Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Yami Yami no Mi'nin En Güçlü Şeytan Meyvesi olması, bence'lere yer bırakmayacak bir kesinliğe sahiptir. Bu açıdan bu konunun açılmasını yadırgadım açıkçası.

BB diyor ki: ''Bu yeteneğin, tüm şeytan meyveleri içerisinde en güçlüsü olduğunu söylüyorlar.''
http://www.v-teamoku.com/One_Piece/441/2

Peki, kim en güçlü meyve olduğunu söylüyor, diye sorabilirsiniz. BB, buna da cevap veriyor: ''Resimli kaynak kitabından meyvenin her kıvrımını ezberledim, bu sayede onun aradığım meyve olduğunu biliyordum.''
http://www.v-teamoku.com/One_Piece/440/17

Anlayacağınız, adam Resimli Şeytan Meyvesi Kitabı'ndan bu bilgiyi öğreniyor. Şeytan Meyvesi Kitabı ise anonim nitelikte olup meyve yiyenlerin kendi bildiklerini aktardıkları zilyon yıllık bir eser olarak telakki edilebilir. Hal böyle olunca BB, şeytan meyvelerine ilişkin en sağlam verinin olduğu kaynaktan araştırma yapıyor ve onu bulabileceği tek tayfa olan WB tayfasına sızarak onlarca yıl bekliyor. Buradaki tek sıkıntı, tüm meyvelerin Şeytan Meyvesi Kitabı'ndan yer alıp almadığı noktasında olabilir. Spandam'ın Kaku ve Kalifa'ya yedirdiği meyveler o kitapta yer almıyordu mesela. Ancak açıkça belirtilme durumu olmadıkça bütün meyvelerin o kitapta yer aldığını kabul edebiliriz diye düşünüyorum.

İşin diğer boyutuna gelecek olursak, Yami Yami no Mi, birilerinin söylediğinin dışında da her yönden güçlü bir meyve. Saldırı ve savunma olarak oldukça güçlü yanları var. Savunma açısından, dokunduğu kişiyi meyvesini kullanmaktan yoksun bırakması güçlü bir savunma olarak görülebilirken kara su ile şehri yerle bir etmesi ise mutlak bir saldırı imkanı yaratıyor.

Bunların dışında OP okuyucularının hep düştükleri bir yanılgı var, şöyle ki OP evreninde üstün güç unsuru olarak görülebilecek bir güç unsuru yoktur. Yani vuruş gücü sağlam olan, haki kullanıcısını ağlatabilir [Luffy vs Yılan kardeşler], hakisi sağlam olan meyve kullanıcısını ağlatabilir [Pekoms vs Caribou], Meyve kullanıcısı olan da haki kullanıcılarını ağlatabilir [BB'nin Yonko olması]. Bu açıdan hakisi sağlam olanın KK olma olasılığı ile saf fizik kasan yahut saf meyve kasan arasında hiçbir fark yoktur. Yami Yami no Mi yeteneğini bu açıdan sorgularsak, hakinin bir insana verebileceği her şeyi aşağı yukarı sağladığını görürüz. Yani, BB'nin zayıfları bayıltabilmek için H. Haki'ye ihtiyacı yoktur. Kara Su deyip karanlığa çeker ve bırakır, sonuç bütün çöpler mefta. Yine BB'nin B. Haki'ye de ihtiyacı yoktur. Dokunduğu adam, komple meyve yeteneğini kaybediyor çünkü. Bu açıdan B. Haki'den daha efektif olduğu bile söylenebilir. Sonuçta B. Haki kullandığında yalnızca rakibin vücuduna kısmi temas sağlıyorsun. Örn, bizim tayfadan yalnızca haki bilen 3 kişi Caribou'ya dokunabilir. BB ise Caribou'ya dokunsa, komple meyve yeteneği ortadan kalkacağı için haki sahibi olmayan üçüncü kişiler de Caribou'ya dokunma fırsatına kavuşacaklardır.

Velhasılkelam, Yami Yami no Mi yeteneği, hem yıkıcılık olarak, hem savunma kabiliyeti yönünden eşsizdir ve kişiyi hakiye muhtaç etmez. Tamamen hakiyi ikame edebilir. Bunların dışında kişi, sonsuz çekim ortamına sonsuz meyve yeteneği sığdırabilir. Ben şahsen BB'nin Gura Gura dışında 5-10 tane daha meyve yeteneği kullanabildiğini düşünüyorum. :D
Belki BB "bence en güçlü meyve bu" demiştir. Açıkcası, Yami Yami hoş bi meyve değil; sinsi, alçak, çakal bir meyve. En güçlü meyve değil, potansiyeli en yüksek meyve diyebiliriz. Yani, Kairoseki özelliği taşıyan bir meyveden bahsediyoruz. Bu, güzel bir şey. Ancak eeeeen güçlü meyve olabilmesi için -bence- Ace'ten o kadar dayak yememesi lazımdı. E, bakıyoruz ki Akainu diye bir gerçek var, Ace'ten güçlü olduğunu acı bir şekilde gösterdi bize. Kendisi de sinsi bir insan. Arkadan saldırmayı vs seviyor. Onun şansı ne olurdu?

Olay, meyvenin gücünde değil, potansiyelinde yatıyor.Kullanıcı faktörü çok önemli. Hala söylüyorum; Ace, o gün alt takımı masaya koyup kafalama dalmasa, farklı bir strateji ile BB'yi rahat bir şekilde devirebilirdi. WB, daha sert vursa kafasına, o da devirebilirdi BB'yi. Bunlar hep senaryo. Go Go Goro Goro no Mi!

Dünya verileri ile op konuşulmaz biliyoruz.Ateş yandı :D Tamam lastik akım iletmiyor,ama en azından o değdiği nokta aşırı ısınmadan erir.Normalde de böyle.Yani enel yıldırım kolu ile(ki yıldırım az buz ısı çıkarmaz) luffy nin kolu eritirdi.Komple eritmese bile.Çıkardığı ısı luffy nin zararına.Sen lastiğe 100m volt vursan,ısıdan gene eritirsin.Eriyen luffy de dövüşemez.Enel gene kazanırdı.
Kendisi mantığını öyle kurmuş.
Kuma , su atınca vurulması
Magma'nın , ateşi tokatlayabilmesi
...

Yıldırım - Lastik
Denklemini vermiş. Yıldırımın ısı'sında ziyade orada ki durum iletkenlik durumu.
Oda belirtmiş , bu elektirik akımıı iletmez. Buna senin yeteneğin işlemez . Oda'nın o kurgusal mantığına göre
Elektirik akımını iletmeyen bir şey , Yıldırım güçlerinden etkilenmiyor.

Normal hayatta kızartırsın tabi , fakat o kurguya göre akım taşınmıyor.
Bu nedenle ısıyı hissedemiyor.
100 m volt vursan'da 100m volt' hissetmiyor. Yani vücudu akımları taşımadığından ısıtılmıyor.
Mantığını bu şekilde vermiş.

Yami yaminin saldırı gücü resmen çöp, o yüzden Teach gura gura için o kadar plan kurdu.

Bir şey soracam , şimdi bu meyveleri toplama (meyve güçlerini alma) olayı " karanlık meyvesine " ait bir özellik miydi ? Bu meyveyi yiyen herhangi biri 'de başka meyve güçlerini alabilir mi ?

Yoksa karasakal'a özel bir durum muydu ? :T

Bir şey soracam , şimdi bu meyveleri toplama (meyve güçlerini alma) olayı " karanlık meyvesine " ait bir özellik miydi ? Bu meyveyi yiyen herhangi biri 'de başka meyve güçlerini alabilir mi ?

Yoksa karasakal'a özel bir durum muydu ? :T
Karanlık meyvesi ile alakalıdır.Karasakalla alakalı olsa karanlık meyvesini yemeden öne başlardı meyve toplamaya.

Acaba bir ayna ile yansıtmak mümkün olmaz mıydı?
Tabii mümkündür, ki Kizaru bu yansıtma olayını da avantajına çevirdi biliyorsun Yata No Kagami ile;

Ancak prizma şeklindeki bir aynanın daha etkin kullanımı sonucu ışığı sonsuz bir döngüye hapsedebilirsin, fakat bunu One Piece dünyasından birinin Kizaru'ya karşı kullanabileceğini düşünmüyorum.

Tabii mümkündür, ki Kizaru bu yansıtma olayını da avantajına çevirdi biliyorsun Yata No Kagami ile;

Ancak prizma şeklindeki bir aynanın daha etkin kullanımı sonucu ışığı sonsuz bir döngüye hapsedebilirsin, fakat bunu One Piece dünyasından birinin Kizaru'ya karşı kullanabileceğini düşünmüyorum.
ondan ziyade, gönderdiği ışık saldırına karşı miğfer olarak kullanılabilir yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık