Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Shanks

Sonuç ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    216
Güçlü çıkar veya çıkmaz onu yorumda belirttim zaten. Ben neden Shanks'ın üstün görüldüğünü söylüyorum. Adamın seride ağırlığı var.
Burada karakter motivasyonu devreye giriyor işte. Shanks ağırlık istiyor, bütün dünyayı gezip kendine tayfa topluyor, ağzında dişi olmayan adamı da, tonton nineyi de filosuna katmış, koruyup kollamaya çalışıyor, ada yöneterek imparatorluk yapıyor, yeri geliyor denge için savaşa müdahale ediyor, yeri geliyor başka tehditler için milleti (WB, Gorusei) uyarıyor ve sair. Aktif siyasetçi bir nevi.

Mihawk'ın hikayesi ise aynı kaptan Kuro gibi. Kuro nasıl denizcilerin sürekli takibinden, tayfadaki ihanetlerden, ödül avcılarından ve sair bıkıp kendini öldü gösterip emeklilik planı yaptıysa Mihawk da kedi fare gibi denizcilerle kovalamaca oynamaktan bıkmış, sırf bu yüzden Lord olmuş, şimdi de yine aynı nedenden Cross Guilde katıldı. Adamın Yonkolukla, siyasetle, savaşla barışla işi yok, kafa rahatlığından başka bir isteği yok adamın.

Hal böyle olunca Shanks'ın Mihawk'a göre seride ağırlığının olması normal ancak bu durum kesinlikle bir güç göstergesi değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık