Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Dota 2 (2013)

Dota 2 oynuyor musunuz

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
öncelikle dota'yı kötülemediği belirteyim.
Lol ile dota'yı aynı kefeye koymadığımı da belirteyim.
23 yaşındayım ve 8. sınıftan beri dota 2 çıkana ve garena çöp olana kadar her gün en az 5-6 el dota atan birisiydim.
oyunun grafiklerine mekaniğine zaten 9 10 oyun sonra alışıyorsun.
Şöyle açıklayayım sizlere mesela dakika 25 olur ve daha kule alınmamıştır vs. vs.
dota 1 özlemime değinmek istemiştim saldırmanıza gerek yoktu
Dota 1 e benzeyen oyunların yapımına az kaldı. Şayet şu an bir mahkeme de görüşülüyor dotayı valve haricinde ki şirketlerin pazarlama amacıyla piyasaya sürebilmesini.

Dota'yı Dota yapan IceFrog ve ekibidir, diğer oyunların aksine neredeyse bütün heroların pick/ban görmesi oyunun ne kadar dengeli olduğunun kanıtıdır(111 heronun 109'u). Casual oyun yerine pro arenaya göre karakterlerin nerflenmesini sağlamak her babayiğidin harcı değildir. Bu yüzdendir ki Lol'den 4-5 kat daha az oyuncusu olmasına rağmen profösyonel arenada izlenme sayısı olarak Löl'ü katlamaktadır. Günlük aktif oyuncusu 11 milyon olup da 4-5 milyon izlenen başka bir oyun yok. 4-5 ay bile Dota oynamamış olsam da TI(The International)'ı kaçırmam mesela. Her takımın bir kişiliği, karakteri, oyun tarzı var. Lol maçları gibi ilk 10 dakikada 2k gold farkı yaratan takım kazanmıyor maçları. Her oyun 20 herodan 10'u picklenmiyor.

5K'nın biraz üstü bir MMR'la kendimi hayvan gibi noob hissederken, oynayanların yüzde 99'undan iyi oynadığımı öğrenince resmen şok oldum. Zaten 2 aydır oynamıyordum, bir daha da oynamayı düşünmüyorum. Allah belasını versin bu oyunun.

Dota 2'yi yaptı steam. Oyun boka sardım Wow mapi iken çok daha eğlenceliydi bu oyun.
Dota'yı yöneten hala aynı adam (IceFrog) oyun eskinden zevkli olsa da şu an aşırı dengeli. Yiğidin hakkı yiğide, başka hiçbir competitive oyunda karakterlerin yüzde 98'i banlanıp picklenmiyor. Lakin zaman harcamaya değmez.

Nerde o eski 6.83 sniperı trollü juggerı, nerde 6.84 leshacı. Oyun çok dengeli bee, şu aralar oynamayacaksın full turnuva izleyeceksin asıl keyif turnuvada.

Dota'yı Dota yapan IceFrog ve ekibidir, diğer oyunların aksine neredeyse bütün heroların pick/ban görmesi oyunun ne kadar dengeli olduğunun kanıtıdır(111 heronun 109'u). Casual oyun yerine pro arenaya göre karakterlerin nerflenmesini sağlamak her babayiğidin harcı değildir. Bu yüzdendir ki Lol'den 4-5 kat daha az oyuncusu olmasına rağmen profösyonel arenada izlenme sayısı olarak Löl'ü katlamaktadır. Günlük aktif oyuncusu 11 milyon olup da 4-5 milyon izlenen başka bir oyun yok. 4-5 ay bile Dota oynamamış olsam da TI(The International)'ı kaçırmam mesela. Her takımın bir kişiliği, karakteri, oyun tarzı var. Lol maçları gibi ilk 10 dakikada 2k gold farkı yaratan takım kazanmıyor maçları. Her oyun 20 herodan 10'u picklenmiyor.
Bu mesajla,
5K'nın biraz üstü bir MMR'la kendimi hayvan gibi noob hissederken, oynayanların yüzde 99'undan iyi oynadığımı öğrenince resmen şok oldum. Zaten 2 aydır oynamıyordum, bir daha da oynamayı düşünmüyorum. Allah belasını versin bu oyunun.
Bu mesajı bağdaştıramadım. 4-5 ay bile oynamadan 5k olunmaz. Oyunu öğrenmek daha uzun sürüyor zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık