Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Bu Oda tarafından dile getirilmiş bir cümle mi?
Evet. Aslında röportajın geneline baktığımızda ben bunu sadece 15 yaşındakiler için yapıyorum mantığı çıkmıyor. Çünkü Oda şunu söylüyor: "İlkokulda falan bende çizgi roman okudum ama hiç bir şey anlamadığımı fark ettim. Hikaye anlaşılırlığı için hedef kitlem 15 yaş. Her hafta hikayeyi yazarken benim 15 yaşında ki halim bundan zevk alırmıydı diye tespitler yapıyorum. " diyor. Yani 15 yaşı kendine baz almış ve bu kitleyi kaybetmemek için hikayeyi bu yaşın da anlayacağı şekilde yapıyor.

Eline sağlık süper bir paylaşım olmuş. Oda bir çok sefer Editor'den yana dert yanmış. Luffy Zoro ve Nami dışındakiler üvet evlat. Pislik Usopp takımın en zayıfı. Senede 25 milyon dolar para kazanıyorsun madem öyle kendi sistemini kur kardeşim editorde sen ol istediğini yaz çiz . Zoro hakkında kötü konuşmayın !

Araştırma ne zaman yapılmış bilmiyorum ama anime.gen.tr 2009'da haberini yaptığına göre aynı yıl olabilir. Erkek okuyucular her yaş grubunda One Piece'i tercih ediyorlarmış.

http://www.anime.gen.tr/haberdetay.php?id=1266

Erkekler:

10-20 Yaş Grubu:
01. ONE PIECE
02. NARUTO
03. FullMetal Alchemist
04. BLEACH
05. Hayate no Gotoku
06. Reborn!
07. Soul Eater
08. Fairy Tail
09. D.Gray-Man
10. To Love-Ru

20-30 Yaş Grubu:
01. ONE PIECE
02. Full Metal Alchemist
03. HUNTERxHUNTER
04. NARUTO
05. BLEACH
06. Negima!
07. Tenjo Tenge
08. Black Lagoon
09. Hayate no Gotoku
10. Yotsuba-to!

30-40 Yaş Grubu:
01. ONE PIECE
02. Vagabond
03. PLUTO
04. BASTARD!!
05. Full Metal Alchemist
06. Berserk
07. HUNTERxHUNTER
08. NARUTO
09. Initial D
10. Yotsuba-to!

40-50 Yaş Grubu:
01. ONE PIECE
02. PLUTO
03. Initial D
04. Nodame Cantabile
05. NARUTO
06. Shacho Kousaku Shima
07. Full Metal Alchemist
08. Zipang
09. Kamen Rider Spirits
10. BASTARD!!
Liste gayet tutarlı bence. Hayate no Gotoku'yu izleyin derim, Gintama'nın başka versiyonu bu da, çoğu animeye gönderme yapıyor. İkinci bölümde going merry, black lagoon ve hxh hisoka göndermeside vardı. Mesela şu oda göndermesi;

Ana karakteri oluştururken, onu çok güçlü yapmamak önemlidir. Mesela Akainu ana karakter diyelim, o çok güçlü olduğundan One Piece bir yıl içinde sona erebilirdi."

Özellikle bu örneği vermesi beni ayrıca mutlu etti , kendisiyle Marmara gezisinde ettiğimiz sohbetin de etkisi olmuş.
Akainu , Teach , Shanks . Bu üçü çok özel karakterler

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık