Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Juliet

Ov ne kadar güzel bir köşe burası :utan: Oda bey marineford wardan beri seninle aramız bozuk ama neler demişsin okuyalım bakalım :rolleyes:

Jump Editör Şefi Hiroyuki Nakano One Piece'in ne kadar süreceği ve daha fazlası hakkında röportaj yapmış.

BG(Soruyu soran taraf): Merhaba, Nakano-san, ben Malezya'daki One Piece fanları için Malayca dilinde bir site olan budakgetah.com'u temsil ediyorum. Malezya'ya hoş geldin Nakano-san

N: Merhaba, teşekkürler. *başını eğiyor

BG: Size sormak istediğim birkaç soru var.

N: Tabii tabii, buyurun.

BG: Nakano-san, One Piece haricinde Naruto ya da diğer seriler için de böyle bir sergi düzenleyecek misiniz?

N: Diğer mangalar için bir planım yok fakat Malezya'daki "Eiichiro Oda sunar, Merhaba One Piece, Luffy burada!" sergisinden sonra, bu sergiyi Güney Doğu Asya ülkelerinde de düzenlemeyi planlıyoruz.

BG: Malezya'daki serginin ardından, Nakano-san'ın listesinde hangi ülkeler yer alıyor?

N: Serginin bir sonraki ayağı için hangi ülkeye gideceğimize henüz karar vermiş değiliz. Fakat bunun gibi bir One Piece sergisine ilgi duyan herhangi bir ülkenin davetini seve seve kabul ederiz.

BG: Öyleyse şimdilik listede Malezya haricinde bir ülke yok mu?

N: Evet henüz değil. Hâlâ Malezya'nın ardından seçeceğimiz ülke konusunda bir plana sahip değiliz.

BG: Sonraki soru. Haftalık Shonen Jump dergisi ve One Piece dergisi stokları oldukça sınırlı sayıda ve yalnızda Kinokuniya'da satılıyor. Yayıncı MPH ya da Borders gibi kita pevlerine de yayılmak istiyor mu?

N: Evet elbette satışları diğer kitap evlerine de yaymak istiyoruz. Kinokuniya haricindeki kitap evlerinde de satışa başlamayı umuyoruz. Eğer diğer kitap evleri istekte bulunursa, onlara göndeririz.

BG: Editör takımının internet üzerindeki One Piece teorilerini okuduğu doğru mu?

N: İnternette yer alan One Piece fanlarının teorilerini benim okuyup okumadığımı mı soruyorsun?

BG: Evet. Fanlar tarafından üretilen teorileri.

N: Evet. Birkaç teori okumuşluğumuz var.

BG: Bunu beklemiyordum. Sırada, One Piece ne kadar süre devam edecek?

N: Henüz bilmiyorum. Çünkü One Piece, Japonya'da oldukça popüler bir manga ve popülerliği giderek artıyor ve ilerledikçe de hikayesi dallanıp budaklanıyor. Oda-sensei dahi çok fazla popülerleştiği için mangayı mümkün olduğunca erken bitirmek istiyor. Fakat One Piece yakın bir zaman içinde bitmeyebilir.

Yani, "One Piece ne zaman bitecek?" diye soran birileri varsa, yalnızca "emin değiliz" şeklinde cevap verebiliriz. Öyle ki One Piece'in 30. yıl dönümünde neler yapacağımızı dahi konuşmaya başladık.

BG: On yılda? Görünüşe göre One Piece'in bitmesine daha çok var. Peki One Piece'nin nasıl biteceği belli mi? (Kaç defa soracaksınız yahu?)

N: Bana kalırsa, Oda-sensei'ni One Piece'in nasıl bitireceğine dair bir taslağı var. Ve Oda-sensei'nin final için ne hazırladığını hiç kimse bilmiyor. (Bir çocuğa söylemişti fakat öldü galiba o çocuk.) Bu tamamen Oda'nın kafasında. Ve One Piece'in hikayesinin sürekli dallanıp budaklanması sebebiyle, Oda'nın planladığı taslak gidişata göre zaman zaman değişiklik gösterebiliyor. Bu tamamen duruma bağlı.

BG: Nakano-san için son soru, Nakano-san'a göre Shonen Jump dergisinde yayınlanan bir numaralı manga One Piece mi?

N: Editör Şefi olarak, benim için Shonen Jump'da yayınlanan tüm mangalar en iyi manga. O yüzden yalnızca One Piece değil, dergide yayınlanan tüm mangalar benim için bir numara.

BG: Bir arkadaşım sana bir soru sormak istiyor. Olur mu?

N: Evet elbette. Sorabilirsin.

BG: Ode-sensei neden burada değil?

N: Oda-sensei şu an WSJ için çiziyor, bu yüzden çizim masasını bırakamaz.

Her hafta, Oda-sensei ve diğer mangakaların, WSJ dergisinde yayınlayabilmemiz için her hafta yaptıkları çizimleri bize göndermeleri gerekiyor. Bu yüzden o oldukça meşgul. Burada olmamasının sebebi de bu.

Hiçbir zaman manga çizmeye ara verip dinlenmiyor. Diğer mangakalar ile karşılaştırıldığı zaman, fanları için en iyi mangayı üretebilmek adına manga çizerken en çok zaman harcayan tek kişi o.

Bazen Oda-sensei 30 - 40 saatini dinlenmeden ve uyumadan manga çizmek için harcıyor. Bu yüzden Oda-sensei buraya gelemedi.

BG: Oda-sensei'ye bir fanı olarak, ihtiyacı olduğu kadar dinlenmesi ve kendisini çok fazla zorlamaması için bir mesaj gönderiyorum.

Oda-sensei'nin sağlığı bizim için çok önemli. One Piece için ortaya koyduğu sıkı çalışma için minnettarız ve fanları olarak sağlığı için endişe ediyoruz.

N: Çok naziksin. Pekala, mesajını Oda-sensei'ye ileteceğim. İlgin için teşekkür ederiz.

BG: Bizimle zaman geçirmeyi kabul ettiğin için teşekkür ederiz, Nakano-san. Oda ve One Piece %100 desteklemeye devam edecek ve One Piece'in Japonya ve dünya çapında en popüler manga olarak kalmasını umacağız.

Malezya'da yapılan One Piece sergisinde yer alan Oda'nın çalışma masasının bir replikası

YonkouProductions'a teşekkürler.

@amaneden

Eline sağlık çeviri için. OP iyice kısır döngüye girdi maalesef, süpermarket gibi, bastıkça para kazanıyor para kazandıkça daha fazla basıyor, E.Oda bile bundan endişelenmiş, haklı adam zira satış için fanservis kastikça kalite azalıyor. Sağlığına da yazık, tüm ömrünü kendi yazdıği bir hikayenin içinde geçiriyor, tabi benim fikrim bu şintost/ budistler hayatı nasil yorumluyor bilemiyorum tabi.

@amaneden

Eline sağlık çeviri için. OP iyice kısır döngüye girdi maalesef, süpermarket gibi, bastıkça para kazanıyor para kazandıkça daha fazla basıyor, E.Oda bile bundan endişelenmiş, haklı adam zira satış için fanservis kastikça kalite azalıyor. Sağlığına da yazık, tüm ömrünü kendi yazdıği bir hikayenin içinde geçiriyor, tabi benim fikrim bu şintost/ budistler hayatı nasil yorumluyor bilemiyorum tabi.
Adam ürettiği karakterleri kullanma fetişinden seriyi uzatıyor, bencil yani. Daha çok uzar bu seri. Ama azim muhteşem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık