Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Dragon ve Devrim Ordusu Beklentiyi Karşılayacak Kadar Güçlü müdür?

Devrim Ordusu ve Dragon, beklentilerimizin altında bir gücemi sahip?
Bu soruyu sormamın bir kaç sebebi var.​
  • Her ne kadar savaşın seyrini bilmesek de Karasakal, gözünü kırpmadan, Devrim Ordusu'nun baş karargahına saldırıyor. Saldırmanın ötesinde, yerle bir edebiliyor. Bu olay karşısında şunu sormadan edemiyorum, Baltigo'ya tereddütsüz saldıran Karasakal, Tüm Kek adasına neden saldır mıyor? Yoksa Dragon, bir yonkou kadar güçlü değil mi?
  • Bir de şu var, kesin bilgimi bilmiyorum ama Lucci'nin Cıpher Pol'ün başkomutanı olması. Lucci iki yıl önce Luffy'e kaybetmişti. İki yıl evvel, o seviyede olan bir adamın, iki yıl sonra, Dragon'un dahi ''Cipher Pol oluşumu geçtiğimiz yıllara göre çok daha güçlü.'' dediği bir oluşumun başında olması ironik değil mi? Ya Lucci inanılmaz bi güç artışı yaşadı ya da Dragon yeterince güçlü değil! Böyle düşünüyor olmamın sebebi şu; Dragon, Sabo, Law ve Robin gibi kalburüstü güçlü karakterlerin Cp0'ın gücüne atıfta bulunmuş olması Cp0 liderinin güç seviyesiyle ilgili beklentilerimin artmasına sebep olmuştu, o koltukta da Lucci'nin olduğunu öğrendiğimde, böyle bir soru işareti oluştu.
Tesoro'nun Kutsal Ejderler'in kölesi ve bir kız arkadaşa sahip olması fikri Oda'dan değil film ekibinden çıkmış.

Film Gold tüm One Piece film tarihine baktığımızda Oda'nın film yönetmeniyle en sık toplantı/görüşme yaptığı film olmuş. Film Z'de yönetmenle bir kez bile görüşme/toplantı yapmamış.

Vol 777'den:

Oda'nın yazdığı Sabo ve Lucci arasında geçen konuşma: :D
Sabo: Hoşça kal Bob!
Lucci: Adım Rob.

@kadir t. Bu arada Lucci'nin başkomutan olduğu bilgisi Vol 777'de değil "Backstage Pass" isimli film için çıkan rehber kitapta geçiyor.

Önceki programın video linki: 11.17'den itibaren Film Gold'dan kesitler var. (Sabo'dan Hiken vs.)
https://drive.google.com/file/d/0B37C0Y2y-Ih-M0pwWE1kNzYzbFE/view?pref=2&pli=1

Tesoro'nu hayatı: (Vol 777)
Çocukluğunda

-Fakir bir ailede doğdu. Şarkı söylemeyi seviyor. Eğlence gösterilerine gıpta ediyor. Ve gösterileri mekanın dışından izliyor. Fakir olduğundan dolayı arkadaş edinmesi mümkün olmamış. Babası bir kumar bağımlısıymış ve bir gün hastalıktan ölmüş. Babasının ölümüne neden olan hastalığın, eğer yeterli paraları olsaydı, tedavi edilmesi mümkünmüş.

12 Yaşında
-Tesoro'nun ailesi daha da fakirleşti. Annesi neşeli/keyifli şarkılardan nefret ediyor. Tesoro evini terkediyor (Yozlaşmaya başlamış). Tesoro parası olmadığı için para çalıyor. Tesoro bazı adamlara para veriyor onlarda Tesoro ile arkadaş oluyorlar. Tesoro tüm gününü kumar, içki ve kavgayla geçiriyor.

16 Yaşında
-Tesoro yasadışı kumarhanede yıkıcı bir yenilgi yaşıyor. Tesoro'nun "arkadaşları" kaçıyor. Bir köle satıcısı tarafından götürülmek üzereyken bir çok yaradan müzdarip olduğundan kaçmayı başarıyor.

-Bir gün köle dükkanında Stella adında 18 yaşında bir bayan görüyor. Stella Tesoro'nun kötü davranışlarından haberdar. Stella'nın babası kumarda yenilince Stella köle olmak zorunda kalmış.
Stella, Tesoro'ya "İyi bir şarkıcısın." diyor. Stella kafeste olmasına rağmen birbirlerine aşık oluyorlar. Stella "Bir günbirisi beni satın alacak ama beni satan alan kişi asla kalbimin sahibi olamayacak." diyor.

-Tesoro, Stella'yı satın almaya kara veriyor ve ayrıca Stella suç işlemekten nefret ettiği için Tesoro'da suç işlemeyi bırakıyor. Stella'nın fiyatı abartılı olunca Tesoro tüm gün yemeden ve doğru düzgün uyumadan çalışıyor. Stella, Tesoro ile konuşuyor ve Tesoro'nun Stella'yı sevmesinin verdiği mutlulukla her gün gözyaşı döküyor. Tesoro hayalinin bir gün büyük bir sahnede şarkı söylemek olduğunu söylüyor.

19 Yaşında
-Tesoro aşırı çalışmaktan bitkin düşüyor ama yinede mutlu. Bir gün Kutsal Ejder ziyarete geliyor ve Stella'yı kolayca satın alıyor. Tesoro sinirden kuduruyor ama Kutsal Ejder'e ait bir güvenlik görevlisi tarafından mağlup ediliyor.

-Stella Tesoro'ya "Teşekkür ederim. Benim için çok zor şartlarda çalıştın" diyor ve gözyaşları içinde devam ediyor "Kalbimin derinlerinde mutluydum." Tesoro "Stella!" diye bağırıyor ve Kutsal Ejder'e saldırmaya çalışınca Marijoa'ya götürülüyor.

-Oda'ya göre, Stella'nın kelimeleri her şeyin cevabı ama Tesoro o anki öfkesiyle bunu farkedemedi.

-Tesoro köle oluyor. Tesoro'nun sahibi Tesoro'ya izin almadan gülmeyeceksin diyor. Muhtemelen Stella'da Marijoa'da ama Tesoro onunla karşılaşamadı.

21 Yaşında
-Tesoro, Stella'nın öldüğünü duyuyor ve gözyaşlarını tutamıyor. Tesoro yeterli parasının olmamasının umutsuzluğuyla Stella'nın öldüğünü fark ediyor. Tesoro'nun öfkesi ve pişmanlığı daha da büyüyor. Tesoro parayı saplantı haline getiriyor.

-Oda'ya göre, Stella ölene kadar köle olmasına rağmen mutluydu. O her zaman Tesoro ile geçirdiği o mutlu 3 yılı hatırlardı. Stella, Tesoro tarafından içtenlikle sevildiğini biliyordu.

26 Yaşında
-Tesoro Fisher Tiger sayesinde Marijoa'dan kaçmayı başarıyor. Tesoro kendini sakladı ve ciddi suçlar işlemeye başladı. Tesoro varlıklı insanlardan ve aristokrasiden nefret ediyor. Tesoro köle damgasını, üzerine yıldız işareti yapıp, değiştiriyor.

29 Yaşında
-Donquixote Ailesi Goru Goru meyvesinin öne çıktığı bir açık artırma düzenliyor. Tesoro müzayede evine bir çok suçlu gönderdi ve bir çok insanı öldürdü. Nitekim Tesoro Goru Goru meyvesini ele geçirdi.

-Doflamingo'nun aslında meyveyi kimseye satma gibi bir düşüncesi yokmuş. Doflamingo bu duruma çok sinirleniyor. Tesoro Doflamingo tarafında gönderilen suikastçileri yenmiş.

32 Yaşında
-Tesoro bir çok silah satın alarak meşhur bir korsan oldu. Doflamingo Tesoro'nu ününü duydu. Mr. Tanaka Tesoro korsanlarına katıldı.

33 Yaşında
-Donquixote Ailesi Tesoro'yu öldürmeyi amaçladı ama Tesoro korsanları güçlü olduğu için Tesoro bozguna uğramadı. Doflamingo'da Tesoro'yu öldürmektense iş ortağı olarak Tesoro'dan yararlanmaya karar verdi. Tesoro, Doflamingo sayesinde Dünya Hükükümeti ile bağlantı kuruyor. Dice Tesoro korsanlarına katıldı.

-Oda'ya göre, Doflamingo'nun gelecekte Tesoro'ya ne yapmayı amaçladığını asla bilemeyeceğiz.

35 Yaşında
-Tesoro yasadışı işlerinde başarılı oldu. İstediği her şey yeni tayfa üyesi Baccarat'ın Lucky Lucky şeytan meyvesi sayesinde gerçekleşti. Gran Tesoro tamamlandı. Bir çok zengin insan ve kumarbaz Gran Tesoro'da toplandı. Tesoro gelecekte Kutsal Ejderler'in kendisine itaat etmesini amaçladı. Tesoro, umudu umutsuzluğa dönen insanlara gülmeye karar verdi.

-Tesoro: Gösterinin sahibi ben değilim. Gold Stella gösterisinin gerçek sahipleri tüm parasını kaybedip umudu umutsuzluğa dönüşen insanlardır. Para her şeyi satın alabilir. Dünyanın tanrısı olacağım. Ben gülmeye karar veren bir kişiyim.

41 Yaşında
-Hasır Şapkalar Gran Tesoro'ya geldi. Tesoro gelecekte Doflamingo'yu öldürme niyetinde. Tesoro aslında Luffy'nin Doflamingo'yu mağlup etmesinden, Dünya Hükümeti'ne karşı savaş ilanından ve Kutsal Ejder'i dövmesinden çok memnun.

Tesoro'nun komplosu Carina'nın ihanetinden dolayı başarısız olur. Deniz suyu Hasır Şapkalar'ın ve mahkumların Tesoro'nun kontrolünden kurtulmalarına olanak sağlar.

Tesoro: Parası olmayanlar hiç bir şey elde edemiyor.
Luffy: Paranla satın alamayacağın şeylere sahibim.

Tesoro tüm gücüyle Luffy'ye bir yumruk atıyor. Tesoro kendisini tanrı olarak düşündüğü için hiç bir tereddütü yok. Ama onun kibirli gösterisi, Luffy yüzünden, sona eriyor. Tesoro sonunda Stella'nın son sözlerini hatırlıyor "Ben gerçekten mutluydum."

Luffy'nin bitirici hareketi Gomu Gomu no Leo Rex Bazuka
Volume 777 mi neymiş.Op Türkiye sayfasının admini çevirmiş :good:

1- Oda evinde takoyaki partisi verince komşuları tarafından polise şikaye edilmiş.

2- Oda'nın filmlerde çalışmasının sebebi artık 80 cildin üzerinde olan manga serisine yeni insanları çekmekmiş. Malum çok uzun diye One Piece'e başlamak istemeyen çok kişi var. İleride filmlerin etkisi olmadığını görürse elini filmlerden tamamen çekecekmiş.

3- Seri %70 bitti demiş. TV ropörtajında. 65-70. Biraz kafadan atıyor gibi. Yüzdelerle arası hiç iyi olmadı bu konuda. Buna takmaya gerek yok yani. OP bittiği zaman biter. Sıkıntı yok.

4- Bu haftaki manganın renkli kapağı sevdiği manga "Your Lie in April"den esinlenilerek çizilmiş. Analiz yapsam söyleyecektim de tek başına yazacak kadar önemli olmadığını düşündüm. Seriyi takip edenler hissetmiştir bunu.

5- Spandine'in (Spandam'ın babası) nüfuzu (politik) hastalığı yüzünden gittikçe azalıyormuş. Spandam onu iyileştirme yollarını arıyormuş. Bu şekilde Lucci'nin ayağını kaydıracakmış.

6- Reyiz koramirallerden Chaton ve Oramiral Fujitora arkadaşlarmış. Chaton Donanma içinde çok sevilen biri olmasa da halk içinde çok popülermiş. Güzel kadınları seviyormuş. Adı Tokikake'ymiş.

7- Diğer reyiz koramiral Pembe Tavşan'ı (Momousagi), Koramiral Tsuru kız kardeşi olarak görüyormuş. Momousagi bir çok korsanı baştan çıkarabiliyormuş ve kılıcının adı Konpira'ymış. Kılıcı ünlüymüş bu arada. Kalçasında örümcek dövmesi var ve adı Gion. Chaton ve Momousagi'nin önemli olacağını yıllar önce söylemiştim. Bu ikisi oramiral gücünün bir tık altında olan askerler. Dikkat gençler.

8- Bir devin boy uzunluğu ortalama olarak 12-13 metreymiş. Thriller Bark'taki Oars bir normal bir devin üç katı boyuttaymış. Torunundan daha uzun olduğu belliydi zaten.

9- Lucci CP0 Aigis'in başkomutanıymış gençler. Adam direkt lider çıktı.

10- Filmdeki seksi sahneler filmi izleyecek çocukların annelerini rahatsız eder mi etmez mi diye düşünüyormuş Oda. Seksi dediği de fan servis işte. Öyle +18 beklemeyin yani.

11- Oda beyaz giyinen erkekleri sevmiyormuş. CP0'ya diss. Filmdeki Hasırşapkalar'a diss

12- Soru: Çok paranız olsa ne yapardınız?
Cevap: Zaten çok param var.

13- Oda karakterlerin mangadan önce filmde çıkmasını sevmiyormuş. Aokiji'yi gösterdiğinde okuyucularını şaşırtmak istemiş mesela ama Aokiji'yi Z'de görmüştük elbette.

Filmdeki Sabo vs Lucci de sanırım çok kısa sürüyormuş. 1-2 dk falan herhalde. Onu görürüz. Bu kadar.
Evet arkadaşlar, bu konuyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Çok iyi yakalamışsın.İkinci seçenek kafa karıştırıcı olsa da ilk seçeneğe yüzde yüz katılıyorum.

Karasakal serinin güç dengeleri konusunda en aklı başında olan adamlarından biri.Öyle ki Shanks ile vakti var diyip dövüşmüyor.Gidipte devrimcilerin adasına baskın yapıyorsa bu adamların gücünü bilerek bu işe kalkışıyor.Dediğin gibi yonkoya bu şekilde fevri davranamaz gücünden çekinir.Dragon oluşum olarak denk bile olsa kendi bir yonko gücünde olmayabilir.

Dragon'dan hiçbir zaman amiral üstü bir güç beklemedim, oluşumu da sayı olarak güçlü olabilir 20 tane güçlü komutanın olsa yeter.

Akainu karşısında geri çekilen Teach 3-5 silah için devrimcilere çökmezdi.

Luffy'e bakın Dragonu hayal edin :D Rahat Yonkou seviyesi çıkar. Ayrıca Cp0 dahil bütün istihbarat gruplarının yönetimini de tek bi kişiye bağlayabilir.

Bence o olayın arka planı olmalı devrim ordusu ve dragon o kadar tehlikeli olmasa başına o kadar ödül konmazdı. Ayrıca Sabo'nun bir amiralle kafa kafaya dövüştüğünü gördük ki meyvesini henüz yemişti ayrıca karasakalın tümen komutanlarından birini oyuncak etti onu eğiten adamın gücünü yadsımamak gerekir bence.
Şu açıdan bakarsanız Garp > Dragon > luffy bu ikilinin ortak paydası olan bir adam güçsüz olamaz bence en az yonkou gücündedir.
Baltigo'ya dönersek Dragon'un çıkarlarına hizmet etmeyen bir işle uğraşmayacağını düşünüyorum yani karasakal ile çarpışmak ona bir şey kazandırmayacağından adam kaybetmemek için adayı hemen tahliye etmişlerdir. Karasakalda korsanlık yapıp yağmalamıştır. Ancak Karasakalın ne kadar güçlendiğinin göstergeside devrim ordusundan çekinmemesi.
Güzel bir konu başlığı seçmişsin takipteyim milletin bu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum. Saygılar :sapkali:

Devrim ordusunun gücü bir noktada toplanmıyor, tüm dünyada yayılan bir oluşum bu. Aynı Arabasta'nın isyancı güçleri gibi düşün. Hepsi bir araya geldiğinde muazzam bir ordu çıkıyor ortaya. Bu sebeple Karasakal'ın Baltigo'ya saldırmasında abartılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Dragon'un yanında bulunup kendisinden sonra gelen en güçlü ismi Sabo ve Sabo şu an amiral seviyesinde bile değil. Fakat Karasakal tek başına en az Dragon kadar güçlü ve yanında Shiryu gibi muhtemelen amiral seviyesinde bir adam ve güçlerini bilmediğimiz ama güçlü olduklarını bildiğimiz isimler var. Yani Dragon'un sadece Baltigo'daki güçlerini ele alırsak Karasakal tayfası bunları yerdi. Ancak dediğim gibi Baltigo ekibi ile Devrim Ordusu'nu karıştırmamak gerek. Baltigo salt kendi başına devrim ordusu değil çünkü. Ayırımı yapmak lazım.

Cp-0'nun başındaki isim de Lucci değil. Dressrosa'da gördüğümüz 3'lüden biri muhtemelen. O yüzden aklındaki o soru işareti de kalkar diye düşünüyorum.

Devrim ordusunun gücü bir noktada toplanmıyor, tüm dünyada yayılan bir oluşum bu. Aynı Arabasta'nın isyancı güçleri gibi düşün. Hepsi bir araya geldiğinde muazzam bir ordu çıkıyor ortaya. Bu sebeple Karasakal'ın Baltigo'ya saldırmasında abartılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Dragon'un yanında bulunup kendisinden sonra gelen en güçlü ismi Sabo ve Sabo şu an amiral seviyesinde bile değil. Fakat Karasakal tek başına en az Dragon kadar güçlü ve yanında Shiryu gibi muhtemelen amiral seviyesinde bir adam ve güçlerini bilmediğimiz ama güçlü olduklarını bildiğimiz isimler var. Yani Dragon'un sadece Baltigo'daki güçlerini ele alırsak Karasakal tayfası bunları yerdi. Ancak dediğim gibi Baltigo ekibi ile Devrim Ordusu'nu karıştırmamak gerek. Baltigo salt kendi başına devrim ordusu değil çünkü. Ayırımı yapmak lazım.

Cp-0'nun başındaki isim de Lucci değil. Dressrosa'da gördüğümüz 3'lüden biri muhtemelen. O yüzden aklındaki o soru işareti de kalkar diye düşünüyorum.
Lucci,film gold sayfasında açıklandı.
http://www.korsanfan.com/konu/one-piece-film-gold-2016.4419/page-66#post-583850

Akainu karşısında geri çekilen Teach 3-5 silah için devrimcilere çökmezdi.
Aynı Teach, Sengoku + Garp karşısında geri çekilmedi, veya Beyazsakal karşısında.

Akainu ile dövüşmek son derece gereksizdi, Akainu'nun gemiyi vermeyeceğini düşündü ve geri çekildi.

Devrimciler olayında ise orada yağmalayabileceği ve çalabileceği silahlar vardı, fark buradan geliyor. Bir Akainu, Teach'e üstün gelebilseydi, ne Teach Marco'yu yenebilir, ne de yeni dünyayı Yonko olarak yönetebilirdi. Akainu dengi olan Aokiji bile gidip adamın gücünü kabul ediyor ve tayfasına katılmayı düşünüyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık