Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Eiichiro Oda

'Manga Genel ve Sohbet' forumunda hdbfresh tarafından 2 Oca 2015 tarihinde açılan konu

1. Arlen Bales (Üye)
    Mesaj Sayısı 215
    Üyelik Tarihi9 Nis 2014
    Eline emeğine sağlık hocam.

2. hdbfresh Co Admin Site Yetkilisi

hdbfresh (Co Admin)
    Mesaj Sayısı 4,608
    Üyelik Tarihi1 May 2013
    Shueisha eylül ayından başlayarak; DVD'li, Jump Tarzı Manga Kurs Fasikülleri isminde kitapçıklar satışa sunmaya başladı.

Bu kitapçıklar 3 cilt halinde yayınlandı.
    1. Ciltte: Akira Toriyama'nın manga kursu,
    2. Ciltte: Masashi Kishimoto'nun manga kursu,
    3. Ciltte: Eiichiro Oda'nın manga kursu yer aldı.

Oda'nın kitapçığı 1 Ekim'de satışa sunuldu. Kitapçıkta Oda'nın çizim tarzı, kitapçıkla birlikte verilen DVD'de ise Oda'nın çalışma alanından kesitler yer aldı. Kitapçıkta bir de Oda röportajı var. Röportajdan kesitleri yazan ve resimleri paylaşan Ap'den Sandman'e teşekkür ederiz.

Jump Ryu Oda ismindeki kitapçıktan paylaşılan, röportajdan kesitler ve resimler:

Oda:
    Çizim becerilerimi Peter Pan gibi Disney animasyonlarını izlerken tatbik etmeye başladım.

Oda: El yapımı animasyon ürettikleri zamanlar Disney'in sanat tarzı harikaydı. Little Mermaid'i kare kare izledim, çizilen tüm karakterler ve yüz ifadeleri beni etkiledi.

Oda ilk başta Senor Pink'in geçmişini çizmeye niyetli değildi. Editörü, Oda ile buluşmasında Senor'un geçmişini duyunca etkilendi. Senor'un geçmişi artık takipçiler arasında popüler.

Oda One Piece'e başlamadan önce, editör Kushima Oda'nın bayan karakterlerinin sevimli olmadığını söylemiş. Oda o gece hiç uyuyamamış.

Oda nadiren mola için tatil alır. Arkadaşları ve diğer mangakalarla ancak Jump'ın çift sayı tatillerinde buluşur.

Oda genellikle gece 2'de uyur sabah 5'te kalkar. (2015)

Oda'nın Çalışma Yerinden Resimler

Resimde seri ile ilgili bilgilerin ye aldığı not defterleri. Ejderha resimli defter Devrim Ordusu ile ilgiliymiş.
    [​IMG] [​IMG]

Soldaki Toriyama'nın imzası.
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Jump Ryu Oda DVD

Ap'den Redon'un paylaştığı videoları birleştirdim. Paylaşım için teşekkür ederiz.

Jump Ryu Oda DVD Tamamı
    AP'den Luff'a paylaşım için teşekkür ederiz.

Eiichiro Oda Bölüm 1 Part 1 - Çizim/Eskiz
    Eiichiro Oda Bölüm 1 Part 2 - Mürekkepleme
    Eiichiro Oda Bölüm 1 Part 3 - Renklendirme
    Eiichiro Oda Bölüm 1 Part 4 - Vurgulama + Yorum
    Eiichiro Oda Bölüm 2 - Oda'nın çalışma yeri
    Eiichiro Oda Bölüm 3 - Screentone Rehberi

3. hdbfresh Co Admin Site Yetkilisi

hdbfresh (Co Admin)
    Mesaj Sayısı 4,608
    Üyelik Tarihi1 May 2013
    29 Aralık'ta Eiichiro Oda Ichiryū ga Shitto Shita Sugoi Hito (Büyük İnsanların Kıskançlıkları olarak çevirebiliriz.) isimli programa konuktu. (Tabi ki kendisi görünmedi, onun yerine temsili olarak Luffy vardı ve görüşleride yazılı olarak verildi.)
    Programın mantığı kısaca şöyle: Ünlülerden 6 kişi seçiliyor, kendi alanlarıyla ilgili gıpta ettikleri/kıskandıkları şeyleri onlarla yapılan görüşmede söylüyorlar. Bu bölümde manga alanında seçilen kişi Eiichiro Oda idi.

Programın tamamı: Eiichiro Oda ile ilgili kısım 37. dakikadan itibaren başlıyor. (Videonun maalesef altyazısı yok.)

- Oda'nın gıpta ettiği/kıskandığı manga Naoshi Arakawa'nın "Your Lie in April" isimli mangasıymış.

- Oda: Genelde manga bunun için uygun bir ortam olmamasına rağmen, bu manganın kağıt üzerinde müziği ifade edebilmesinden etkilendim.

- Oda bazen internetten ilginç mangaları araştırıyormuş. Çok boş vakti olmadığı için genellikle mangaların 1 ya da 2 ciltini okuyormuş. Ama "Your Lie in April" mangasının bütün ciltleri okumakla çok zaman geçirmiş ki mangasının teslim tarihini kaçıracakmış.

- Oda: "Your Lie in April" mangasının sahip olduğu benzersiz duygu Japon insanının bazen fimlerde ve çizimlerde gösterdiği duyguyu geride bırakıyor. Onun çizimleri o kadar harikaydı ki gözlerimi sonraki panele geçirmek istemiyordum.

- Oda, bu panel boyunca müziği duyabildiğini söylüyor.

- Oda, "Your Lie in April" mangası Shueisha ile rekabet içinde olan Kodansha tarafında yayınlanmasına rağmen bu mangayı seçiyor.

Video için Ap'den Galaxy 9000'e ve önemli kesitleri aktaran Sandman'e teşekkür ederiz.

4. Daredewill (Üye)
    Mesaj Sayısı 14,849
    Üyelik Tarihi29 Nis 2015
    @hdbfresh Bu sevdiği manganın Türkçe'si var mı?

5. Hei Long Tiān

Hei Long (Tiān)
    Mesaj Sayısı 0
    Üyelik Tarihi10 Şub 2014
    12 bölümü çevrilmiş.

6. hdbfresh Co Admin Site Yetkilisi

hdbfresh (Co Admin)
    Mesaj Sayısı 4,608
    Üyelik Tarihi1 May 2013
    Mangasını bildiğim kadarıyla bir grup çeviriyordu ama şuan da ne durumdalar bilmiyorum. Ayrıca animesi de var bu manganın.

7. MRTFR Yare Yare Daze

MRTFR (Yare Yare Daze)
    Mesaj Sayısı 2,624
    Üyelik Tarihi1 Tem 2012
  8. Daredewill (Üye)
    Mesaj Sayısı 14,849
    Üyelik Tarihi29 Nis 2015
    @hdbfresh İkinize de teşekkürler, Müzik animesiymiş bu ve ben izlemişim zaten. Çok duysal ve güzeldir. Tavsiye ederim.:/
    @MRTFR Hocam teşekkürler.:/

9. Millennium Wizard King of Dressrosa

Millennium Wizard (King of Dressrosa)
    Mesaj Sayısı 16,818
    Üyelik Tarihi21 Tem 2009

İlginç.Oda kaliteden ve çizimlerden cidden anlıyormuş.Helal olsun. :)
    Fma ve eski op bölümleri sonrası aynı duyguyu tekrar aldığım bir seri gerçekten.

Soran arkadaşlar kesinlikle animesinden başlayın.Olmadı sonra mangasını da okursunuz.Seri müzik ile alakalı olduğu için anime hakkını fazlasıyla veriyor.

10. amaneden (?)
    Mesaj Sayısı 21,302
    Üyelik Tarihi13 Kas 2014
    İlginç olan ilk üç cümlen. :(

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık