Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Dragon ve Baltigo Gerçeği

Selam güzel insanlar. Bu teorimde Dragon'un amacını size aktaracağım. Bilindiği gibi Baltigo olayının kılıf olması hakkında bir çok teori dönüyor ortalıkta , Dragon'un CP0 ile BB korsanlarını karşı karşıya bırakmak için Baltigo'yu kullanması gibi. Benim düşüncelerim ise farklı.
Okurken parçayı dinleyebilirsiniz.
Hazırsanız başlayalım ;

1- Öncelikle Dressrosa'dan geri dönen devrimci gemisi ve Dragon'a bilgi veren Koala görüyoruz.

Doffy'nin düşmesi sebebiyle , devrim ordusunun dünya üzerindeki savaşlarda baskın gelmesi konuşuluyor. Yer altından daha fazla silah elde edemeyen Krallıkların düşmeye başlamasının yakın olduğu söyleniyor. Ve CP ekiplerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor Dragon. Bunun sebebi ; çok büyük bir alanda çok fazla cephe de savaşan devrim ordusu birlikleri var. Dolayısı ile Cipher Pol'un rahatça orduların içine sızabileceğini düşünüyorum. Alabasta'da Croco'nun isyan ordusunu içerde ki adamları ile ateşlemesi gibi.
Son olarak getirilen silahlarda bulunan özel madenden bahsediliyor.

2- Gelelim 2. resime ;

Bu madeni işleyen ve silahları yapan kişiye ulaşmaktan bahsediliyor. Ve işler ilginçleşiyor , Dragon direk olarak Robin'i soruyor. Ardından 'onların gücüne ihtiyacımız olacak' diyor. Ve tüm dünyada ki devrimci orduları liderlerini çağırmasını istiyor.

Şimdi , Doffy'nin düşmesi dünya üzerindeki bir çok cephenin kapanacağı ve liderlere bir sonraki en büyük adım adına bilgi verileceğini düşünüyorum. Fakat burada Dünya Hükümet'ine karşı doğrudan ve topluca bir savaş açmaktan bahsedilmiyor. Çünkü böyle bir güç için en başında asker toplaması gerekiyordu. Doğrudan ülkeleri bozan bir anlayışa sahip bir güç oluşturuyor. Topyekûn bir son savaş için hala erken. Dünya Hükümet'ini zayıflatmak için daha ne yapılabilir? Onu yalnız bırakmak ve adalet anlayışının bozukluğunu tüm dünyaya göstermek. Bundan dolayı bir önceki Krallar Konseyi'nin konusu olmuştu Dragon. Peki tüm liderleri çağırmak gibi büyük bir kararı neden verdi? Eğer büyük bir savaşa hazırlık yapmıyorsa neyi planlıyor? Nihai savaştan önce ne gibi bir global etki yaratacak olay çıkabilir? Cevap ;
-Reverie!

Evet Dragon ülkelerin , hatta dünyanın , hükümete karşı olmasını ,silahla , güç ile sağlayamaz. Aksine bu ters etki yaratır. O , fikirleri değiştirmek istiyor. Bundan dolayı Krallar Konseyi'ndeki Krallara Robin'den öğrendiği ve öğreneceği tarihi gerçekleri aktarıp onları kendi yanına çekmek istiyor. Bu Dünya Hükümeti'ni direk olarak zayıflatacak devasa bir güç. En basitinden 20 büyük kralın soyundan gelen ve yer yüzünde yaşayan Alabasta Kralı Nefeltari'nin 1 milyondan fazla askeri gücü var. Tabi Kralların Konseyi'nin başta Cipher Pol olmak üzere çok iyi korunan bir yer olması muhtemel. İçlerine sızan adamlardan dolayı , Reverie'ye gitme kararını alır almaz , hükümetin bundan haberi olur. Buda Dragon'un sıkıntısı idi. Ve Baltigo'nun bulunamamış olması Hükümet'i fazlasıyla tedirgin ediyordu.

Dönelim Burgess'e , gemiye sızdı fakat onca kişi onu gemiye binerken fark etmedi? Gemide yolculuk ederlerken sezgisel olarak kimse sezemedi. Kendisi Baltigo'ya kadar geldi. Buraya kadarı zor da olsa mümkün. Sonrasında Burgess , Dragon'un tam da isteyeceği gibi bir hareket de bulundu. Ne mi o.

Yeni Dünya'da ki tayfasını arayarak yerini belirtti Burgess. Bunda ne var diyeceksiniz. Smoker'da gördüğümüz siyah den den mushi'lerden kesinlikle Baltigo'da da olduğuna eminim. Bunun sebepleri ;
a- Yıllarca Baltigo'nun bulunamama sebeplerinden biri adanın taş ve düzlük üzerinde olması gelen sinyalleri rahatça yakalamasına olanak sağlıyor.
b- Hükümet ile sürekli uğraşıp yüzünü bile göstermeyen biri eğer hükümet ve denizci konuşmalarını dinleyebiliyorsa bunu çok rahat başarır.
c- Ve böyle düşünmemin esas sebebi bu resim.

Dragon Iva ile konuşurken , beyaz bir den den mushi bağlı durumda. Siyah den den mushi sinyal yakalıyorsa , beyaz den den mushi bu sinyali ve konuşmayı gizliyor olamaz mı ?

Bunların dışında 2. kanıt ise Dragon'un Burgess'ı çoktan sezgisel olarak hissetmiş olması. Luffy balık adam adasında uzaktaki Caribou'u vahşiliğinden hemen hissetti. Dragon veya diğer rütbeliler adaya ilk defa ayak basan böyle bir tehditkarlığı hissedemez mi? Adada sürekli bulunmaları çevrelerini ister istemez ezberlemelerine yol açıyor. Burgess gibi bir vahşilik adaya gelince hissetmemeleri mümkün değil.
Yani Dragon Burgess'ın adada olduğunu ve tüm konuşmasını öğrenmiş oldu.

3- Reverie için fazlasıyla önlemlere gerek kalmayan bir kılıf oluştu! Burgess'ın kaptanının direk bulunduğu konuma saldırmasını istemesi Baltigo'yu göçertti. Ve dünyaya haber salındı Baltigo bulundu! Bu durumda Krallar Konseyin de konuşulacak ve istenecek en önemli seçecek elendi. Yani Dragon , Reverie'ye sızabilmek için BB'yi kullandı.
Koala'nın tüm liderleri çağırma isteğine verdiği tepki , 'Ne o kadar kişiyi tek bir yerde toplamak mı istiyorsunuz cidden?!' Bu kadar büyük çaplı bir olay için büyük ve güvenli bir yer gerekir.
Peki tüm devrim ordusu liderleri ile tüm Krallar Konseyi'ni buluştursa ne olurdu?

Tehlikenin farkında mısın Dünya Hükümeti! Hükümet , Baltigo maskesinden ötürü güvenlik zaafları bırakacak ve Reverie'nin konusu bile değişebilir çünkü Devrimci'lerin işinin bittiği düşünülüyor ana karargah çöktü , açığa çıktı. Dragon bu açığı kullanmak amacıyla Burgess'ın konuşmasını fırsata çevirdi. Ve bana göre amacı olan Devrim Liderleri ile Dünya Krallarını yan yana getirdiğinde ortalık nasıl karışabilir ? Krallar Konseyinden gerek Luffy'den dolayı gerek Dragon'un fikirlerinden dolayı Devrime destek veren her bir krallık muazzam bir güç olur Dragon için. Tekrar söylüyorum ; ordusal güç elde etmek fark yaratmaz. Lakin Hükümet'in ordu gücünü azaltıp kendine eklemek çok büyük fark yaratır. Aslında esas amaç Krallıkları arkasına alıp Hükümet'i yalnız bırakmak.

4- 'Onların gücüne ihtiyacımız var' Dragon'un bu cümlesi Reverie'nin ana gündemi olacak. Dragon ve liderler hükümetin gerçek yüzünü Krallara göstermek için hükümetin yetki verdiği Shicibukai'ler ve Robin'in okuduğu tarihi ortaya koyacaklar. Hatta ben bu toplantının tarihte ilk kez Marineford savaşı gibi her yerde yayınlanacağını düşünüyorum. Tüm devrim liderlerini bir yere toplaması çok büyük bir risk. Koala da bunu belirtiyor. Ama bu liderler , Reverie'de ki krallar ile birlikte olursa? Orayı yok etme fikri ortadan kalkmış oluyor. Elbette oradan nasıl kaçacaklarını bende merak ediyorum.

Özetle; Dragon , Burgess'ın konuşmasını duyduktan sonra bunu kullanarak Dünya Hükümeti'nin onu göz önünden çekmesini sağladı. Baltigo olayı aslında Reverie için bir kamufle görevi görecek. Tüm dünyadaki devrim liderlerini , Krallar konseyindeki krallar ile bir araya getirecek. Liderlerin ve Kralların tek bir yerde toplanması orayı açık hedef olmaktan çıkaracak. Sonuç olarak Dünya Hükümet'i içeriden çökmeye ve sorgulanmaya başlanacak.

Umarım beğenirsiniz.

Son düzenleme:
Dragonun reviveyi basmasına zaten kesin gözüyle bakılıyordu ama den den mushi ayrıntısı falan hoş olmuş.
Bunun yanında açıklandığı kadarıyla bir daha ki arcın odak noktalarından biri Revive.

Ve burda bir resim daha atayım hoş olsun;
Planlananlar arasında devrim ordusu var.

İyi gerekçelerle sunulmuş iyi bir fikir. Ama tutar mı bilemiyorum. Bu kadar erken başlar mı devrimin büyük hareketi.

Bu arada Cobra'nın da toplantıda boş yüzyıl cevapları arayacağını dayanak sunabilirdin. Adam ölmeden cevabını alacak belki de Dragon'dan.

Bunu deyince birden Vivi'yi evlendirmek istemesi de belirdi. Sabo ile karşılaşıp tutulmasın sakın. Evlenmelerine çok mantıklı sebepler bulunabilir. Neyse bu başka konu. :(

İyi gerekçelerle sunulmuş iyi bir fikir. Ama tutar mı bilemiyorum. Bu kadar erken başlar mı devrimin büyük hareketi.

Bu arada Cobra'nın da toplantıda boş yüzyıl cevapları arayacağını dayanak sunabilirdin. Adam ölmeden cevabını alacak belki de Dragon'dan.

Bunu deyince birden Vivi'yi evlendirmek istemesi de belirdi. Sabo ile karşılaşıp tutulmasın sakın. Evlenmelerine çok mantıklı sebepler bulunabilir. Neyse bu başka konu. :(
Viviyi sevmem ama Saboya kraliçeler yakışır :( Hem ne olursa olsun kendisi bir soylu bu işleri iyi bilir :rolleyes:

Cobra'nın cevaplar aramasını yazarsam bilenen bariz gerçekleri yazmış gibi olurdum ondan yazmadım. Sabo , Vivi'ye varırsa. Koala yolar Vivi'yi.
Buda yeni anket Koala vs Vivi ahahaha

Dragonun reviveyi basmasına zaten kesin gözüyle bakılıyordu ama den den mushi ayrıntısı falan hoş olmuş.
Bunun yanında açıklandığı kadarıyla bir daha ki arcın odak noktalarından biri Revive.

Ve burda bir resim daha atayım hoş olsun;
Planlananlar arasında devrim ordusu var.
Devrim ordusu planlarını şimdi senden öğrendim. Mutlu oldum. Teşekkürler tekrar

Güzel yazı olmuş. Eline sağlık:sapkali:
Her ne kadar bende Dragon'dan Reverie'de belirmesini beklenenden @ch3rl0b11n in dediği gibi bana da bunun için biraz erken geldi.
Tabi Oda'nın sağı solu belli olmuyor. Sağ gösterip sol vurabilir.

Not olarak Koala kim ki Vivi'nin saçlarını yolacak:artiz:

Güzel yazı olmuş. Eline sağlık:sapkali:
Her ne kadar bende Dragon'dan Reverie'de belirmesini beklenenden @ch3rl0b11n in dediği gibi bana da bunun için biraz erken geldi.
Tabi Oda'nın sağı solu belli olmuyor. Sağ gösterip sol vurabilir.

Wano'dan sonra Reverie gelirse şayet. Rahat 100 bölüm koyar araya. Zaten Oda %70'nin bittiğini söyledi OP'un. 350+ kadar bölüm kaldığı düşünülüyor. Daha bunun nihai savaşı kısmı var. Erken değil bence. Birde Reverie'de devrimciler savaş başlatmış olmayacak. Tüm dünyayı , hükümeti sorgulamaya itecek.

Not olarak Koala kim ki Vivi'nin saçlarını yolacak:artiz:
Koala erkeğini koruyabilecek mi ahahaha

Wano'dan sonra Reverie gelirse şayet. Rahat 100 bölüm koyar araya. Zaten Oda %70'nin bittiğini söyledi OP'un. 350+ kadar bölüm kaldığı düşünülüyor. Daha bunun nihai savaşı kısmı var. Erken değil bence. Birde Reverie'de devrimciler savaş başlatmış olmayacak. Tüm dünyayı , hükümeti sorgulamaya itecek.

Koala erkeğini koruyabilecek mi ahahaha
2 arcıda bu sene göreceğizmizi söylediği için benim aklım da Reverie önce olacak diye kalmış. Dediğim gibi gayet akla yatkın bir teori tek sıkıntı zamandı o da halledilebilir. Çok da büyük bir problem değil.

Ayrıca Vivi Tekler Koala'yı:a:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık