Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Edward Weevil

'Savaş Lordları ve Adamları' forumunda Smoker tarafından 24 Şub 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Ben beğendim.

  63 oy
  46.7%
 2. Yorum yapmak istemiyorum.

  72 oy
  53.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Edward Weevil
  (Edowādo Wīburu), bir Shichibukai'dir. Ancak onu asıl ilginç yapan şey, Beyazsakal olarak bilinen Edward Newgate'in oğlu olduğunu iddia etmesidir. Bu bağlamda, annesi Bakkin de Newgate'in sevgilisi olduğunu söylemektedir. Kendisinden ilk kez, Shichibukai oluşumu hakkında yapılan bir toplantıda Tuğ-Amiral Brannew bahsetmiştir. Ancak adı ve görüntüsü, Donquixote Doflamingo'nun yenilmesinden sonra öğrenilmiştir.

  Görünümü

  Weevil oldukça ilginç bir görünüme sahip olan bir karakterdir. Bedeninde sol gözünden boynuna inen, boynunun etrafını dolaşan ve sol kolunu çevreleyen yara izleri vardır. Parlak beyaz saçları arkasında bir kürk gibi durur. Ön kısımda ise örülü şekilde kafasının iki yanından göğsüne iner. Babası olduğunu iddia ettiği Newgate gibi siyah bandana takar ve sözde babası Newgate'inkinden çok daha uzun bir bıyığa sahiptir. Bacakları, iri gövdesine oranla çok sıska durmaktadır. Burnu sürekli akar. Üzerinde askıları zincirden bir tulum vardır. Tulumun önünde ise, korsan bayrağının simgesi bulunmaktadır.

  Weevil'ın arkadan görünüşü, Oars ve Little Oars Jr.'a benzer. İri bir gövde, sırma gibi saçlar ve arkadan boynuza benzeyen bıyıkları bu görüntünün oluşmasını sağlar. Dişlerinin şekli, kare biçimli çenesi, yara izleri ve vücuduna oranla biçimsiz duran bacakları bu benzerliği daha da güçlendirir.

  Kişiliği


  Demi, ana? Ana? Beyasagal'ın oğulları "Beyazsagal Gorsanları"dır! Ben de Beyazsagal'ın oğluyum, demi? Olmam lazım, çünküm benim bıyığım da beyaz!

  - Edward Weevil

  Weevil, oldukça şiddet yanlısı ve zalim birine benzemektedir. Newgate'in eski müttefiklerini avlarken, büyük bir yıkıma sebep olmaktadır.

  Kafası pek çalışan bir tip değildir. Mesela bir ayna ve fotoğraf arasındaki ayrımı yapamaz. Bu mallığından ötürü, annesi onu kolayca manipüle eder. Onu bir şekilde Beyazsakal Korsanları'nın servetinin onun hakkı olduğuna inandırmıştır. Weevil'ın değişik bir konuşma tarzı vardır. Daha doğrusu konuşmaya çalışan birine benzer. Çünkü doğru düzgün cümle kuramaz. Sürekli akan burnundan ve konuşamamasından ötürü, küçük bir çocuğu andırır. Arada şüpheleri olsa da, annesinin söylediklerine inanır.

  Sözde babasının aksine, Weevil'ın kafasındaki aile kavramı daha farklıdır. Ona göre gerçek aile, aynı kandan gelen kişilerden oluşur. Arkadaşlık ve yoldaşlık kavramlarına uzak biridir. Bu yüzden de eskiden Newgate ile bağlantısı olan herkese şiddetle saldırır.

  Ayrıca sözde babasının ölümünden sorumlu tuttuğu Marshall D. Teach'e büyük bir kini vardır. Onun üzerine yürüme girişimleri, annesinin intikam almanın gereksiz bir şey olduğunu söylemesi ile engellenmiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Weevil'ın ne kadar güçlü olduğu tam olarak bilinmemektedir. Ancak Newgate'in gençliğini görmüş olan Borsalino, Weevil'ın yeteneklerinin genç Newgate'i anımsattığını söylemiştir. Sözde babasının gençliğinde Roger ile dövüşebildiği göz önüne alınırsa, Weevil'ın da oldukça güçlü bir adam olduğunu düşünülebilir. Gücüne dair tek bilinen şey, eskiden Newgate ile bağlantısı olan 16 korsan tayfasını tek başına yenmesidir. En son A.O Korsanları'nı çizik bile almadan yendiği görülmüştür.

  Silahları
  Weevil, sözde babası gibi bir bisento kullanır.

  Ek Bilgiler

  - Weevil'ın saçları ve bıyığı, gösterildiği bölümden bir önceki bölüm olan 801. sayıda görünmektedir. Aşağıda görebilirsiniz.

  [​IMG]

  - Weevil, eski-yeni bilinen tüm Shichibukai içerisinde, en yüksek ödüle sahip olan kişidir.
  - Weevil, zaman atlaması esnasında Shichibukai unvanı aldığı açıklanan son kişidir.

  Künye

  Adı: Edward Weevil
  Okunuşu: Edowādo Wīburu
  İngilizce Adı: Edward Weevil
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 802
  Bağlantısı: Shichibukai
  Unvanı: Korsan
  Lakabı: Küçük Beyazsakal (Jap. Shirohige Junia, İng. Whitebeard Jr.)
  Türkçe Lakabı: Ayıboğan
  Durumu: Canlı
  Eski Ödülü: 480.000.000 Belly

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Edward_Weevil
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 15 Ara 2016
 2. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,617
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  Eline sağlık, pek yüksek beklentilerim yok, Marco veya BB tarafından kalan 1 gram aklının da alınmasını tercih ederim.
   
 3. Mesaj Sayısı 7,175
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Tahminimce en güçlü shichibukai.
  Ve Luffy'nin müttefiği olacağını hissediyorum. %99.9 eminim bundan. :/
  Big Mom'a veya Wano'ya gidildiğinde bu yavru WB de gelecektir. Annesinden kurtulucak ve bizimkilere destek olacaktır.

  Teşekkürler Smoker.
   
 4. Gannicus Devrim Ateşi

  Gannicus (Devrim Ateşi)
  Mesaj Sayısı 1,130
  Üyelik Tarihi14 May 2014
  Brannew'in açıklayış sırasına bakarak söyleyebiliriz ki bizim vampir kılıç ustasından güçlü biri.Zaten Kizaru da Beyazsakal'ı andırıyor dedikten sonra bu adamın boş beleş çıkması imkansız.Beklentim yüksek.Net amiral seviyesidir bana kalırsa.
   
 5. DrBlackPow (Üye)
  Mesaj Sayısı 132
  Üyelik Tarihi1 Oca 2016
  Kişiliğini sevdim belki bir gün Beyaz Sakal Korsanlarının başına geçip onları tekrar eski hallerine çevirmeye çalışabilir.
   
 6. Eric Cartman Sanji fanı isen gel beri.

  Eric Cartman (Sanji fanı isen gel beri.)
  Mesaj Sayısı 6,026
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Eline sağlık Smoker :) İlk başta yadırgadım lakin sonra sevdim bu koca oğlanı :)
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Benim asıl aklıma takılan, bunca zamandır bu adamın nerede olduğu. Kaçan 6. Kat mahkumlarından biri olduğunu düşünüyorum şahsen. Kaçtıktan sonra Newgate ile ilişkisi olan korsan tayfalarını avladığı için kendisine Shichibukai teklifi yapılmıştır, annesi de daha rahat hareket etmek için teklifi kabul ettirmiştir. Bu sayede, Zephyr'ın neden onun peşine düşmediği de açıklanmış olur. Zaten bu kadar yıkıma 480 milyon ödül verilmesi tuhaf duruyor. Kid daha veletken sivil katlediyor diye başına neredeyse bunun kadar ödül konmuştu. Kid'in sadece kendine gülenleri öldürdüğünü, bununsa savaşırken koca bir şehri yok ettiği göz önüne alınırsa, ödülü epey bir düşük kalmış.
   
 8. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 3,041
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Sağ ol Smoker. Bunun tayfası yok mu, tek tabanca mı takılıyor öyleyse ?

  Bu adamın gücünün açıklaması nedir acaba? Gerçek oğlu olması bu açıdan mantıklı. Gerçi ben sahteyim diye bağırıyor görünüşü ama gerçek çıkacağını umuyorum. Ardından bir acıklı hikaye falan gelir artık. Gücü genç Wb kadar ise bu adam serideki zirve karakterlerden biridir de.
   
 9. MDL_Roronoa (Üye)
  Mesaj Sayısı 947
  Üyelik Tarihi16 Nis 2015
  Çakması gibi olmuş :)
  [​IMG]
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Aynen. İlk çıktığı zaman da Majin Buu ile olan benzerliklerini tartışmıştık forumda. Klasik shonen mantığı devreye girerse, bu adam aşırı güçlü çıkar. Çünkü dediğim mantıkta, salaklık ve güç doğru orantılı oluyor genelde.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık