Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Weevil

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 82 39.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 126 60.6%

• Kullanılan toplam oy
    208

Edward Weevil (Edowādo Wīburu), Beyazbıyık olarak bilinen Edward Newgate'in oğlu olduğunu iddia eden bir korsan ve kendisini Newgate'in sevgilisi ilan eden Bakkin'in oğludur.

İki yıllık zaman atlaması esnasında Denizin Yedi Savaş Lordu'ndan biri olmuş, ancak sistemin feshedilmesiyle birlikte unvanını kaybetmiştir.

Weevil'den ilk olarak birkaç yüksek rütbeli Denizci subayı ile mevcut Savaş Lordları hakkında yapılan bir toplantıda tuğamiral Brannew bahsetmiştir, ancak adı ve görüntüsü Donquixote Doflamingo'nun yenilgisinden sonra öğrenilmiştir.

Görünümü

Weevil tıknaz bir adamdır. Sol gözünden aşağı doğru, boynunda ve sol kolunun çevresinde belirgin yara izleri vardır. Örülmüş iki buklesi yüzünün her iki yanından geçen, sırtında ise yere kadar uzanan gür sarı saçlara ve babası olduğunu iddia ettiği Newgate'inkinden bile daha uzun olan beyaz renkte hilal biçimli bir bıyığa sahiptir. Bacakları vücut yapısına göre orantısız bir şekilde küçüktür. Fazla çalışmayan kafasını belli edecek şekilde sürekli olarak burnu akar. Kafasına tıpkı sözde babası Newgate gibi siyah bir bandana bağlar. Üzerine de üzerinde kendi korsan tayfasının sembolü olan askıları zincirden siyah renkte bir tulum giyer.

Arkadan görünüşü, iri vücut yapısı, yele gibi olan saçları ve (arkadan bakışta) boynuzları andıran abartılı uzun bıyığı onun Oars ve Little Oars Jr.'a benzemesine yol açar. Hatta tırtıklı dişleri, kare şeklindeki çenesi ve yüzünün sol tarafından aşağı doğru uzanan yara izi ve vücudunun geri kalanına kıyasla incecik kalan bacakları aradaki benzerliğidaha da arttırır.

Kişiliği

Weevil, oldukça şiddet yanlısı bir adamdır. Beyazbıyık'ın adamlarını ve müttefiklerini avlarken büyük bir yıkıma sebep olur.

Bir ayna ve fotoğraf arasındaki ayrımı yapamamasından da anlaşılacağı üzere, pek zeki biri değildir. Bunun bir sonucu olarak, annesi tarafından sürekli manipüle edilir. Annesi onu Beyazbıyık Korsanları'nın servetinin haklı varisi olduğuna inandırmıştır. Bu bağlamda Weevil, Beyazbıyık Korsanları'nın üyelerini (annesinden etkilenerek) değersiz olarak görür. Ayrıca mızmız, genzinin içinden konuşur. Bu yüzden sesi hem küçük bir çocuğun, hem de aptalın sesine benzer. Diğer insanlar tarafından iddialarından büyük ölçüde şüphe duyulsa da, kendisi bunların doğru olduğuna gerçekten inanıyormuş gibi görünmektedir.

"Hevkez bunun düşüncesinin bile abdalca oldunu söylüyov!! Göya Beyazbıyıh'ın çoçukları Beyazbıyıh Gorsanlavı'ymış!! Ama ana, anaaaaaa, ben...!!! Beyazbıyıh'ın oluyum!! Benim bıyıımda beyaz!!!" -Weevil

Weevil'in aklındaki aile kavramı, babası olduğunu iddia ettiği Newgate'inkinden tamamen farklıdır. Weevil'a göre gerçek aile dostluk ve dostluklar üzerine kurulu bağlardan değil, kan bağından gelir. Bu nedenle, bir zamanlar Beyazbıyık ile bağlantılı olan kişilere şiddetle saldırmaktadır.

Ayrıca, sözde babasının ölümünün intikamını Karasakal'dan almak istediği için ona kin besler, ancak annesi tarafından intikam almanın önemli olmadığına ikna edilmiştir.

Yetenek ve Güçleri

Borsalino, Weevil'in güçlerini onun babası olduğu iddia ettiği Beyazbıyık'ın gençliğindeki gücüyle karşılaştırarak övmüştür. A O Korsanları da dahil olmak üzere Beyazbıyık'a bağlı 16 korsan mürettebatını tek başına yenmeyi başarmıştır.

Silahı
Weevil silah olarak babası olduğunu iddia ettiği Beyazbıyık gibi bir naginata kullanır.

Haki
Weevil, Silahlanma Hakisi ve Gözlem Hakisi kullanabilir.

Ek Bilgiler

- Doflamingo'nun Dressrosa'dan sonra yaptığı konuşmada gösterilen Büyük Hat korsanları içerisinde Weevil'ın saçları ve bıyığı gösterilmiştir.
- Weevil, eski-yeni bilinen tüm Savaş Lordları içerisinde, en yüksek ödüle sahip olan kişidir.
- Weevil, zaman atlaması esnasında Savaş Lordu unvanı aldığı açıklanan ve sistem feshedilmeden önce Savaş Lordu olmuş son kişidir.
- Weevil henüz çocukluğu gösterilmemiş tek Savaş Lordu'dur.
- Weevil, eski-yeni bilinen tüm Savaş Lordları içerisinde Zirve Savaşı'na katılmamış tek kişidir.
- Weevil, eski-yeni bilinen tüm Savaş Lordları içerisinde Monkey D. Luffy ya da başka herhangi bir Hasır Şapka Korsanları üyesi ile karşılaşmamış tek kişidir.
- Weevil, Dracule Mihawk ile birlikte bilinen herhangi bir korsan tayfası olmayan ya da herhangi bir başka organizasyon ile bağı bulunmayan iki Savaş Lordu'ndan biridir.
- Weevil, eski-yeni bilinen tüm Savaş Lordları içerisinde Dünya Hükümeti'nden başkasına hesap veren tek kişidir.

Künye

Adı: Edward Weevil
Okunuşu: Edowādo Wīburu
İngilizce Adı: Edward Weevil
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 802, Anime 751
Bağlantısı: Denizin Yedi Savaş Lordu (eski)
Unvanları: Korsan, Savaş Lordu (eski)
Doğduğu Yer: Büyük Hat
Lakabı: Küçük Beyazsakal (Jap. Shirohige Junia, İng. Whitebeard Jr.) (kendi iddiasına göre)
Durumu: Canlı
Yaşı: 35
Doğum Günü: 10 Aralık
Boyu: 680 cm
Kan Grubu: S
Ödülü: 480.000.000 Beri

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Edward_Weevil
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: korsanfan.com

Son düzenleme:
Eline sağlık, pek yüksek beklentilerim yok, Marco veya BB tarafından kalan 1 gram aklının da alınmasını tercih ederim.

Tahminimce en güçlü shichibukai.
Ve Luffy'nin müttefiği olacağını hissediyorum. %99.9 eminim bundan. :/
Big Mom'a veya Wano'ya gidildiğinde bu yavru WB de gelecektir. Annesinden kurtulucak ve bizimkilere destek olacaktır.

Teşekkürler Smoker.

Brannew'in açıklayış sırasına bakarak söyleyebiliriz ki bizim vampir kılıç ustasından güçlü biri.Zaten Kizaru da Beyazsakal'ı andırıyor dedikten sonra bu adamın boş beleş çıkması imkansız.Beklentim yüksek.Net amiral seviyesidir bana kalırsa.

Kişiliğini sevdim belki bir gün Beyaz Sakal Korsanlarının başına geçip onları tekrar eski hallerine çevirmeye çalışabilir.

Benim asıl aklıma takılan, bunca zamandır bu adamın nerede olduğu. Kaçan 6. Kat mahkumlarından biri olduğunu düşünüyorum şahsen. Kaçtıktan sonra Newgate ile ilişkisi olan korsan tayfalarını avladığı için kendisine Shichibukai teklifi yapılmıştır, annesi de daha rahat hareket etmek için teklifi kabul ettirmiştir. Bu sayede, Zephyr'ın neden onun peşine düşmediği de açıklanmış olur. Zaten bu kadar yıkıma 480 milyon ödül verilmesi tuhaf duruyor. Kid daha veletken sivil katlediyor diye başına neredeyse bunun kadar ödül konmuştu. Kid'in sadece kendine gülenleri öldürdüğünü, bununsa savaşırken koca bir şehri yok ettiği göz önüne alınırsa, ödülü epey bir düşük kalmış.

Sağ ol Smoker. Bunun tayfası yok mu, tek tabanca mı takılıyor öyleyse ?

Bu adamın gücünün açıklaması nedir acaba? Gerçek oğlu olması bu açıdan mantıklı. Gerçi ben sahteyim diye bağırıyor görünüşü ama gerçek çıkacağını umuyorum. Ardından bir acıklı hikaye falan gelir artık. Gücü genç Wb kadar ise bu adam serideki zirve karakterlerden biridir de.

Güzel olmuş ellerine sağlık :D Ben bi kaç kişiyi feci döveceğini düşünüyorum. Bi de doğuştan b.hakisi vardır, hoplaya zıplaya milleti katledişini görürüz inşallah :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık