Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Elbaf, Antik Silah ve Daha Fazlası

Günaydın. emeğine sağlık. Odin->Woden->Wednesday detayı çok hoş olmuş. Yggdrasil de muhtemelen işlenecektir.
:sapkali:
Sabah sabah iyi uyku açtı. Eline sağlık. :)
:sapkali:
Okuması zevkli. Güzel olmuş yazı. Eline sağlık

Vivi olayını baya beğendim. Antik silah mevzusu baya bir muamma şu an.

Elbaf için Shanksin himayesinde ülke deniyordu sanırım bazı teorilerde.
Elbaf için efsane denen 2 adamı Galdino'ya (3) maymun etmeleri hiç hoş olmamıştı. Elbaf için en güçlü deniyordu. Bunu gösterirler o arcta.

Elbaf arc Wano gibi kurtarilmayi bekleyen ülke olursa olay Attack on Titan animesine dönecek gibi.
Serinin başlarında tanıtılan Elbaf devleri zamanın hüsranına uğradılar biraz. İşlendikleri zaman ile övüldükleri zaman arasında işlenilen güç algısı farklıydı. Ki yazarın o zamandan böyle bir şeyi henüz düşünmediğini de varsayabiliriz.

Bende hep saçma bulmuşumdur bu devleri çerez niyetine harcamasını. MF'de Marco ve WB için nasıl hissettiysem bu devler içinde öyle hissettim. Umarım karizmaları tekrar arşa çıkartılır.

Okuması zevkliydi beğendim. Eğer Vivi Plüton ise, IM'in elindeki fotoğraflardan yola çıkarsak Teach de Uranüs mü oluyor acaba diye düşündüm. Ama sonradan iki potansiyelli D. olarak orada fotoğraflarının olduğuna kanaat getirdim. Ben yüksek ihtimal Uranüs'ün Momo olacağını düşünüyorum.
Momonosuke'yi teee ne zaman söylemiştim konusunu bile açmıştım ve o da tutmuştu. Belki görmemişsindir ve okumak istersin diye şöyle link bırakayım:
http://www.korsanfan.com/konu/garfield-zunisha-momonosuke.4789/
Beğenmene sevindim bu arada. :sapkali:

Güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık :good:

Sayısal analizin güzel olmuş. Odin'in yaşını çıkarman ve Dorry-Broggy-100 yıl olayı..

Usopp'un hayal kırıklığına uğraması muhtemel dediğin gibi. Belki de cesareti ve şanıyla ön plana çıkan Elbaf'aa, unuttuğu değerleri hatırlatan kişi bir korkak olur ve devler Usopp'tan etkilenir.

Odin->Woden->Wednesday detayı iyiydi gerçekten. Konu içinde başka teori kıvılcımları daha çakıyor aslında ama üzerine gitsem mi bilemedim.

Croco'nun antik silahı doğru yerde arıyor oluşu...

Elbaf'ta bir antik silah daha oluşu da isabetli bir atış olmuş. En güçlü ulus kavramı buradan geliyor sanırım.

Oda'nın antik zoan meyvelerini Wano ve Elbaf olmak üzere ikiye böldüğünü düşünüyorum. Çünkü devlerin fiziksel gücü yüksek yaratıklar olarak ve boyutları göz önüne alınarak kendilerine en uygun meyve türünün antik zoan meyveleri olduğunu düşünüyorum. Özellikle bir Godzilla esintisi bekliyorum.
Zaten hali hazırda Wano ve Elbaf'ın çeşitli bağlantıları var.
  • Bigmom'un devlerle ve Elbaf'ta olan münasebeti, Kaido'nun samuraylar ve Wano'ya olan münasebeti.
  • Bigmom-Kaido ilişkisi.
  • Oden, Udon, Odin gibi kelime benzerlikleri.
  • İki ulusun da çok güçlü olması, onur ve şeref kavramları üzerinde birleşip bu yönleriyle ön plana çıkmaları gibi..
Yggdrasil'in 9 farklı ülke olma düşüncesinde güzel bağlantılar var. Ohara ağacı ve Wiper'ın kairoseki bağlantısı gibi. Bu konunun @Chaos Bringer'ın Wano'da 8 Minare konusuyla ortak bağlantıları çıkar ve iki konu masaya yatırılırsa efsane şeyler çıkabilir. Kayıp yüzyıl, antik krallık ve bu krallığın mensubu ülkeler, Antik silahlar ve kendine dünya hükumeti diyen güçle neler yaşandığı gibi konularda çoğu şey çözülebilir :good:

Shanks'ın Elbaf'ta işlenmesi %99 ihtimal... Bu arcta da büyük şeyler olacak.

Tekrar eline sağlık.
Aslında yaş olayında övülmesi gereken taraf çizerimiz Oda efendi. Ben gene bir yerleri atlar hata yapar diye meraktan hesaplamıştım. Herhangi bir hata göremeyince şaşırdım biraz .d

Devler diyerek genelleme yapıyorum ama kötü olan kişi Loki ve yandaş devler olacaktır. İyi devleri de görebiliriz yani.

Bende bu detayı keşfettiğimde heyecanlanmıştım biraz .d

Bir film izlemiştim devlerin gizli hazinesini sakladığı ve bir insanın ele geçirdiği film. Hatta keloğlanın çizgi filminde bile bir benzeri işlenmişti. Antik silahın devlerde olması fikri de buradan geldi aslında bana.

Teoride tıkandığım tek konu Yggdrasil. Burata girdikten sonra doğru dürüst toparlayıp çıkamadım. Aklımdakileri aktaramadım ona üzülüyorum.

Son olarak beğendiğine sevindin.:sapkali:
Seride meyve yemiş bir dev gördük mü hiç?
Morley var .d
Ellerine sağlık çok akıcı ve sağlam olmuş bence :sapkali:
Teşekkürler.

Konu çok güzel olmuş Wednesday ayrıntısı bi an gözlerimin açılmasını sağladı. Dediğin gibi geliştirilebilir bir kaç araştırmadan sonra bu teori.
Teşekkürler reis.

Eline sağlık :alkis: Bence Elbaf direkt hükümete çalışan bir ülke Marineford'da çok fazla dev subayın olmasından dolayı.Linlin olayından sonra korsan kesimine güven olmayacağını anlamışlardır..Yada tüm bunlar Loki'nin düzmecesidir.

Wano gibi oranında artık karmaşık gizli bir tarihi çıkar kesin.Yggdrasil ve diğer ülkelerle bağlantı olması konusunda geleceği görmüşsün.Bu bağlantılar artık Elbafta çözülür..

Wano'da rakip Kaido'ysa, Elbafta Akainu olabilir..:fool:
John Giant Carmel Ana tarafından denizcilere veriliyor. Diğer devler ise çakma devler gerçek dev değiller.

Elbaf herhangi bir yonkou himayesinde ki ada mı yoksa tamamıyla hukumet ve yonkou gozeteminden uzak mı? Eger sırayla ilerliyorsa bu ada Aka Gami nin himayesinde olmalı.:hoo:
Devlerde iskandinav mitolojisi esintileri görülmüştü. Prens Loki'nin ismi iskandinav mitolojisindeki kötülük tanrısının adı mesela. Diğer yandan iskandinav mitolojilerini Vikinglere hitap ettiğinden ve Vikinglerin gemileri Shanks'ın gemileri ile aynı olduğundan aralarında bağlantılar kurulmuştu. Bir diğer bağlantı ise Shanks'ın memleketi West Blue'de olması. East Blue ve South Blue gl'de iken West Blue ve North Blue NW'de. Wano'da Kaido olduğuna ve Shanksa dair esintiler görmediğimize göre geriye Elbaf'ın West Blue tarafında ve Shanks'ın esintileriyle karşımıza çıkması yüksek muhtemel.

Güzel bi teori olmuş. Eline sağlık. :good::sapkali:
Vivi=wednesday bağlantısı güzel olmuş. Elbaf'ta antik silah çıkma ihtimali yüksek.
Teşekkürler. :sapkali:

Dostum eline sağlık. Caba göstermişsin baya.
Teşekkürler.

Tüm Kek, Bigmom
Wano, Kaido
Elbaf, Shanks
Raftel, Bb?
Belki olabilir.

Elbaf için en güçlü dendi. Linlin ortadan kaldırabileceği isimleri söylerken istisna yapmadı. Yüksek ihtimalle herhangi bir korsan tarafından korunmaya ihtiyaç duymayacak kadar güçlü bence bu herifler
Linlin'in elde edeceği güç ile korsanlar kralı olması zaten diğer korsanların burada hakimiyet kurma ihtimalini çürütüyor biraz. Yani Shanks madem buranın sahibi şimdiye korsanlar kralı olmuştu. Tabi Shanks'ın amacı böyle bir şey olmadığı içinde böyle bir şey olmamış olabilir.

Konu hakkında yorum yapacak olursam; güzel çalışma olsa da bazı bilgi yanlışları gözüme çarptı. Aslında Loki ve Thor kardeş değildir. Maalesef Marvel sayesinde böyle bir yanılgı var. Gerçekte Loki ve Odin kan kardeşidir. Gerçi bunun pek önemi yok gibi teoride. Onun dışında Oda, Plüton ve Odin mitlerini birleştirebilir Vivi üzerinden. Direk Vivi'nin kendisi çıkmasa bile onunla ilgili bir şey olduğu aşikar.
Dediğin gibi teoride pek bir önemi yok diye fazla üstünde durmadım. Teşekkürler yorumun için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık