Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Beğendiğiniz Gözlem Hakisi Sahnesi

En beğendiğiniz sahne?

• Kullanılan toplam oy
    67
  • Luffy

Luffy'nin 2y aradan sonra ki dönüşüm ve gelişimine tanık olduğumuz anlardan biriydi. 2y evvel tek bir pasifistayla tüm tayfanın cebelleşmesinin ardından Luffy'nin pasifistanın saldırılarını gayet kuul bir edayla atlatması ve ardından gelen "çok yavaş" repliği ile şekil yaptığı kenbunshoku sahnelerinden biridir.
  • Usopp

Godd Usopp'un Dressrosa'da ki en kritik anlardan birinde patlattığı haki sayesinde işler tekrardan sarpa saracak bir haldeyken Luffy'nin haberi bile olmadan nişancılığını konuşturarak kurtarıcı etiketinin hakkını fazlasıyla verdiği kenbunshoku sahnelerinden biridir.
  • Rayleigh

Rayleigh'in Luffy'e hakiyi öğretmek için getirdiği adada, kenbunshoku hakisi ile ondan güçlü 500 adet canlının varlığını sezmesi ve akabinde devasa bir filin saldırılarından önceden sezerek sıyrılması bu haki türünü algılamamızı ve tanımamızı sağlamıştır.

• Enel

Gökyüzü halkının mantra şeklinde tanımladığı bu haki türü, Kami Enel'in meyvesiyle kombinlendiğinde adadaki herkesin konuşmasını duyabilmesini sağlayacak denli bir hale gelmesini sağlamıştır. Henüz hakiden habersizken, Enel'de mantra şeklinde gördüğümüz kullanım başta Luffy olmak üzere herkesi şaşırtmştır.

• Fujitora

Bu amiralimizin kör olmasından da mütevellit, kenbunshoku haki de aşmış bir isim olduğunu söylememiz mümkün. Çoğu sahnesinin kenbunshoku temsili olmasıyla beraber bu sahnede insanların nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu çözmesi akabinde Luffy'e saygı duyması hepimizi etkilemiştir.

• Beyazsakal

Oyajinin Ace'in saldırılarından defalarca sıyrılması kenbunshoku hakinin en güzel temsillerindendir. Ace'in uykusunda öldürmeye çalıştığı bu sahnede haki sayesinde durumu sezerek Ace'i teklemiştir.

• Katakuri

Katakuri'nin tamda tanıtımı sırasında gördüğümüz bu sahnede, kenbunshoku hakinin geleceği görebilme olayını öğrendik. Katakuri abimiz hakisi ile gelecekte gördüğü sorunu, jelibonu mermi gibi adama sıkarak öldürmesiyle çözüyor. Hepimizin gönlünü fetheden bu sahne, kuşkusuz en karizmatik kullanımlardan biri.

• Sanji

Sanji'nin Katakuri'nin jelibonundan sıyrıldığı ve Katakuri'de şok etkisi yarattığı sahne, adeta kenbunshoku hakisi ile ünlenmiş Katakuri'ye meydan okurcasına şekil bir duruşla kullanımını gösteriyor.

• Aisa

Bu küçük kızımız doğuştan sahip olduğu mantrası ve yaşına rağmen bu denli etkili kullanımıyla çok büyük potansiyel barındırır.

Son düzenleme:
Şimdi tekrar hatırladımda Usopp'un yaptığı haki şovuda az buz bişey değildi nereden nereyi radar gibi gördü eleman :sapkali:

Rayleigh gibi bir karektersize oy veremeyeceğimden WB ve Sanji'ye attım oyları :a:

İlerde Mihawk vs Luffy esnasında Luffy'nin kol gitme mevzusunun Mihawk'tan kaynaklandığını görünce onu da eklersin artık :good:

Not: Ellerine sağlık...

Aisa'yı koy buraya bence.:D

Bu arada Sanji'nin k.hakisi Luffy'den aşağıda. BAA'da hepsinden önce Luffy farkına varıyor ve o söyledikten sonra Sanji ve Zoro çıkarım yapıyordu. Ki ben Luffy'nin her şeyin sesini duyma ile çok daha farklı bir yere geleceğini düşünüyorum.

Usopp'un ki cidden farklıydı.

Bence burda şu an için kafaya oynayacaklar Rayleigh, WB ve Fujitora gibi duruyor. Ama Aisa'nın doğuştan gücü çok fenaydı. Bir bak istersen.

Hepsine tek tek baktım değerlendirmelerini yaptım.Reyiz diğerlerinden net daha baskın.Ardından Ussop gelir.

Shanks yok anket olmamış.

Şıklar içinden ise 1. kessssinlikle Enel. 2. ise galiba Katakuri.

Şunu da bırakayım. Anket için fikir olsun

K.hakinin en temel kullanımı olan birşeylerden sıyrılmayı en iyi yada etkileyici saymam mümkün değil hatta komik geliyor bana. Luffy ve Sanjiyi direkt eliyorum. Hatta bu listede bulunmaları bile ayıp.

Enelinki baya üst seviyede olsa meyve kombinasyonu elini zayıflatıyor.

Reyli gene bütün adayı sezerek hayvanlığını göstermiş.

Fuji ise k.hakiyle görerek bunun üstüne çıkmıştır en azından görünürde öyle.

Usoppun ki gene farklı bir kullanım ve etkileyici. Ama zirveye oynayacak kadar mı? Kesinlikle değil.

Wb'nin ki güzel, ama o kadar.

Katakuriye ise geleceği görmek gibi eşi benzeri olmayan bir yetenekle hem en farklı ve fantastik kullanımı rahatlıkla almış bence. Rakipsiz diyorum. Şimdilik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık