Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Alpamis

Luffy'nin olayının zaten şöhret ile alakası yok , onun olayı daha samimi.Gel gelelim korsanlar kralı olduktan sonra her türlü bütün dünya onu KK olarak bilecek , şöhretini mağrada yaşayan adamlar bile bilecek o yüzden şöhret temsili veriyoruz :D
Yoksa Zoro'da , Mihawk'ı yenince dünyanın en güçlüsü olmayacak.Ona da Güç temsiliyetini verdim :D
Ben biraz daha kavramsal baktım olaya.
Zengilik = Nami dememin sebebi ise Naminin paraya aşık olmasından kaynaklanıyor.
Ama oradaki Zenginlik ile Para'nın pek alakası olduğunu sanmıyorum.
Bence orda ki her sözün altı çok dolu.

Çok güzel konu olmuş emeği geçenlerin eline sağlık.Özlemiştik böyle konular forumda.
Odanın One Piece çizerken ağlama olayını çok sevdim.Ayrıca tayfaya katılacak kişi silahşör olabilir Usopp tayfanın en güçsüzü olarak kalacaksa.
Zoro Luffy ve Nami eskiden beri diğer tayfa üyelerinden yakın geliyor bana.

10 yıl he :) 40 yaşına merdiven dayayacağım, nasip olur da çoluk çocuk olmuş olsa "baba çocuk musun sen" serzenişlerini duyarım herhalde :)

Bak bu açıdan bakmamıştım.One Piece bittiğinde ben de 32 falan olurum.Off Off.Yaşlanıcaz :D

"Oda aslında Ace'i 2000'de ilk ortaya çıkışından sonra, bir yıl içerisinde öldürecekti."

Zaten kafaya koymuş ama boşa umut verdi işte.

"Ana karakteri oluştururken, onu çok güçlü yapmamak önemlidir. Mesela Akainu ana karakter diyelim, o çok güçlü olduğundan One Piece bir yıl içinde sona erebilirdi.

Sesli güldüm. :D

"Editörlerin hepsi One Piece'in nasıl sona ereceğini biliyor."

Editörün yerinde olsam bir garip hissederdim sanırım şu an düşündüğim zaman.Ama tabii adamlar olaya bizim açımızdan bakmıyorlardır.

"Oda'nın tayfaya Merry'ye veda ettirme niyeti yoktu. Ama düşmanların gemileri güçlenmeye başladığından bunu yapmaya karar verdi."

Mop bunu okuyunca sinir olmuştur herhalde. :D

"Oda bölüm yayınlanmadan önce oyun şirketi personeline Luffy'nin Crocodile'i yeneceğini söylemiş."

Eminim çok şaşırmıştır. :D

"Luffy, Zoro ve Nami One Piece'in tetikleyicisi ve çekirdeğidirler.

Gerçekten öyle. :cool: Adam sanjiyi bile katmamış düşünün artık.

"One Piece'i olabildiğince dramatik yazıyorum. Salt savaş mangası yazsaydım, Dragon Ball tarafından
kolayca mağlup edilirdim."

Adam yenilgiyi kabul ettiği için drama yönelmiş.Dragonball'a burun kıvırmamak lazım.

Zoro hakkında kötü konuşmayın."

Hahaha korsanfanı takip ediyor sandım bir an :ehe:

Vivi ilk kez ortaya çıktığında Oda'nın onu prenses yapma niyeti yoktu. O sadece tayfa tarafından yenilip hikayeden çıkacaktı.

Zaten aniden geçirdiği evrimden bu çok belliydi.

"Ben 30 bölüm içinde bir arcı bitirme niyetindeyim ama gerekli olduğunda 90 bölümde biter." Playboy (2007)

"En kısa sürede One Piece'i bitirmek istiyorum."

İstemsizce kendiyle çelişiyor. :D

Ace'in öldürülüşünü animede izledikten sonra öfkelendim. Ace'in neden sert bir şekilde öldürülmesi gerektiğini merak ettim.
Jump Festa 2011 (2010), Eternal Log (2012)

Animeyi beğenmemesi güzel,sanırım şikayetlerimizde haklı olduğumuzun önemli göstergelerinden biri.

Ace'in öldürülme şekline kızmış da BB'nin Wb'ye patlatmasına falan kızmamış mı? :ehe: Güç dengelerimle oynamayın lan diyerek yumruğunu masaya vurmalı. :/

40 civarı yaşlarda daha cok güçlü karekter görcez gibi,genç karekterlerdense 40'lı yaşları tercih ederim buna sevindim.

Ace'in öldürülüşünü animede izledikten sonra öfkelendim. Ace'in neden sert bir şekilde öldürülmesi gerektiğini merak ettim.

Şu kısım tuhaf geldi. Ne bekliyordu? Herifin göğüsünü delip yakarak sen öldürmüşsün adamlarda çizmiş yani. Ölürken kelebekler mi uçuşacaktı?

Abi cidden çok iyi olmuş ellerine sağlık arada bilinmeyen epey bilgide varmış:alkis:. Cidden Oda kişilik olarak epey iyi bir insan buradan o çıkıyor keşke romantizmle ilgili şeyler de sorsalardı:(.

One Piece sitesinde gezme olayı ilgimi çekti:ehe:. Korsanfanın Japon forumu olduğunu, Smoker'a soru sorduğunu, hatta Smoker'ın her arc sonu aynı soruları soruyorsun diye azarladığını düşünsenize:ehe:.

Luffy'nin annesi çekti ilgimi güzel değilmiş, beklemiyordum pek. Gerçi güzel olsa Sanji yaşına bakmadan yavşardı kaptanın anasına Dragonun eşine... hoş olmazdı hani:D. Ama yaşayacağını hiç düşünmez, ve Dragonun isyanında Luffy'nin anasının başına bir şey gelmiş olduğundan olduğunu düşünür ve bir epic flashback beklerdim ama olmadı:/

5 yıllık planda 1 yılı final arc kapsıyorsa ve Oda'nın final arcı çizmeyi çok sevdiğini düşünecek olursak bi 5 sene sürer herhalde, birde Oda'nın kendini dizginleyeceğini söylemesi 10 yıl kalmış olma ihtimalini fazlalaştırsada olana, yani Dressrossa'ya bakarak bunun pek mümkün olduğunu düşünmüyorum. Birde şu 50 sayfa olayı ile MF savaşıyla ilgili bir argüman daha kazanmış oldum:)

Sanji mi daha önemli Nami mi tartışmalarına kesin nokta konuldu gibi. Konusu vardı konu kilit bence:cool:.

Şu kısım tuhaf geldi. Ne bekliyordu? Herifin göğüsünü delip yakarak sen öldürmüşsün adamlarda çizmiş yani. Ölürken kelebekler mi uçuşacaktı?
TOEI animation genel olarak one piece mangasinin anime versiyonunun icine etmis durumda, shabondy arc'tan sonra tam s*cip sivadilar. Animeyi izlemeyi coktan biraktim maalesef cunku goruntu okadar dandik ki orjinal tat vermiyor.

Roronoa Zoro

İroni yapıyor gibi geldi bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık