Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Edens Zero

son bölümde büyük bir şok yaşadım ben hangi mangayı okuyorum dedim böyle :D sonra dedim ft nin dlc sini okuyorum :D Konusu sürükleyici karakterler ise fena değil.. Natsu-Gray birleştirmiş ortaya shiki çıkmış :D happy de var daha ne olsun ... Ben oda nın öğrencisinde daha çok şey bekliyorum ...

Blue Garden'ı güzel çizmiş. Happy'nin hikayesi şaşırttı. Ayrıca bu hikayeyle, ilk sayıda Rebecca'nın insan-robot arkadaşlığı hakkında söylediği sözlerin de altı güzel bir şekilde doldurulmuş oldu. Happy'yi ölümden kurtarıp makine haline getiren kişi, ilk bölümün renkli kapağında da gördüğümüz şu amca olabilir:

Efsanevi bir kahraman mı yoksa Şeytanlar Kralı mı, kaderi onu nereye götürecek!
Bu ikilem bi yerden tanıdık geliyor ama sanırım ben kuruntu yapıyorum :)

Daha ilk bölümlerine bakınca Mashima'nın oturttuğu bir taslak var belli ki ve yüzü değişse de hep aynı şey oluyor ortaya çıkan iş. Mesela bir fikri aynı heykeltraş bile her işlemeye çalıştığında farklı bir suret çıkarır ortaya, fakat Mashima hikayeyi değiştirmiyor, kurguyu değiştirmiyor, yüzleri bile değiştirmiyor, tarzını değiştirmiyor, gelişmek istemiyor belli ki, denemek de istemiyor sanırım. Birbirinin kopyası seriler tutuyorsa e zaten manga yıllar sürecek, yetişen her nesle için tekrar keşfetmenin, ayrı ürün çıkartmanın mantığı yok der gibi devam edecek. Hani bunu akımlarda da görürüz, sadece yüz değiştiren, aslında çağlar önceki ile aynı işleve sahip ama dönemin insanlarını rutinden kaçma heyecanıyla nehir yoluna set çekip saptırdığın, sonu deniz değil de göle dökülen kör bir çay gibi. Sonra o gölde hapsolmuş balıkları avlıyorsun işte anca. Bu çok eski bir balık tutma yöntemi zaten bilen bilir xD

Neyse, bana zevk vermiyor. Umarım iyiye gider de biz yanılmış oluruz.

Bu ikilem bi yerden tanıdık geliyor ama sanırım ben kuruntu yapıyorum :)

Daha ilk bölümlerine bakınca Mashima'nın oturttuğu bir taslak var belli ki ve yüzü değişse de hep aynı şey oluyor ortaya çıkan iş. Mesela bir fikri aynı heykeltraş bile her işlemeye çalıştığında farklı bir suret çıkarır ortaya, fakat Mashima hikayeyi değiştirmiyor, kurguyu değiştirmiyor, yüzleri bile değiştirmiyor, tarzını değiştirmiyor, gelişmek istemiyor belli ki, denemek de istemiyor sanırım. Birbirinin kopyası seriler tutuyorsa e zaten manga yıllar sürecek, yetişen her nesle için tekrar keşfetmenin, ayrı ürün çıkartmanın mantığı yok der gibi devam edecek. Hani bunu akımlarda da görürüz, sadece yüz değiştiren, aslında çağlar önceki ile aynı işleve sahip ama dönemin insanlarını rutinden kaçma heyecanıyla nehir yoluna set çekip saptırdığın, sonu deniz değil de göle dökülen kör bir çay gibi. Sonra o gölde hapsolmuş balıkları avlıyorsun işte anca. Bu çok eski bir balık tutma yöntemi zaten bilen bilir xD

Neyse, bana zevk vermiyor. Umarım iyiye gider de biz yanılmış oluruz.
Karanlık ve kasvetli bir gecede, Nasrettin Hoca ağaçlar arasında, tenha bir patikada usul usul evine doğru yürürken uzaktan tuhaf sesler işitmeye başlamış. Bir süre sonra bir atlı kafilesinin hızlı ve vahşi bir şekilde üzerine doğru dörtnala geldiğini görmüş. Tabi hocanın yüreği ağzına gelmiş, telaşla nereye gittiğini bilmeden ağaçlar arasında koşmaya başlamış. Kendini birden sisli bir mezarlıkta bulmuş ve ne yapsam diye düşünürken aniden gördüğü ilk boş mezara girip saklanmış. Atlılar hocanın peşinden mezarlığa girmişler ve hocanın boş bir mezarda yatıp ızandığını görmüşler. Sormuşlar "Hayırdır hoca, senin için endişelendik, peşinden geldik. Bir şey mi oldu? Neden gecenin bu vaktinde bir mezarda yatıyorsun." Hoca cevap vermiş "Uzun hikaye ama kısaca sizin yüzünüzden buradayım ama görünen o ki siz de benim yüzümden buradasınız."

Yaklaşık 5 yıl önce tasarlamış, bu ne muhteşem bir vizyondur Maşima-sensei.

Yine on numara bir bölüm. Devasa varlık gerçeken bizimkinin annesi çıkacak gibi. Elsie epey gizemli şimdilik. Şiki o loncayı değiştirir, insanların kalbimdeki o karanlığı yok eder ve kalplerindeki boşluğu doldurur. Puun da giriş yaptı.

İncelere devam etmiş Maşima-sensei.

Buna dikkat....

Varan 3...

https://mangadenizi.com/manga/edens-zero/003/1

İyi gidiyor şimdilik. Erza'ya benzeyen kız, prenses olduğu halde uzay korsanlığı yapıyor. Bakalım altından neler çıkacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık