Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dragon Ball Super Anime Tartışma

Yeni bölümde Kefla'nın Goku'yla baş edebilmesini Goku'nun yorgun ve ki'siz olmasına bağladılar. Kıçı kırık SSJ2 potara birleşimi, ki Goku ve Vegeta'nın ulaşmak için 1 yılını harcadığı forma yarım saatte geldi bu dişi gereksizler, bu birleşimin ardından God formuna baskın geliyor, yetmiyor Blue'ya baskın geliyor, o da yetmiyor kaikoken'e baskın geliyor, o da yetmiyor, diğer bölüm özetinden anlaşıldığı kadarıyla Goku'nun yıkım tanrısı seviyesindeki ultra içgüdü formuyla başa baş dövüşüyor. Bu animeyi ciddi ciddi milyonlarca insan izliyor, nasıl oluyor da bu kadar rezalet bir hikaye yazıyorlar aklım almıyor. Eğer Jiren ve Hit dışında başka bir güçlü bir karakter koymanız gerekiyorsa bunun Saiyan olması şart mı yani? Niye izleyenleri kanser ediyorlar anlamıyorum hakkaten.
Cell saganin ardından 7 sene zaman atlaması oluyordu. Vegeta ssj2 formuna ulaşabilmek için ruhunu babidiye satip majin olarak ulaşabiliyordu ssj2 formuna. Bu olayı hatırlayanlarin içi acımıştır eminim kalifilayla cabba 2 ayda iki seviye birden atlayinca. Goku MNG formuyla ter bile dökmeden keflayi halledecek ama iş bu noktaya gelmemeliydi. Goku suanki haliyle ssj3 formuyla bile keflayi halledebilmeliydi normal şartlarda. Ama blue formunu dahi harcattilar ya dahada birşey demiyorum.

Manga'da böyle işleneceğini sanmıyorum. SsJ Berserk var işin içinde birde güç seviyesini belki buna bağlarlar belki.

Kici kırık rookie seviye ssj2(master bile değil) , birleşince blue kaioken 10x formunu harcıyor. Bu karakterleri bize adam akıllı. Güçlü şekilde tanitsalardi kimsenin gözüne batmazdi hatta zevkle izlerdik. Jiren vs gokuyu nasıl ağzımız açık izledik mesela? Jiren, blue gokuyu paspas etti resmen kimsede vay efendim nasıl olur demedi çünkü, Jiren bize baştan çok çok güçlü bir karakter olarak tanıtıldı zevkle izledik. İşin içinde berserker form olması durumu kurtarmaz base haliyle god formdan güçlüydü bu kefla. Vegettonun base halinden cok çok daha güçlü yani. Vegetto base haliyle ssj3 gokudan biraz daha güçlü. Kefla blue formu açabilse demek vegettoyu bile tekleyecek yani o derece saçmalamislar. Nerden turdan elinde kalır gokuya rakip bulmak , saiyan dövüşü yaptırmak için sıvadılar resmen.

En baştan bu kızların seviyelerini çok yüksek gösterselerdi kimse bir şey demezdi. Hadi siper saiyan 1 e geçtiler diyelim ve Kale çıldırdı ve o halde hep kalsaydı kimse de bir şey demezdi. Resmen şıçtı animedeki o kurgu. 21 dk da gokunun tüm 20-30 yıllık emeğine yetişti bu kızlar. Bu kadar gelişmeyi başka bir ırktan birisi yapsa ve ben herkesin yaptığını kopyalayabilirim dese, ona tamam derdim ama bu kızlara asla

Türk DB kitlesinden nefret etmeye başladım. Siz nefret ettirdiniz. Yabancı forumlara da giriyorum fakat Türk DB kitlesi kadar şirret bir kitle yok. Abi, sen Pepee ya da Niloya izlemiyorsun. Ne bu 3 elma 3 armut toplama olayını yapıyorsun? "Yok Goku 3 milyar güç basıyor Kefla 2 milyar güç basıyor Goku nasıl yenilir? God formu Füzyondan nasıl güçsüz olur?" Abi bırakın şu muhabbetleri. Pepee mi izliyorsunuz da 3 elma 3 armutu topluyorsunuz. Saçma sapan yorumlar yapmayı kesin ve Animenin keyfini çıkarın. Bir sürü yabancı forum gezdim bizimkiler gibi saçma sapan hesaplamalar yapan 3-5 kişi gördüm ki ağızlarının payını da alıyorlardı. Muhtemelen o 3-5 kişi de bizim Türk DB kitlesinin büyük çoğunluğu gibi 10-12 yaşındaki çocuklardı. Tamam karakteri sevmezsiniz anlarım da, "God formunu nasıl yener, saçmalık bu Animeyi bırakıyorum" bakın bu çocuk aklıdır mesela. Çok ta fifi affedersin, bırakırsan bırak yani. Kimin umrunda? :D Hele Türkanime'deki yorumları görünce resmen duvarları yumruklayacak hale geliyorum, ben bunlarla aynı Animeyi mi izliyorum şimdi diye. :) Sonra yabancı birkaç foruma giriyorum, "Zen-Oh'un gücüyle Süper Ejder Topları'nın gücü eşit olabilir mi?","Daishinkan en güçlü 5 kişiden biriyse diğer dört kişi kimler olabilir?" gibi akılcı, insanın kafasını yorabileceği konulara bakıyorum rahatlıyorum.

Türk DB kitlesinden nefret etmeye başladım. Siz nefret ettirdiniz. Yabancı forumlara da giriyorum fakat Türk DB kitlesi kadar şirret bir kitle yok. Abi, sen Pepee ya da Niloya izlemiyorsun. Ne bu 3 elma 3 armut toplama olayını yapıyorsun? "Yok Goku 3 milyar güç basıyor Kefla 2 milyar güç basıyor Goku nasıl yenilir? God formu Füzyondan nasıl güçsüz olur?" Abi bırakın şu muhabbetleri. Pepee mi izliyorsunuz da 3 elma 3 armutu topluyorsunuz. Saçma sapan yorumlar yapmayı kesin ve Animenin keyfini çıkarın. Bir sürü yabancı forum gezdim bizimkiler gibi saçma sapan hesaplamalar yapan 3-5 kişi gördüm ki ağızlarının payını da alıyorlardı. Muhtemelen o 3-5 kişi de bizim Türk DB kitlesinin büyük çoğunluğu gibi 10-12 yaşındaki çocuklardı. Tamam karakteri sevmezsiniz anlarım da, "God formunu nasıl yener, saçmalık bu Animeyi bırakıyorum" bakın bu çocuk aklıdır mesela. Çok ta fifi affedersin, bırakırsan bırak yani. Kimin umrunda? :D Hele Türkanime'deki yorumları görünce resmen duvarları yumruklayacak hale geliyorum, ben bunlarla aynı Animeyi mi izliyorum şimdi diye. :) Sonra yabancı birkaç foruma giriyorum, "Zen-Oh'un gücüyle Süper Ejder Topları'nın gücü eşit olabilir mi?","Daishinkan en güçlü 5 kişiden biriyse diğer dört kişi kimler olabilir?" gibi akılcı, insanın kafasını yorabileceği konulara bakıyorum rahatlıyorum.
Biraz uzun yazdim. Okuyup zaman kaybetmemeniz icin ozet geciyorum " kefla tuvalette yazilmis bir karakterdir. " Aynen öyle, tüm evrenlerdeki en güçlü 5 savaş gücünün kim olduğundan, zenonun süper ejder toplarıyla eşit güçte olabileceğinden daha akılcı bir yorum keflanin base halde god gokuyu nasil tokatladigini tartışmak. Bildiğin kurgu sıkıntılı. Ben zevk falan almıyorum kefla Savaşından. Eski dragon ball fanları ise dikkatlidir sizin gibi değil. Kefla goku savaşını ucundan kıyısından mantıklı bulan varsa seyir keyfi alan varsa boşa izliyor seriyi. Evet god goku ciddi halinde keflaya tek vuruş atmalı ikinci bile fazla. Bu kadar bariz bir denge varken MNG gibi bir yıkım tanrısı gücüne denk güçle kapistiricaklar keflayi. Benim izlediğim seride goku ssj seviyesinden master ssj olmak için 4 sene antreman yapıyor. ( İkinci seviye den bahsetmiyorum mssj) benim izlediğim seride vegeta , ssj seviyesinden ssj2 seviyesine 7 sene antrenmanla bile gecemiyor. Babidiyle anlaşıp majin halde elde ediyor ssj2 formunu. Db Superde cabbayla, kaliflaya bakıyoruz birde goku, vegetanin 10 sene sıkı eğitimle kazandıkları güçten fazlasını sadece 2 ayda kazanıyorlar. Evet 2 ay fazlası yok. Tüm o yer çekimi antremanlari, ruh ve zaman odasındaki antremanlar hepsi yalan. Meger 2 aylık işi varmış bu formların.. Sonra bu iki rookie ssj2 bin birleşimi , ssj3 ten onlarca kat güçlü god formunu base halde yener tabı çok mantıklı.. 12 yaşındakileri iyi gaza getirmişlerdir bu sahnelerle ama eski izleyicilerin tepkisini çektiler bu bariz.

Reversi

Zaten bu seriyi takip eden insanlar yıllarca mantık aramadan takip etti. Ama animenin son bölümünde fazlaca göze batan bir hadise yaşandı. (Kefla) Bu Goteks'in Beerus'a tek atması gibi bir şeydi. Vegeta Cabba'ye ilk dövüştüklerinde Ssj öğretti bir şey demedik. Cabba gitti on saniye de Kaliflaya ssj öğretti göz yuttuk. Kale Berserker açtı üç maymunu oynadık. Ama bu kadarı fazla olmaya başladı. Oldu olacak Gogeta Zen-oh samayı tahtından indirsin. Hee, Akira Bey mangada toparlayacaktır ona kuşku yok. Yabancı forumlardaki seviye tartışmaları bilemem. Lakin içinde bulunduğumuz forum türk formu. Ve Kefla'nın bu kadar abes güçlenmesi konusunda çoğunlukla aynı fikirdeyim. Kendi kanatimce Kefla Buu'ya bile rakip olamayacak bir karakterdir.

Bence sen ağır fanlıktan dolayı mantıksız olayları görmezden geliyorsun ve kendini kandırıyorsun. Şimdi Goku senelerce eğitim yapsın ölsün ölsün dirilsin 2 tane kıçı kırık saiyan veledi gelsin onları yensin. Hadi başta güçlü tanıtsalar neyse diyeceğim. Yok enerjiyi şurda topla yok götünde topla hop ssj ol. Varmı böyle saçmalık ? Vegeta gibi bi adam yani ssj2 olmak için, arkadaşın dediği gibi ruhunu satıyor. Goku gösterilmiş en güçlü ssj.
2 tane velede yeniliyorsa ben burda şaçmalık ararım yani. Super serisi baştan beri çok zayıf bi seriydi. Para kazanmak için çıkarılmış bi seri. Ne karakter tasarımlarında özen var nede senaryoda. Özellikle karakter tasarımları içler acısı, diğer serilerin yanından bile geçemez.
Super'in karakter tasarımları hiç güzel değil. Bi Z ve GT asla etmez bu yönden.

Bide şu pala bıyıklı abimize bakın:artiz:

Evet, toie ye değinmiyorum bile :(

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık