Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 401 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    452
Kanal 7'de her Ramazan yayınlanan Hz. Yusuf dizisini izleseydiniz Beyazsakalın Oden'i niye unuttuğunu anlardınız. Çünkü ilahi kudret böyle istemiştir
Olayı özetleyeyim: Hz. Yusuf, hapishanedeyken rüyasını doğru yorumladığı İnarus, hapisten çıkarak eski makamına kavuşuyor. Hapisten çıkacağı sırada Hz Yusuf, İnarus'a krala kendisinden bahsetmesini istiyor ancak Allah tarafından İnarus'a bu olay unutturuluyor. Beyazsakalı'n Oden'i unutmasının da nedeni budur.
Kanıt:

Aksini iddia eden vatan hainidir.
Senin yorumlarını çok beğeniyorum yav.:D

Dostum senden özür diliyorum. Sen değilmişsin, boşuna senin ismini araya koymuş oldum. :):sapkali:

Mesajı buldum bu arada. Sevgili Twei yapmış çeviriyi. @William cutting bahsettiğim yazı buydu. Twei'nin Japonca durumunu pek bilmiyorum ama umarım bizi yanıltmaz.:D

sa japoncasını paylaşmak için geldim karşı çıkmak için değil :d tartışma bitince gelmişim tüh. neyse en azından kusanlar dağılmış :d

白吉つちゃんも偉大だがロジャーもまた計り知れねエ!!おれは運がいい

okumak isteyen için

shirokitsu chan mo idai daga rojaa mo mada hakari *shirenee!! ore wa un ga ii

yani diyor ki, evet beyazbıyık mühteşem, güçlü, olağanüstü bi harika (vs) fakat rogerın da ölçülecek bir sınırı yok!! (vs.) ne şans ama(kendisine diyor)

kelimelerin birden çok anlamını verdim, ikisini de övüyor, bi tek dediği gibi roger hepsinin ötesinde. ister güç peşinde koşması, ister macera aşkı, isterse iradesi hakkında olsun, ister hepsi, ister tek tek olsun, kim nasıl yorumluyorsa artık öyle olsun fark yapmıyor :d

*shirenee aslınsa shirenai oluyor, konuşurken bizdeki gibi yorum yerine yom diyerek söylenmesi kolay olsun diye değiştiriyorlar, karakterlere kişilik kazandırmak adına sanırım. karakterlere takma ad takmak, adlarını kısaltmak da keza aynı amaca hizmet ediyor.
Bence her alan değil de macera anlamında bu ya.WB nin kendi adamlarına karşı tutumu ortada.Ha sıkıcı mı evet roger gibi sağa sola gidelim kafasında değil.Oden üzerinden de bu 2 karakteri kıyaslamak da zor aslında.Baya olmayan değil olmayanın da olmaması gereken karakterdi oden işi bozdu.Belirsiz geldiğimiz için retcon da yedirmesine gerek kalmadı direk pat diye koydu hikayeye.Wb-shanks konuşmasında ne shiki ne reysan konuşuldu.1 tanesi hoca niyetine yapıştı diğeri mükemmel meyvesi ile filmde harcandı.Şimdi de 1 mal köylü hikayenin akışını değiştirdi.Mangaka çok yanlış yaptı aslında wano da oden konusuna girerek.

Roger ibiğinin Beyazsakal gibi muhteşem bir zat-ı şahaneyle karşılaştırılması ayıptır.Hele ki Oden üzerinden.

Rayleigh,Roger'ın oğlunu kurtarmak için hareket dahi etmediği halde,Beyazsakal bütün kuvvetlerini toplayıp Marineford'a yelken açıyor.Beyazsakal gömülecek adam değildir efenim.

Roger ibiğinin Beyazsakal gibi muhteşem bir zat-ı şahaneyle karşılaştırılması ayıptır.Hele ki Oden üzerinden.

Rayleigh,Roger'ın oğlunu kurtarmak için hareket dahi etmediği halde,Beyazsakal bütün kuvvetlerini toplayıp Marineford'a yelken açıyor.Beyazsakal gömülecek adam değildir efenim.
İkisine de şahit olmuş Oden, Beyazsakal muhteşem biri ama Roger başka mesele diyor.:D

Toki şu kadar sene önce doğdum dedikten sonra Oden'in buna ithafen günlüğüne yazdığı, "Sana inanmıyor değilim, çünkü bu dünyada imkansız diye bişey yok!!"

Sonraki sahnede Roger gösterilir... İşte WB ve Roger arasındaki fark...
İmkansız diye bir şey yok dediğinde ilk Buggy görünüyor ama sen öyle diyorsan ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık