Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Bu konu daha önce pek çok kez açıldı kapandı, çoğunluğunu ben açmış olmama rağmen ben bile ucunu kaçırdım hani :p, hali hazırda açık bulunan bir konumuz da var, ama hazır animede Punk Hazard bölümlerini geride bırakmış, son anketten bu yana üç yeni meyve görmüş ve seri içerisindeki güç unsurları belirli ölçüde değişmişken konuyu yenilemenin zamanının geldiğini düşünüyorum,

Meyveleri tek tek tanıtmaya geçmeden önce logiların standart olarak kabul edebileceğimiz güçlerini ve zayıflıklarını önden bir belirtmek istiyorum, bu hem konunun ilerleyen kısımlarında benim daha az efor sarf etmeme hemde sizin daha derli toplu bir konu okumanıza yardımcı olacak,

Standart yetenekler:
1)
Belirli bir elementi üretebilmek, kontrol edebilmek ve o elemente dönüşebilmek,
2) Fiziksel saldırılardan (kesilmek, delinmek, ezilmek, vurulmak vb.) etkilenmemek,

Standart zayıflıklar:
1)
Kairoseki ve denizle temas halinde güçlerini kullanamamak,
2) Hakili saldırılardan zarar görebilmek,

Bulut Meyvesi

Bu meyvenin bilinen ekstra bir yeteneği veya zayıflığı yok.

Kum Meyvesi

Ekstra yetenek: Dokunduğu canlı/cansız maddelerin içindeki sıvıyı emerek onları kurutabilmek,
Ekstra zayıflık: Islandığı zaman yada ıslak cisimlere karşı logia dokunulmazlığını kaybetmek.

Alev Meyvesi

Ekstra yetenek: yok
Ekstra zayıflık: Magmaya karşı etkisiz olmak ve magma tarafından hasar görebilmek.

Gümbürtü Meyvesi

Ekstra yetenekler:
1)
Anlık yer değiştirebilme,
2) Metalleri şekillendirebilmek, ısıtabilmek ve metallerin içinde hareket edebilmek,
3) Geniş çaplı bir alandaki tüm sesleri duyabilmek,
4) Nefes almadan yaşayabilmek (oksijene ihtiyaç duymamak),
5) Kalbi durduğu zaman yeniden çalıştırabilmek,

Ekstra zayıflık: Lastiğe karşı etkisiz olmak ve lastik tarafından hasar görebilmek.

Serinlik Meyvesi

Ekstra yetenek: Dokunduğu canlıları veya cansız maddeleri dondurabilmek,
Bu yetenek sayesinde deniz yüzeyinde batmadan durabiliyor,
Ekstra zayıflık: yok.

Karanlık Meyvesi

Ekstra yetenekler:
1)
Fiziksel temas halinde diğer meyve kullanıcılarının yeteneklerini iptal etmek,
2) Çekim kuvveti,
Ekstra zayıflıklar:
1)
Logia dokunulmazlığına sahip olmamak,
2) Acıyı normalden daha fazla hissetmek.

Parıltı Meyvesi

Ekstra yetenek: Işık hızında hareket edebilmek,

Lav Meyvesi

Bataklık Meyvesi

Ekstra yetenek: İçerisine canlı-cansız her şeyi alabilmesi ve orada tutabilmesi.
Ekstra zayıflık: yok

Gaz Meyvesi

1) Zehirli gaz üretmek,
2) Yanıcı gaz üretmek (ki bunu alev/patlama tabanlı saldırılar yapmak içinde kullanıyor),

"Gaz kontrolü" olarak nitelendirdiğimiz standart yeteneğin 'ortamdaki oksijeni yok etmek' gibi çok ekstra bir durum için kullanılabildiğini de not etmek lazım,

Kar Meyvesi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Numa Numa no Mi'nin ekstra yeteneği, içerisine canlı-cansız her şeyi alabilmesi ve orada tutabilmesi. Diğer Logialar'da bu özellik yok (Teach hariç)

yami yami no mi dez avantajına rağmen sağlam hakili ve dayanıklılığı yüksek olan bir kişi tarafından yenilince çok tehlikeli olabilir özellikle meyve çalma özelliğide kullanışlı

Numa Numa no Mi'nin ekstra yeteneği, içerisine canlı-cansız her şeyi alabilmesi ve orada tutabilmesi. Diğer Logialar'da bu özellik yok (Teach hariç)
Ekledim,

Ben onu bataklığa dönüşme özelliğinin temel hali olarak ele almıştım aslında, ama diğerlerinden faklı bir yapı olduğu için ekstra olarak da görülebilir tabi..

Bu Teach'in kolunu koparsalar Logia'lar daki gibi kol tekrardan oluşmaz değil mi ? Eğer oluşmaz ise favorim Magu Magu ve Goro Goro lakin Goro Goro artık kullanılamayacağı için Magu Magu diyorum.

Goro Goro hız açısından üstün bir meyve ama yıldırımlar çok güçsüz.2 yıl öne skypie daki tayfanın fiziksel durumu çok az olmasına rağmen yıldırımlara dayanabiliyorlardı.Meyve olarak karanlık meyvesi derim.Ama eğer Oda yıldırımın etkisini ve gücünü arttırıcak olursa yıldırım derdim.Ayrıca kullanıcıda çok önemli.Yıldırım gibi bir meyve Enel gibi şebelekte ziyan oldu gitti.

Ek olarak kesinleşmemiş olsa da karanlık meyvesi diğer meyve güçlerini içine çekip kullanıcıya birden çok meyve kullanma imkan veriyor olabilir.

megaotrom

Yanlış hatırlamıyorsam karasakalın meyvesi diger ölülerin meyve güçlerinide almayı sağlıyor +1 örnek Beyazsakal
(yeni dünyada güçlü meyveleri topluyorlar demişlerdi balık adam adasında)

goro goroyu verin bana kk olayım :D direk gözüm kapalı attım oyumu :p

ha birde hala tartısılıyor ama straw-hat bence kesin olarak eklenebilir.aokijinin gücü hie hie no miye karsı, mera mera no mi ve magu magu no mi en kötü denkler.bu sartlarda bu bir zayıflıktır.ates yandıgı sürece gördükki,buz acee yaklasamaz adam yarı ölü acee, imza saldırısıyla saldırdı,eridi gitti bir dahada denemedi.

akainudada muhtemel böyle,ama aokiji sadece logia degil,o yüzden dövüs uzamıstır.

o yüzden sogutma üzerine kurulu meyveler,bulundugu yerde karı kesen acein meyvesine üstünlük kuramazlar.iç sıcaklıgı cok yüksek olan akainunun meyvesine karsıda daha az etkisizdirler.

yani yuki yuki no mi ve hie hie no minin ekstra zayıflıgına anti olarak mera merayı yazmalıyız bence.hatta magu magu no miyide.ama mera mera kesin çünkü,akainu magma ve atrafında sıcak.ace ise kıs adasının iklimini degiştiriyor direk hiç bir üretim yapmadan.mera meranın gücü,ısıyı artırıyor.kuzanın gücü düşürüyor.ama fantezileri saymazsak ates her zaman buzdan üstündür.

son olarak ayrıca hie hie no mi, kesinlikle deprem gücüne karsı dezavantajlıdır.

Kami'nin gücü olan Goro Goro en sağlamı bence. Enel'in; gök gürültülü, sağanak yıldırımlı fantastik giriş yapacağı zamanı beklemeye devam. 2 sene geçti, dünyaya geri dönmeyi düşünmeye başlamıştır.

Bir de ekstra yetenek olarak "Nefes almaya ihtiyaç duymuyor bizim Kami."

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık