Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Övme

Gerek konusu gerek karakterleri olarak one piece e aşık biriyim ama E. Oda'dan nefret ederim. Bunu güncele gelince anladım seri seri 5 er 10 ar bölüm izleyince insan anlamıyormuş. Arc'ın sonunda güzel bir dövüş göreceğiz diye 50 bölüm başka ve gereksiz karakterlerin aptal aptal koşuşturmacasını izliyoruz. Marineford diye tarihi bir savaş oldu allah için bana gösterin hangi karakterlerin vs sini izletti bize ? Marco geldi kizaru ya vurdu sonra bir daha o dövüşten haber alınamadı. Marco nun bir an dikkati dağıldı gitti kizaru lazer sıktı bitti. Jozu geldi aokijiye vurdu bir daha o dövüşten haber alınamadı. Jozunun dikkati dağıldı aokiji arkadan dondurdu bitti. Mihawk la vista iki kılıç tokuşturdu. Vs nin sonucu bile gösterilmedi. Anca gelsin Oz jr. ın Ace-kun diye bağıra bağıra bir şapka için ölüşünü göstersin hakiden bir haber olan çerçöplerin seni kurtaracaz ace diye bağırmasını göstersin. Sadece Marineford da yapmıyor bunu. Arabasta da 50 bölüm çölde yürüdüler Vivi ağlasın tayfaya inansın diye uğraştılar. Gökyüzü adasında 50 bölüm yürüdüler Whiper millete sıka sıka gezdi. Balıkadam adası zaten bir facia eskiden güzel rakipler için 50 bölüme katlanırken, balıkadam adasında tek yemelik süprüntüler için Fukaboshi yle mamboshiyle otohimeyle sağ bakan sol bakanla sınandık. Adam helal olsun Dressrosa arc'ıyla acısını çıkaracak ve çıkarıyorda derken Usopp'un aptallıklarını izliyoruz. Sadece buda değil arkadaşlarımla tartışıyorum Naruto daha iyi One piece i sevmedim diyenler oluyor. Nedenini sorduğumda abi narutoda Pain, Madara gibi karizmatik düşmanlar var One piece e bakıyorum ipek böcekle dövüşüyor adam diyor. Vallaha haklılar. Zoro zürafayla vs attı ya. Zürafayla !! Kaku gibi güzel kılıç kullanabilecek bir adamı zürafaya çevirdi ya. O Gecko Moria neydi ? Foxy ?
Neden her adada ağlayan bir kız olmak zorunda?
Dediğim gibi one piece'e hayranım ama E.Oda'dan ve bu tarzından nefret ediyorum. Ayda bir ara vermesine birşey diyemem hastaymış adam inşallah bu araları gerçekten tedavisi yada dinlenmesi için kullanıyordur. Kimse çıkıpta bana demesin one piece çok sürükleyici diye. Kimsenin meraklı olduğunu düşünmüyorum Vivi'ye, Conis'e, Otohime'ye, Rebecca'ya.

Gerek konusu gerek karakterleri olarak one piece e aşık biriyim ama E. Oda'dan nefret ederim. Bunu güncele gelince anladım seri seri 5 er 10 ar bölüm izleyince insan anlamıyormuş. Arc'ın sonunda güzel bir dövüş göreceğiz diye 50 bölüm başka ve gereksiz karakterlerin aptal aptal koşuşturmacasını izliyoruz. Marineford diye tarihi bir savaş oldu allah için bana gösterin hangi karakterlerin vs sini izletti bize ? Marco geldi kizaru ya vurdu sonra bir daha o dövüşten haber alınamadı. Marco nun bir an dikkati dağıldı gitti kizaru lazer sıktı bitti. Jozu geldi aokijiye vurdu bir daha o dövüşten haber alınamadı. Jozunun dikkati dağıldı aokiji arkadan dondurdu bitti. Mihawk la vista iki kılıç tokuşturdu. Vs nin sonucu bile gösterilmedi. Anca gelsin Oz jr. ın Ace-kun diye bağıra bağıra bir şapka için ölüşünü göstersin hakiden bir haber olan çerçöplerin seni kurtaracaz ace diye bağırmasını göstersin. Sadece Marineford da yapmıyor bunu. Arabasta da 50 bölüm çölde yürüdüler Vivi ağlasın tayfaya inansın diye uğraştılar. Gökyüzü adasında 50 bölüm yürüdüler Whiper millete sıka sıka gezdi. Balıkadam adası zaten bir facia eskiden güzel rakipler için 50 bölüme katlanırken, balıkadam adasında tek yemelik süprüntüler için Fukaboshi yle mamboshiyle otohimeyle sağ bakan sol bakanla sınandık. Adam helal olsun Dressrosa arc'ıyla acısını çıkaracak ve çıkarıyorda derken Usopp'un aptallıklarını izliyoruz. Sadece buda değil arkadaşlarımla tartışıyorum Naruto daha iyi One piece i sevmedim diyenler oluyor. Nedenini sorduğumda abi narutoda Pain, Madara gibi karizmatik düşmanlar var One piece e bakıyorum ipek böcekle dövüşüyor adam diyor. Vallaha haklılar. Zoro zürafayla vs attı ya. Zürafayla !! Kaku gibi güzel kılıç kullanabilecek bir adamı zürafaya çevirdi ya. O Gecko Moria neydi ? Foxy ?
Neden her adada ağlayan bir kız olmak zorunda?
Dediğim gibi one piece'e hayranım ama E.Oda'dan ve bu tarzından nefret ediyorum. Ayda bir ara vermesine birşey diyemem hastaymış adam inşallah bu araları gerçekten tedavisi yada dinlenmesi için kullanıyordur. Kimse çıkıpta bana demesin one piece çok sürükleyici diye. Kimsenin meraklı olduğunu düşünmüyorum Vivi'ye, Conis'e, Otohime'ye, Rebecca'ya.
Uzun uzun ben de eleştirecektim bir güzel, bunu okuyunca gerek duymadım. İçimden geçenleri dile getirmişsin kardeşim, ellerin dert görmesin.
artıbir :a:

one piece derinligi,kurgusu,karakter sayısı vede hikayesiyle gercekten dünya tarihinin gelmiş gecmiş en iyi mangalarından biridir.

e.odanın su anki ara verme durumu mecburi bir sey.ha istese seriyi daha hızlı ilerletirmiydi evet ama işte para böyle bir sey :)

ben her zaman derim naruto,bleach ve one piece en iyi zamanlarında bileyken ve hatta en iyi 3 diye bile anılırken,çizgileri klasik shounendi.ama temel farklılıkları vardı.

kishi dramatizeyi inanılmaz iyi yansıtırdı.one piecete tayfadaki her adamın acıklı hikayesine ragmen naruto bundanda iyiydi.hele birde ilk serideki toshiro masuda müzikleri ve jiraiya,itachi,nagato,madara,tobirama, hashirama,minato,orochimaru,deidara gibi iyi karakterlerle öne cıkıyordu.

bleach,manga olarak arka planı oldukca bos cabuk okunacak bir mangaydı.ama animesinden fillerları cıkar hiç tartısmam(dövüs odaklı oldugum için) benim gözümde en iyi animedir.izledigim en iyi vslerde hep bleachte olmustur.ayrıca kubo tasarladıgı karakterlerle e.odaya çifte tur bindirmiştir.

bu örnekleri neden verdim ? cok bilindik bu iki seri üzerinden giderek,one piecein zayıflıgını belirtmek istedim...

one piecete olayları uzatma coktur.karakterler tipsiz, bir coguda gereksizdir.su an anket acsak hala herkez ah ah lucci vs luffy der.ama onca yıllık manga tarihinde aklımıza adam gibi ölümüne bir vsde, sadece o gelir.bense naruto ve bleachte halihazırda en az 10ar tane sayarım.

şimdi onu birinci yapan,tutku,hatta yasam sekli yapan artılarına gecelim.

- e.oda manga olarak sayfalarını doldurur arka plana önem verir.en kısa manga cıkarısında bile epey bir bilgi ve konusma vardır.sayfalarda iki kaş, iki göz çizip manga bitirmez.mashima gibi ecchici degildir.

- hikayesi bir korsan hikayesi olsada, rakiplerinin aksine kalıbın dısına cıkmıstır.bleachte hersey basından beri bilinen quincy,hollow,shinigami ve insanlar arasında dönerken.naruto shinobi evreninin içine sıkısmısken...one piecete temelde yine sayılı güc olsada,ana hikaye ve arka planda gercekten basarılıcak sey;korsanların kralı olmaktan ve korsancılık oynamaktan cok cok ötedir.

-kurgusu öyle derindir,öyle yerlerden öyle baglamalar yaparki,kücücük bir notu yakalayıp, yüzlerce bölüm sonra ahanda adam harbi mesajı vermiş diyebiliriz.troll can kardesler kishi ve kubo mesela yaptım oldu derler :D

- one piece evreni cok geniştir.e.oda normal bir gezegeni işlerken bile dünyayı geniş tutmus, hatta hikayesini aya bile baglamıstır.bleachte ne menem yerse hersey karakura sehrinde olur,narutonun ise 5 ülkenin alayını alsan ancak grand line ilk yarı ederler...

- yan karakter sayısı o kadar fazladırki ve e.oda aha yaptım salla gitsin demez,onları doldurur.bizi sıkar belki ama işler özen gösterir,o yüzden korsanfan forumda bir sürü baska one piece karakterinin fanı vardır.çünkü hepsinin karakter analizleri bize güzelce yansıtılmıstır.

sonuc olarak tasarladıgı dünya,ustaca kurgusunu baglayısı ve hikayesinin derinligi one piece ve e.odayı övdürür.

bir sürü sıkıntı yazdım belki ama hepsini tolore ederim,hala kabul edemedigim tek sey karakterleri itici çizmesi ve gereksiz karakterlerle zamanımızı harcayıp,hala one piecein cocuksuluktan kurtarılamamıs olması.hiç düsünmedinizmi korsan hikayesinde kan yerine, neden usoppun fantezileri daha cok yer tutuyor diye ?

son olarak arc bossları; one piecete foxy diye arc bossu var.alın karsılastırın...

narutoda; nagato ve uchiha madara

bleachte; aizen sousuke ve zangetsu ossanın yaslı hali juha bach var.

bizde en iyi ihtimalle tipsiz teachi görcez :D

Fazla manga okuyan biri olmadığımdan hatta şuan tek , sıradan bir mangaka işte , ilk Naruto'a başlasam Kishimoto ile aynı değerde olurdu.

Sylar

Keşke seinen olsaydı one piece. Gerçek kanlı bıçaklı korsan savaşları görseydik çok iyi olurdu. Bunu geçersek Oda'nın tipi çok sempatik!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık