Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Edward Newgate †

'Eski Beyazbıyık Korsanları' forumunda Smoker tarafından 12 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. Seni asla unutmayacağız, BABA!!!!!!

249 oy
    90.5%
  2. Öldü de, kurtulduk şundan.

26 oy
    9.5%
  1. Voltairé Queen putumdur.

Voltairé (Queen putumdur.)
    Mesaj Sayısı 250
    Üyelik Tarihi4 Eki 2017

2. Kaidou ^-^

Kaidou (^-^)
    Mesaj Sayısı 5,299
    Üyelik Tarihi3 Ağu 2015
    Yok mu?

3. Kaidou ^-^

Kaidou (^-^)
    Mesaj Sayısı 5,299
    Üyelik Tarihi3 Ağu 2015
    Orjinalde Beyazsakal. Oda ne derse o.

4. Keyserav Üye

Keyserav (Üye)
    Mesaj Sayısı 501
    Üyelik Tarihi6 Haz 2009
    Japoncada Edward Newgate ve Marshall D. Teach arkadaşlara Beyaz için "Shiro Hige", siyah için de "Kuro Hige" olarak sesleniliyor. Japoncada sakal ve bıyığı ayrı ayrı karşılayacak bir kelime yok. Daha doğrusu Türkçe'de belirtildiği şekliyle Sakal için Hige ve Bıyık için de Kuchihige (yani ağız ve sakal birlikte) kullanılıyor. Ama özü itibariyle klasik korsan tanımı adına Hige-Beard-Sakal deniliyor. Türkçe'de ise bu ayrım çok keskin olduğu için çevirirken birine Karasakal, birine de Beyazbıyık diyoruz. Ama aslında hem "Shirohige" hem de "Whitebeard" daha çok "Beyaz Sakal" kelimesini karşılıyor. Yine de Edward amcamın o kallavi bıyıklarına ve tıraşlı yüzüne bakarak Beyaz Bıyık demek daha çok yakışıyor. Bıyığına kurban olduğum pala amcam :respect:

5. Eric Cartman Love is like taking a dump, Butters.

Eric Cartman (Love is like taking a dump, Butters.)
    Mesaj Sayısı 9,916
    Üyelik Tarihi25 Oca 2015
    Orjinalde de Beyazbıyık.

6. Kaidou ^-^

Kaidou (^-^)
    Mesaj Sayısı 5,299
    Üyelik Tarihi3 Ağu 2015
    Edward Newgate,[13] more commonly known as "Whitebeard", was the captain of the Whitebeard Pirates and widely known as the "Strongest Man in the World" and the "Man Closest to One Piece" after Gol D. Roger's death.[8] Kaynak; Manga 233.

7. Eric Cartman Love is like taking a dump, Butters.

Eric Cartman (Love is like taking a dump, Butters.)
    Mesaj Sayısı 9,916
    Üyelik Tarihi25 Oca 2015
    Orijinal ismi Shirohige ve oradaki Hige hem bıyık hem sakal anlamında. Üstte açıklamış arkadaş.

8. Kaidou ^-^

Kaidou (^-^)
    Mesaj Sayısı 5,299
    Üyelik Tarihi3 Ağu 2015
    Hmm.

9. Tilqi_Gin Tai'shar Malkier!

Tilqi_Gin (Tai'shar Malkier!)
    Mesaj Sayısı 3,438
    Üyelik Tarihi21 Eki 2016
    Ben bunu bir kaç kere foruma yazmıştım (büyük ihtimalle forum da oradan öğrenmiştir diye düşünüyorum)ve bu sakal muhabbetinin gerçek korsanlardan (Karasakal Edward Teach, Kızıl Sakal Oruç ve Hızır Reisler) çıktığı için doğrusu bıyık olsa bile ben sakalı tercih ettiğimi söylemiştim. Yani hepsi Hige kelimesinin çevirisi olduğu için burada bence anlam olarak yanlış olsa da sakal olarak çevrilmesinin daha tutarlı olacağını düşünüyorum. Çevirmen notu olarak higenin hem sakal hem bıyık anlamına geldiğini bilmemiz yeterli bence.
    Ayrıca manganın orijinalinde(çevirisinde değil)Oden flashbackinde de gördüğümüz üzere gemisinin yelkenlerinin üzerinde Whitebeard yazar.
    https://loveheaven.net/read-one-piece-chapter-965.html

Son düzenleme: 8 Nis 2020
  10. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
    Mesaj Sayısı 6,628
    Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
    Açıklasın bakalım, benim çok umudum yok. :D

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık