Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

En Güçlü 5.Korsan?

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda Cavitq11 tarafından 8 Eki 2016 tarihinde açılan konu

?

Sizce kim ?

 1. Wevil

  4.9%
 2. Mihawk

  39.0%
 3. Marco

  10.3%
 4. Doflamingo

  2.4%
 5. Ben Beckman

  9.8%
 6. Jack

  0.8%
 7. Shiryuu

  1.1%
 8. Rayleigh

  17.9%
 9. Luffy

  13.8%
 1. Cavitq11 Joker

  Cavitq11 (Joker)
  Mesaj Sayısı 2,649
  Üyelik Tarihi12 Ağu 2015
  Evet arkadaşlar konuşulan bir konuydu açayım bari :D En güçlü 4 korsanın Shanks,Kaido,Teach,Mom olduğu düşünürsek en güçlü 5.korsan kim ?

  1.Edward Wevil

  [​IMG]

  Edward Weevil (Edowādo Wīburu), bir Shichibukai'dir. Ancak onu asıl ilginç yapan şey, Beyazsakal olarak bilinen Edward Newgate'in oğlu olduğunu iddia etmesidir. Bu bağlamda, annesi Bakkin de Newgate'in sevgilisi olduğunu söylemektedir. Kendisinden ilk kez, Shichibukai oluşumu hakkında yapılan bir toplantıda Tuğ-Amiral Brannew bahsetmiştir. Ancak adı ve görüntüsü, Donquixote Doflamingo'nun yenilmesinden sonra öğrenilmiştir.

  2.Dracule Mihawk
  [​IMG]
  Dracule Mihawk (Jurakyūru Mihōku) bir Shichibukai'dir ve şu an Dünyanın En İyi Kılıç Ustası unvanını tşıyan kişidir. İki yıllık zaman atlaması boyunca, Roronoa Zoro'yu eğitmiştir.

  3.Anka Marco
  [​IMG]

  Marco (Maruko) eski Beyazsakal Korsanları'nın birinci tümen komutanıydı. Tayfa kaptanı Edward Newgate'in ardından, tayfanın başına o geçmiştir. Eskiden kendi tayfasına bağlı olan adaların hakimiyeti için kalan Beyazsakal Korsanları ile birlikte Karasakal Korsanları'na karşı "Hesaplaşma Savaşı" adı verilen bir savaşa girmiş, fakat kaybetmiştir. Şu anki durumu ve yeri bilinmemektedir.

  4.Donquixote Doflamingo
  [​IMG]
  Donquixote Doflamingo (Donkihōte Dofuramingo) Gök İblisi olarak bilinen eski Shichibukailer'den biridir. Doflamingo, Donquixote Korsanlarının kaptanıydı ve eski ödülü 340.000.000 Beli'ydi. Yeni Dünya'daki yeraltı dünyasını Joker takma adıyla domine ediyordu. Ayrıca eskiden Kutsal Ejder olan Donquixote Ailesi'nin bir üyesidir. Bu da onu eski Kutsal Ejder'lerden biri yapmaktadır. Babası Donquixote Homing'i ve küçük kardeşi Donquixote Rosinante'yi kendisine ihanet ettikleri gerekçesiyle öldürmüştür. Doflamingo, seri başlamadan sekiz yıl önce Dressrosa kralı Riku Dold III'yi kandırıp, Dressrosa'nın başına geçmiştir. Monkey D. Luffy tarafından yenildiği zamana kadar ülkeyi bir tiran gibi yönetmiştir. Yenilgisinin ardından Shichibukai unvanı elinden alınmış ve tayfa üyeleri ile birlikte Amiral Fujitora tarafından tutuklanıp, hapse atılmıştır.

  5.Benn Beckman
  [​IMG]

  Benn Beckman (Ben Bekkuman), Kızıl-Saç Korsanları'nın ikinci kaptanıdır.

  6.Jack
  [​IMG]
  Jack (Jakku), Canavar Korsanları'nın bir üyesidir ve Kaido'nun sağ kolları olarak bilinen üç Yıkımcı'dan biridir. Aynı zamanda Mamut kaptanıdır. Yeraltı dünyası ile bağlantıları bulunmaktadır. Yaptıklarından dolayı Zo Arkı'nın baş kötüsüdür ve Yonko Saga'nın merkez karakterlerinden biri olma özelliklerini taşımaktadır.

  Kendisinden ilk olarak Punk Hazard olayında Caesar Clown'ın yakalanmasının ardından bahsedilmiştir.

  7.Shiryuu
  [​IMG]

  Shiliew
  (Shiryū), Impel Down'ın eski Baş Gardiyanı'dır. Mahkumlara yaptığı zulümler nedeniyle bu görevinden alınıp, idama mahkum edilmiştir. Monkey D. Luffy'nin hapishanede isyan çıkarması, daha sonra Marshall D. Teach'in de hapishaneye gelmesi üzerine hapishane çalışanlarına yardım etmesi için geçici olarak serbest bırakılmıştır. Ancak, Shiliew yardım etmek yerine korsanlarla anlaşmış ve Teach'in teklifini kabul edip onun tayfasına katılmıştır. Şu anda Karasakal Korsanları'nın İkinci Gemisi'nin kaptanlığını yapmaktadır.

  8.Silvers Rayleigh
  [​IMG]
  Silvers Rayleigh (Shirubāzu Reirī) eski Roger Korsanları'nın ikinci kaptanı ve Korsan Kral Gol D.

  Roger'ın sağ koluydu. Rayleigh, Roger'ın ölmesi ve tayfasının dağılmasının ardından Sabaody Takımadaları'na yerleşip gemi kaplama işi yapmaya başlamıştır. İki yıllık zaman atlaması esnasında Monkey D. Luffy'ye Haki konusunda eğitim vererek ona akıl hocalığı yapmıştır. Ayrıca Shakuyaku'nun kocasıdır.

  9.Monkey D.Luffy

  [​IMG]

  :D

  Alayıı kütüphaneden alıntıdır :D @Smoker saolsun.
   
 2. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 16,022
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Oyum Marcoya.
   
 3. Ghost Dead

  Ghost (Dead)
  Mesaj Sayısı 467
  Üyelik Tarihi28 Eki 2015
  Mihawk-sama.
   
 4. Veritas Üye

  Veritas (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,884
  Üyelik Tarihi14 Kas 2009
  şıkları en fazla 1-2-3-8 e kadar indirebildim :/
   
 5. HaiKuo TianKong du duf duf du duf

  HaiKuo TianKong (du duf duf du duf)
  Mesaj Sayısı 1,132
  Üyelik Tarihi30 Nis 2014
  Mihawk fanları sahneye :at:
   
 6. Jacques (mK)
  Mesaj Sayısı 4,255
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Ben Beckman ile Jack arasında kaldım.

  Jack daha ağır basıyor gibi, lakin Beckman de yabana atılacak bir adam değil. Fakat diğer Yonkou elemanlarına bakıyorum, Josu, Cracker, Jack gibi dıştan bakınca heybetli durmuyor. Belki de işlenmediği içindir. Lakin şimdilik oyumu Jack ten yana kullanacağım.
   
 7. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Yaş faktörü önemli, zirvede kimin olduğunu düşününce sonuç Mihawk çıkıyor :D
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,232
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Konuyu görüyorsun değil mi? Yüzün kızarmıştır umarım.
   
 9. Bavs Hepsi manyak bunların.

  Bavs (Hepsi manyak bunların.)
  Mesaj Sayısı 2,702
  Üyelik Tarihi27 Nis 2013
  Mihawk. Sonra da Weevil diye düşünüyorum.
   
 10. Tombe 5 Yılda Korsanfana Kabul Edildi Site Yetkilisi

  Tombe (5 Yılda Korsanfana Kabul Edildi)
  Mesaj Sayısı 2,382
  Üyelik Tarihi15 Nis 2015
  Bu ankette Rayleig'in olması bence biraz absürd. Zira adam emekli olmuş bu işleri bırakmış. Daha çok aktif olarak korsanlık yapanlar arasından seçilmeli bu. Çünkü bu adam zirvedeyken en güçlü 1-2 korsandan biriydi.
  EDİT: Marco'yu seçtim. Çünkü bu adam büyük savaştan sonra yonkou adaylarından biri olarak gösteriliyordu ve Beyazsakal korsanlarının mihenk taşı bana göre ve tam gücünü muhtemel olarak ortaya çıkacağı wano arcında göreceğimizi umuyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık