Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Dragon Ball Karakter Olarak En Sevdiğiniz ?

'Anime Genel' forumunda Cp0Lucci tarafından 13 Kas 2016 tarihinde açılan konu

?

En Sevdiğiniz ?

Bu anket 13 Kas 2026 18:24 tarihinde kapanacaktır.
 1. Muten Roshi

  32.4%
 2. Yamucha

  2.9%
 3. Kuririn

  2.9%
 4. Tienshinhan

  2.9%
 5. Piccolo

  2.9%
 6. Gohan

  20.6%
 7. Gelecek Trunks

  5.9%
 8. Vegeta

  17.6%
 9. Frieza

  2.9%
 10. Cell

  0 oy
  0.0%
 11. Majin Buu

  0 oy
  0.0%
 12. Beerus

  2.9%
 13. Diğer

  5.9%
 1. Cp0Lucci Lucci başkanı yedirmeyiz

  Cp0Lucci (Lucci başkanı yedirmeyiz)
  Mesaj Sayısı 606
  Üyelik Tarihi13 Eyl 2016
  Dragon Ball Karakter Olarak En sevdiğiniz ? ( Goku Dışında )
  Muten Roshi ( Kame Sennin ) - Goku'nun manevi büyük babası olan Gohan'ın öğretmeni. Roshi uçsuz bucaksız denizin ortasındaki bir adada küçük evinde yaşar. Kaplumbağa Keşiş olarak da bilinir. Aynı şekilde Gyumao adlı savaşçının da öğretmenidir. Roshi gelmiş geçmiş en usta dövüşçüdür. Dövüş Sanatlarında ondan öte kimse gösterilemez. Dövüş sanatlarındaki ustalığı kadar genç kızlara olan düşkünlüğü ile de bilinir. Roshi Usta'nın Kamehameha adını verdiği özel bir saldırısı vardır. Bedendeki bütün enerjiyi tek bir noktada toplayarak inanılmaz bir güç ortaya çıkaran bu dalgayı geliştirmek için Roshi usta 50 yılını vermiştir
  [​IMG]

  Yamucha - Dragon Ball serisinde ilk kez Goku ve arkadaşlarının önünü kesen haydut olarak karşımıza çıkıyor. Çok güçlü yakışıklı bir dövüş ustasıdır. Ana tekniği Roga fufu ken (Kurt dişi kasırgası) dir. Yamucha'nın para ya da güç hırsı yoktur ancak güzel kızlardan utanmakta ve korkmaktadır. Hayalinde güzel bir kızla sade bir evlilik yapmak vardır ancak korkusu nedeniyle bunu gerçekleştirememektedir. Yamucha Goku ve arkadaşlarını gizlice takip ederek toplayacakları ejder toplarını çalmak ister. Amacı ejder toplarını kullanıp Shen long'dan kızlardan korkmamayı dilemektir. Böylece hayalindeki gibi sade bir evliliği gerçekleştirebilecektir. İlerleyen bölümlerde Bulma'ya aşık olur. Onun sayesinde kızlardan korkmamayı öğrenir.Serinin ilerleyen bölümlerinde kendini dövüşlerde fazla göstermemktedir.Puar onun en yakın dostudu
  [​IMG]

  Kuririn - Goku'nun yaşıtlarında bir dövüş sanatı öğrencisi. Orinji tapınağında 8 yıl eğitim aldıktan sonra Usta Roshi'ye kendini kabul ettiren Kuririn, Goku ile beraber Usta Roshi'nin kampında eğitim görmeye başlar. Kendisi çok uyanık ve açıkgöz olduğunu sanır. Ancak yaptığı her hilebazlık sonucunda kötü etkisi ona geri döner. Daha sonra Goku'dan etkilenerek kötü huyları onur ve sevgiye dönüşür Serinin ana karakterlerinden biridir. Dragon Ball Z'de Dr. Gero'nun yarattığı Android No. 18 ile evlenir ve Marron adında bir kızları olur.
  [​IMG]

  Tienshinhan - 3 göz olarak bilinir ve oldukça güçlüdür. Dragon Ball ilk seriden sonra pek dövüş olarak ön plana çıkmamıştır ama o insanlar arasında dünyanın en güçlüsüdür. Z de özellikle Cell'in 2.formuna karşı iş yapmıştır.
  [​IMG]


  Piccolo - aslen bir Namekli (Namekusei-jin) olup, daha önce Dünya'yı ele geçirmeye çalışmış ama Mutaito tarafından bir kutuya hapsedilmiş bir karakterdir. İlk seride Pilaf, kutuyu bir okyanusun dibinden çıkararak Piccolo Daimao'nun tekrar özgürlüğüne kavuşmasına sebep olmuştur. Daha sonra ejder toplarını toplayıp eskisi gibi genç olmayı diler. Daha sonra Shenron giderken onu öldürür. İlerleyen bölümlerde Goku Piccolo'yu öldürür ancak ölürken Namekliler'e özgü üreme biçimi olan ağzından bir yumurta çıkarmak suretiyle kendi çocuğu olacak olan Piccolo Jr.'un intikamını almasını temenni eder. Picolo Jr., kendini güçlendirip yıllar sonra Tenkaichi Dövüş Sanatları Turnuvasına katılır. Goku, zorlu ve başa baş bir mücadeleden sonra, turnuvada onu yener. Goku, Piccolo tam ölmek üzereyken Senzu Fasulyesi adı verilen ve hayat enerjisini yenileyen sihirli fasulyelerden yedirir. Daha sonra bir Saiyan olan Raditz (aynı zamanda Goku'nun kardeşidir) dünya'ya gelir ona karşı birlikte savaşırlar ve kadim dost olurlar.
  [​IMG]

  Gohan - Goku'nun oğludur ve Dbz de potansiyeliyle ön plana çıkmıştır. Başlangıçta içindeki güçten habersiz olduğu için dövüş yanlısı değildir, ama sonra epey güçlenmiştir. Süper Saiyajin 2 formuyla Cell'i yenerek dünyayı kurtarmış ve sonrasında kendisini eğitimine vermiştir. Buu saga dan sonra Videl ile evlenmiş ve bir çocukları olmuştur. Db super ile birlikte geri planda kalmıştır.
  [​IMG]

  Gelecek Trunks - Bulma ve Vegeta'nın oğludur. Bulma nın yaptığı zaman makinesiyle ilk defa Android Saga'da görülmüştür. İlk çıktığında Frieza'yı ve Babasını öldürmüştür. Geçmişe geldiğinde Goku ve diğer tüm z savaşçılarıyla birlikte antrenman yapıp epey yol katetmiştir. Sonrasında kendi geleceğine gidip Cell'i yok etmiştir. Db super mangada ise Majin Buu daha varolmadan Kaioshin in fedasıyla Dabura'yı da yenmeyi başarmıştır.
  [​IMG]

  Vegeta - İlk olarak Db z ve kai de Saiyan Arc ta ortaya çıkmıştır. Goku ile amansız bir mücadeleye girişmiş ama yenilmemiştir, sonrasında Kuririn genki damayla onu yoketmeye kalkışmış ama bu da yetmemiştir. Saiyajin prensi olan Vegeta , Frieza nın emrinde yıllarca yaşamak zorunda kalmıştır ve bir gün onu yok etme planları yapmıştır. Sonrasında süper saiyajin olmuş ve Majin Vegeta formu dahi bulunmaktadır. Db super mangada Süper Saiyajin Mavi olabilmektedir.
  [​IMG]

  Frieza - Bir zamanlar evrenin en güçlüsü olan Frieza, Süper Saiyajin karşısında bir çöp muamelesi görmüştür. Saiyajinlerin potansiyelini küçümsemesi onu bitirmiştir. Golden ( Altın ) formu ile birlikte 5 formu bulunmaktadır. Altın formu SSJ Mavi ile kıyaslanacak güçtedir, ama yeterli kadar kontrol edecek durumda olmadan geldiği için ve süresi bittiği için gezegeni yok ederek Goku ve grubunu yenmeyi planlamıştır. Yinede başarılı olamamıştır çünkü Whis zamanda 3 dakka geri gelerek durumu önlemiş ve Goku ya 2.kez kaybetmiştir.
  [​IMG]

  Cell - Android in son formudur, özellikle nihai formuna geçtikten sonra Ssj2 dengi olmuştur. Cell oyunlarında Gohan tarafından yenilmiştir.
  [​IMG]

  Buu - İlk olarak Şişko majin buu olarak ortaya çıkmıştır. İçinde 2 karakter vardır birisi iyi, diğeride kötüdür. Sonrasında kötü buu iyi buu yu yenmiş ve ortama kaos yaratmıştır. Süper buu ve Kid buu formları vardır. Kid buu dbz ve kai nin en güçlü boss udur , ve Goku Vegeta birlikteliği ile yenilmiştir.
  [​IMG]

  [​IMG]


  Beerus - Yıkım tanrısı Beerus çok güçlü bir karakterdir. Goku ve Vegeta nın God formundanda üst seviyededir. Dünyanın yemeklerine bayılmış ve dünyayı yok etmemeye karar vermiştir. Goku ve Vegeta nın gelişimlerinide yakından takip etmek istemiştir. Bayada tembel birisidir.
  [​IMG]
   
 2. Mesaj Sayısı 1,031
  Üyelik Tarihi11 Ara 2015
  Mr Satan.
   
 3. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 14,693
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Piccolo iyiydi. Olgun, çalışkan, ciddi herif.
   
 4. RocheFelix Shiro Yasha

  RocheFelix (Shiro Yasha)
  Mesaj Sayısı 3,926
  Üyelik Tarihi2 Mar 2015
  Kuririn diyebilirim. Z'de yeteri kadar güçlenemedi sadece :/
   
 5. Reiper Üye

  Reiper (Üye)
  Mesaj Sayısı 6,884
  Üyelik Tarihi4 Eyl 2010
  Muten Roshi sama yerine Gokuyu koysan daha adil olurdu bence. :)
   
 6. MRTFR Yare Yare Daze

  MRTFR (Yare Yare Daze)
  Mesaj Sayısı 2,589
  Üyelik Tarihi1 Tem 2012
  Kesinlikle Roshi reis.
   
 7. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 3,684
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Gureito Saiyaman:flaugh: Sevmediğim karakterin olmadığı nadir serilerden biri bu.

  Goku'yu koysan da çok fark etmezdi. Bende severim ama anketi domine edebileceğini sanmam.

  [​IMG]
   
 8. Issho Wisteria Tiger

  Issho (Wisteria Tiger)
  Mesaj Sayısı 977
  Üyelik Tarihi1 Kas 2012
  Gohan Gokunun büyük babasımı ?
   
 9. Cp0Lucci Lucci başkanı yedirmeyiz

  Cp0Lucci (Lucci başkanı yedirmeyiz)
  Mesaj Sayısı 606
  Üyelik Tarihi13 Eyl 2016
  Şu gohan evet

  [​IMG]
   
 10. NiTian ErXing Alfaðir

  NiTian ErXing (Alfaðir)
  Mesaj Sayısı 17,062
  Üyelik Tarihi1 Oca 2009
  Muten Roshi-sama tabii ki.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık