Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Arkadaşlar daha önce de söyledim demeyi sevmem ama söyledim :) :)

One Piece iyi kötü bir popüler kültür malzemesi haline geldi. Eskişehir'de Masal Şato'sunda 60 liradan One Piece oyuncakları satılıyor.

Düşünün yani.

One Piece üzerinden bir sürü ticaret yapılıyor artık. Tişörtleri basılıyor, Hasır Şapka üretilip satılıyor, türlü türlü One Piece dövmeleri yapılıyor, oyuncaklar, posterler...

E. Oda seriyi bitirse de bitmez One Piece. Birileri devam ettirir. Bakınız bizzat editör açıklamış 30. yılda neler yapılır neler yapılmaz diye konuşmaya başlamışlar bile. Hele bi de Live Action serisi iyi olur ve tutarsa, artık o saatten sonra hiiiiç beklemeyin bitmesini.

One Piece benim tahminim Doctor Who misali sonu asla gelmeyecek olan ve günün birinde E. Oda bırakınca, el değiştirip devam edecek bir seridir.

Not: Eğer E. Oda, One Piece'i çabucak bitireyim diye bir psikolojiye girdiyse beni de vurun. Adam hâlâ KÜTÜĞE FLASHBACK ÇİZİYOR...

No2 : E. Oda ölse bile hikâyeden kısmaz. Dediğim gibi taşa toprağa flashback çizmeye devam eder. Daha hızlı çizmek için kısacağı sahneler sadece "dövüş sahneleri" olur.

Son düzenleme:
Ortalama bir istatistik değerlendirmesi yaparsak:

- WSJ her sene toplamda 4 mola veriyor. (52 - 4 = 48)
- Oda 2013'ten buyana kişisel sebeplerden araları artırdı
ve senede ortalama 9 mola veriyor. (Araların biteceğini ya da azalacağını zannetmiyorum, adam yaşlanıyor.)
- 2013: 9, 2014: 9, 2015: 9, 2016:8, 2017: 6 (devam ediyor)

İleride çıkacak aksaklıkları hesaba katmazsak ve molaları senede 9 ivmesiyle kabul edersek, Oda, her sene 39/40 sayı çıkaracak.
Editörün 10 senelik garantisine göre One Piece, en az 400 sayı daha devam edecek.

Benim açımdan sevindirici.

Ortalama bir istatistik değerlendirmesi yaparsak:

- WSJ her sene toplamda 4 mola veriyor. (52 - 4 = 48)
- Oda 2013'ten buyana kişisel sebeplerden araları artırdı
ve senede ortalama 9 mola veriyor. (Araların biteceğini ya da azalacağını zannetmiyorum, adam yaşlanıyor.)
- 2013: 9, 2014: 9, 2015: 9, 2016:8, 2017: 6 (devam ediyor)

İleride çıkacak aksaklıkları hesaba katmazsak ve molaları senede 9 ivmesiyle kabul edersek, Oda, her sene 39/40 sayı çıkaracak.
Editörün 10 senelik garantisine göre One Piece, en az 400 sayı daha devam edecek.

Benim açımdan sevindirici.
Ben de aynı hesabı yaparak en az on senesi var demiştim. Matematiğin gücü. :a:

Bu arada yaşlanıyor diyoruz da bu adam 42 yaşında. Daha çok genç.

Millet 65 yaşında ağaca tırmanıyor :oleyo:

Bitmesin abi zaten. Böyle üzerinde uzunca tartışmaya, yorum yapmaya ve teori üretmeye müsait bir seri daha gelmez.

Bence en az 10'u boşverin. 15 seneye kadar yolu var. Benim kafamda 1300-1400 bölüm arası olarak belirlenmişti zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık