Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En İyi Anime Adaptasyonu?

En iyi uyarlamalar?

• Kullanılan toplam oy
    66
Adaptasyon olarak sorulduğu için tek tek fikrimi belirteyim;

FMAB: Çok çok iyi bir anime olsa da adaptasyon olarak eksileri vardır. Özellikle animenin başındaki kısımlar "Biz bunları FMA'da yaptık zaten o kadar kasmaya gerek yok." denilerek atlanarak ve hızlı işlendi. Bu yüzden en iyi adaptasyon diyemem.

Gintama: Animesini pek izlemedim. Mangasını ise hiç okumadığım için bir yorum yapmıyorum.

Steins;Gate: Bu da harika bir anime olsa da asaptasyon olarak çok çok iyi der miyim bilmiyorum. Esası bir Visual Novel olduğu için ne yapılırsa yapılsın mükemmel bir adaptasyon olması imkansız zaten, pek çok farklı finalden sadece biri işleniyor. Bu da bir eksi ama mecbur kalınan bir eksi.

Attack on Titan: Net olarak tarihteki en iyi adaptasyonlardan biri, genelde animeler ve mangalar arasındaki tek olay ses ve müziktir fakat ek olarak SnK'de çizim kısmı da önce çıkıyor, mangadaki "amatör" çizilmiş kısımları gerçekten güzel bir şekilde geliştirmişler. Müzik konusunu açmıyorum bile.

OPM: İlk sezon Madhouse sağ olsun çok iyi bir adaptasyon olsa da ikinci sezonu J. C Staff tam anlamı ile harcadı. Bu da onu epey geriye atıyor.

BNHA: Bones'un iyi iş çıkardığı bir adaptasyon, sinirime dokunan birkaç kısmı olsa da(Mirio'yu net olarak çizemiyor oluşları, kadın karakterleri normalde olduğundan daha fazla fan service için kullanmaları vs.) iyi bir adaptasyon.

HxH: Demelik pek bir şey yok, en iyi adaptasyonlardan biri net olarak.

JJBA: David Productions'ın JoJo fanı bir stüdyo olması sayesinde kalitesi arşa taşınmış bir adaptasyon olsa da zamanında bütün bütçeyi Part 3'e gömmeleri ve karşılığını da alamadıkları için Part 4'ün adaptasyon açısından kötü olması sıkıntıları var. Part 5'te de son birkaç bölüme kadar iyiydiler fakat son bölümlere bütçe yetmediği belli.

Death Note: Mangasını okumadım, yorum yok.

Monster: Mangasını okumadım, yorum yok.

Shokugeki no Souma: Bakın bu adaptasyon bir hakarettir. SnS'nin tek olayı zaten harika çizimlere sahip oluşuydu, yoksa hikaye falan ortalama bile değil. Karakterlerin et, balık keserken olan "one-shot" sahnelerini hayranlıkla incelerdim mangada, animede hiç uğraşmamışlar bile, klasik A-1 işte ne bekliyoruz ki.

Mob Psycho 100: Okumadım ve izlemedim, yorum yok.

Cowboy Bebop: Bu zaten orijini anime olan ve mangası sonradan çıkmış bir seri, o yüzden burada değerlendirilmesi bence yanlış.

Haikyuu!!: Okumadım ve izlemedim. Yorum yok.

Code Geass: İzlemedim ama bildiğim kadarı ile mangası yok o yüzden aynı şekilde burada olmasını yanlış buluyorum.

Son düzenleme:
Adaptasyon olarak sorulduğu için tek tek fikrimi belirteyim;

FMAB: Çok çok iyi bir anime olsa da adaptasyon olarak eksileri vardır. Özellikle animenin başındaki kısımlar "Biz bunları FMA'da yaptık zaten o kadar kasmaya gerek yok." denilerek atlanarak ve hızlı işlendi. Bu yüzden en iyi adaptasyon diyemem.

Gintama: Animesini pek izlemedim. Mangasını ise hiç okumadığım için bir yorum yapmıyorum.

Steins;Gate: Bu da harika bir anime olsa da asaptasyon olarak çok çok iyi der miyim bilmiyorum. Esası bir Visual Novel olduğu için ne yapılırsa yapılsın mükemmel bir adaptasyon olması imkansız zaten, pek çok farklı finalden sadece biri işleniyor. Bu da bir eksi ama mecbur kalınan bir eksi.

Attack on Titan: Net olarak tarihteki en iyi adaptasyonlardan biri, genelde animeler ve mangalar arasındaki tek olay ses ve müziktir fakat ek olarak SnK'de çizim kısmı da önce çıkıyor, mangadaki "amatör" çizilmiş kısımları gerçekten güzel bir şekilde geliştirmişler. Müzik konusunu açmıyorum bile.

OPM: İlk sezon Madhouse sağ olsun çok iyi bir adaptasyon olsa da ikinci sezonu J. C Staff tam anlamı ile harcadı. Bu da onu epey geriye atıyor.

BNHA: Bones'un iyi iş çıkardığı bir adaptasyon, sinirime dokunan birkaç kısmı olsa da(Mirio'yu net olarak çizemiyor oluşları, kadın karakterleri normalde olduğundan daha fazla fan service için kullanmaları vs.) iyi bir adaptasyon.

HxH: Demelik pek bir şey yok, en iyi adaptasyonlardan biri net olarak.

JJBA: David Productions'ın JoJo fanı bir stüdyo olması sayesinde kalitesi arşa taşınmış bir adaptasyon olsa da zamanında bütün bütçeyi Part 3'e gömmeleri ve karşılığını da alamadıkları için Part 4'ün adaptasyon açısından kötü olması sıkıntıları var. Part 5'te de son birkaç bölüme kadar iyiydiler fakat son bölümlere bütçe yetmediği belli.

Death Note: Mangasını okumadım, yorum yok.

Monster: Mangasını okumadım, yorum yok.

Shokugeki no Soyma: Bakın bu adaptasyon bir hakarettir. SnS'nin tek olayı zaten harika çizimlere sahip oluşuydu, yoksa hikaye falan ortalama bile değil. Karakterlerin et, balık keserken olan "one-shot" sahnelerini hayranlıkla incelerdim mangada, animede hiç uğraşmamışlar bile, klasik A-1 işte ne bekliyoruz ki.

Mob Psycho 100: Okumadım ve izlemedim, yorum yok.

Cowboy Bebop: Bu zaten orijini anime olan ve mangası sonradan çıkmış bir seri, o yüzden burada değerlendirilmesi bence yanlış.

Haikyuu!!: Okumadım ve izlemedim. Yorum yok.

Code Geass: İzlemedim ama bildiğim kadarı ile mangası yok o yüzden aynı şekilde burada olmasını yanlış buluyorum.
Yorumların için teşekkürler. Code Geass'ın mangası var ama animeden sonra çıkmış galiba, yanlış hatırlıyormuşum. Cowboy Bebop'da öyleymiş.

O ikisi yerine Bleach ve Kuroko no Basket ekleyebilir miyiz? @Kuroro

Death Note'un sonunun biraz değiştirilmesi ve son manga sayısını eklememeleri yüzünden seçmedim. Ama onların dışında gayet iyi bir uyarlamadır, özellikle seslendirme ve müzikler açısından on numara.

Death Note'un sonunun biraz değiştirilmesi ve son manga sayısını eklememeleri yüzünden seçmedim. Ama onların dışında gayet iyi bir uyarlamadır, özellikle seslendirme ve müzikler açısından on numara.
Anime malum yere kadar manga'ya üstün gelir. Görsellik, sahne işlenişleri, müzikler müthiş ama oradan sonrası animede geçiştirilmişken mangada normal olarak işleniyor. Üstelik manganın sonu da daha iyi, bence.

İzledin mi bilmiyorum ama bence Fate serisi de buraya eklenebilir.
Yok duydum ama izlemedim onu. Arkadaş çok övüyor diye Shougeki no Souma'yı koymuştum ama dediğine göre pekte iyi bir uyarlama değil. FT ve Nanatsu no Taizai'de onların elinden çıkmaydı sanırım, kötü olması pek şaşırtmadı o yüzden. Fate eklenebilirmiş onun yerine.

Şıklardan: Haikyuu, Gintama ve özellikle Hxh. Adamlar öyle bir manga çiziminden efsaneler çıkarmış.

Listede olmayan: Bu sezon açık ara kimetsu no yaiba. Ufotable aşmış bu konuda.

Anime malum yere kadar manga'ya üstün gelir. Görsellik, sahne işlenişleri, müzikler müthiş ama oradan sonrası animede geçiştirilmişken mangada normal olarak işleniyor. Üstelik manganın sonu da daha iyi, bence.
Genele bakıldığında iyi bir uyarlama geçiştirmelere rağmen. Manganın sonunda Light'ın Ryuk'tan yardım dilenmesi, herkesi öldürmesini istedikten sonra deftere kendi isminin yazıldığını görmesi falan daha vurucu bence animedekine göre. Animedeki de fena değil, kaçmaya çalışırkenki flashbackler merdivenin ortasında ölmesi vs. yine etkileyici ama ben manga versiyonunu daha çok görmek isterdim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık