi tık altıdır.
Reflejo'nun yeri de hemen hemen aynı olur.
Ama böyle olunca kurallı bazında çok yetenekli olan Laure Hatsu Novick gibi karakterlere yer kalmıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık