Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Shueisha eylül ayından başlayarak; DVD'li, Jump Tarzı Manga Kurs Fasikülleri isminde kitapçıklar satışa sunmaya başladı.

Bu kitapçıklar 3 cilt halinde yayınlandı.
1. Ciltte: Akira Toriyama'nın manga kursu,
2. Ciltte: Masashi Kishimoto'nun manga kursu,
3. Ciltte: Eiichiro Oda'nın manga kursu yer aldı.

Oda'nın kitapçığı 1 Ekim'de satışa sunuldu. Kitapçıkta Oda'nın çizim tarzı, kitapçıkla birlikte verilen DVD'de ise Oda'nın çalışma alanından kesitler yer aldı. Kitapçıkta bir de Oda röportajı var. Röportajdan kesitleri yazan ve resimleri paylaşan Ap'den Sandman'e teşekkür ederiz.

Jump Ryu Oda ismindeki kitapçıktan paylaşılan, röportajdan kesitler ve resimler:

Oda:
Çizim becerilerimi Peter Pan gibi Disney animasyonlarını izlerken tatbik etmeye başladım.

Oda: El yapımı animasyon ürettikleri zamanlar Disney'in sanat tarzı harikaydı. Little Mermaid'i kare kare izledim, çizilen tüm karakterler ve yüz ifadeleri beni etkiledi.

Oda ilk başta Senor Pink'in geçmişini çizmeye niyetli değildi. Editörü, Oda ile buluşmasında Senor'un geçmişini duyunca etkilendi. Senor'un geçmişi artık takipçiler arasında popüler.

Oda One Piece'e başlamadan önce, editör Kushima Oda'nın bayan karakterlerinin sevimli olmadığını söylemiş. Oda o gece hiç uyuyamamış.

Oda nadiren mola için tatil alır. Arkadaşları ve diğer mangakalarla ancak Jump'ın çift sayı tatillerinde buluşur.

Oda genellikle gece 2'de uyur sabah 5'te kalkar. (2015)

Oda'nın Çalışma Yerinden Resimler

Resimde seri ile ilgili bilgilerin ye aldığı not defterleri. Ejderha resimli defter Devrim Ordusu ile ilgiliymiş.

Soldaki Toriyama'nın imzası.

Jump Ryu Oda DVD

Ap'den Redon'un paylaştığı videoları birleştirdim. Paylaşım için teşekkür ederiz.

Jump Ryu Oda DVD Tamamı
AP'den Luff'a paylaşım için teşekkür ederiz.

Eiichiro Oda Bölüm 1 Part 1 - Çizim/Eskiz
Eiichiro Oda Bölüm 1 Part 2 - Mürekkepleme
Eiichiro Oda Bölüm 1 Part 3 - Renklendirme
Eiichiro Oda Bölüm 1 Part 4 - Vurgulama + Yorum
Eiichiro Oda Bölüm 2 - Oda'nın çalışma yeri
Eiichiro Oda Bölüm 3 - Screentone Rehberi

29 Aralık'ta Eiichiro Oda Ichiryū ga Shitto Shita Sugoi Hito (Büyük İnsanların Kıskançlıkları olarak çevirebiliriz.) isimli programa konuktu. (Tabi ki kendisi görünmedi, onun yerine temsili olarak Luffy vardı ve görüşleride yazılı olarak verildi.)
Programın mantığı kısaca şöyle: Ünlülerden 6 kişi seçiliyor, kendi alanlarıyla ilgili gıpta ettikleri/kıskandıkları şeyleri onlarla yapılan görüşmede söylüyorlar. Bu bölümde manga alanında seçilen kişi Eiichiro Oda idi.

Programın tamamı: Eiichiro Oda ile ilgili kısım 37. dakikadan itibaren başlıyor. (Videonun maalesef altyazısı yok.)

- Oda'nın gıpta ettiği/kıskandığı manga Naoshi Arakawa'nın "Your Lie in April" isimli mangasıymış.

- Oda: Genelde manga bunun için uygun bir ortam olmamasına rağmen, bu manganın kağıt üzerinde müziği ifade edebilmesinden etkilendim.

- Oda bazen internetten ilginç mangaları araştırıyormuş. Çok boş vakti olmadığı için genellikle mangaların 1 ya da 2 ciltini okuyormuş. Ama "Your Lie in April" mangasının bütün ciltleri okumakla çok zaman geçirmiş ki mangasının teslim tarihini kaçıracakmış.

- Oda: "Your Lie in April" mangasının sahip olduğu benzersiz duygu Japon insanının bazen fimlerde ve çizimlerde gösterdiği duyguyu geride bırakıyor. Onun çizimleri o kadar harikaydı ki gözlerimi sonraki panele geçirmek istemiyordum.

- Oda, bu panel boyunca müziği duyabildiğini söylüyor.

- Oda, "Your Lie in April" mangası Shueisha ile rekabet içinde olan Kodansha tarafında yayınlanmasına rağmen bu mangayı seçiyor.

Video için Ap'den Galaxy 9000'e ve önemli kesitleri aktaran Sandman'e teşekkür ederiz.

29 Aralık'ta Eiichiro Oda bir programa konuktu. (Tabi ki kendisi görünmedi, onun yerine temsili olarak Luffy vardı ve görüşleride yazılı olarak verildi.)
Programın mantığı kısaca şöyle: Ünlülerden 6 kişi seçiliyor, kendi alanlarıyla ilgili gıpta ettikleri/kıskandıkları şeyleri onlarla yapılan görüşmede söylüyorlar. Bu bölümde manga alanında seçilen kişi Eiichiro Oda idi.

Programın tamamı: Eiichiro Oda ile ilgili kısım 37. dakikadan itibaren başlıyor. (Videonun maalesef altyazısı yok.)

- Oda'nın gıpta ettiği/kıskandığı manga Naoshi Arakawa'nın "Your Lie in April" isimli mangasıymış.

- Oda: Genelde manga bunun için uygun bir ortam olmamasına rağmen, bu manganın kağıt üzerinde müziği ifade edebilmesinden etkilendim.

- Oda bazen internetten ilginç mangaları araştırıyormuş. Çok boş vakti olmadığı için genellikle mangaların 1 ya da 2 ciltini okuyormuş. Ama "Your Lie in April" mangasının bütün ciltleri okumakla çok zaman geçirmiş ki mangasının teslim tarihini kaçıracakmış.

- Oda: "Your Lie in April" mangasının sahip olduğu benzersiz duygu Japon insanının bazen fimlerde ve çizimlerde gösterdiği duyguyu geride bırakıyor. Onun çizimleri o kadar harikaydı ki gözlerimi sonraki panele geçirmek istemiyordum.

- Oda, bu panel boyunca müziği duyabildiğini söylüyor.

- Oda, "Your Lie in April" mangası Shueisha ile rekabet içinde olan Kodansha tarafında yayınlanmasına rağmen bu mangayı seçiyor.

Video için Ap'den Galaxy 9000'e ve önemli kesitleri aktaran Sandman'e teşekkür ederiz.

İlginç.Oda kaliteden ve çizimlerden cidden anlıyormuş.Helal olsun. :)
Fma ve eski op bölümleri sonrası aynı duyguyu tekrar aldığım bir seri gerçekten.

Soran arkadaşlar kesinlikle animesinden başlayın.Olmadı sonra mangasını da okursunuz.Seri müzik ile alakalı olduğu için anime hakkını fazlasıyla veriyor.

İlginç.Oda kaliteden ve çizimlerden cidden anlıyormuş.Helal olsun. :)
Fma ve eski op bölümleri sonrası aynı duyguyu tekrar aldığım bir seri gerçekten.

Soran arkadaşlar kesinlikle animesinden başlayın.Olmadı sonra mangasını da okursunuz.Seri müzik ile alakalı olduğu için anime hakkını fazlasıyla veriyor.
İlginç olan ilk üç cümlen. :(

One Piece Film Gold için One Piece Great Newspaper satışa çıktı. Gazetenin 2. sayısı ise 20 Temmuz'da satışa çıkacak. Gazetenin içeriğinde; röportaj, Oda'nın stüdyosunun panoramik fotografı ve kocaman boyutta karakter ilişkileri diyagramı var. Bunları kaliteli şekilde tarayıp paylaşan olursa konuya eklerim.

Röportajı paylaşan Sandman'e teşekkür ederiz.

- Oda genellikle bir bölümü kafasında 30 sayfa olarak hazırlar ama çizim esnasında bunu 19 sayfaya sıkıştırır, okuyucuları da bir bölümü hızlıca okuyabilir.

- Oda okuyucuların bir bölümü okumak için 5 dakika harcadıklarını varsayar. Oda'nın stüdyosunun duvarında "Okumak için 5 Dakika" yazan bir görüntü varmış.

- Sugita One Piece editörü olduktan sonra; Oda, Sugitaya bölümde garip bir şeyler hissedip hissetmediği sormuş. Sugita'da bunun önemsiz bir mesele olduğunu düşündüğünden söylemekte tereddüt etmiş. Sonra Oda "İlk okuyucu olarak editörlerin görüşleri benim için önemli." diyerek Sugita'yı azarlamış ve "Şu andan itibaren benimle aynı fikirde olmama konusunda çekinceli olmayın." demiş. Sugita, Oda'nın bu samimi tutumundan etkilenmiş.

- Editör Isaka telefonda Oda ile Film Gold'un son sahnesinin nasıl harika yapılacağı hakkında 6 saat konuşmuş. Isaka, Oda'nın sunduğu son sahne çizimlerini görünce Oda'nın bir deha olduğunu düşünmüş.

- Oda 797. bölümün çizimini bitirmediğinde, Editör Sugita son teslim tarihide yaklaştığı için hayal kırıklığına uğradığını hissetmiş. Ama asıl bölümü okuduktan sonra ağlamaya başlamış. Oda'da Sugita'ya "Bu bölümü çizerken aslında ben de ağlıyordum" demiş.

-Oda gelecekte yapılacak olan One Piece filmlerinde yer almak istemiyormuş. Bunu her zaman söylüyormuş.

-Oda'nın kitaplığında 60'tan fazla görsel sözlük varmış.

-Oda'nın masasında bazı besin takviyeleri ve sigara kutusu varmış.

-Oda'nın stüdyosunun duvarında "Her şey için teşekkür ederim baba" yazan bir çizim varmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık