Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

'Denizciler' forumunda Smoker tarafından 28 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Görevini yaptı.

  161 oy
  75.9%
 2. İhanetin, mazereti olmaz.

  51 oy
  24.1%
 1. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Stratejik olarak daha çok yükselirdiler. Spandam gibi güçlü olurdu yahu.
  Küçük çocukken kaçtın hadi kabul. Nereden bulduysa en kurt adam Sengoku'nun eline düşmüş, o da çok güzel beyin yıkama yapmış. Bu adamın ne tilki olduğu doğmamış Ace'den ve MF'den belli. İhanet etmesinde sıkıntı yok ama adam gibi muamele görmeyi beklemesin. Hemde uğruna her şeyi bir kenera bıraktığı çocuk Dof gibi şeytanın önde gideni. Sengoku o kadar güzel adam kullanmış ki, Roci'yi kendinden başkası bilmiyor ve ona yardım edecek herhangi biri bile yok. Öldü ama Sengoku gidip Dof'un gırtlağına çökmedi.
  Görev icabı sızma yaparsın ama aile kutsal değil mi yahu? Git başka görevlerde çalış, öz ailen kötüde olsa onlardan uzak durarsın. Smoker bile yeri geliyor Luffy'yi es geçiyor buna Fuji'yi bile katabiliriz. Korsan korsandır diyen adam 1 kere göz yumuyor ama adam ailesini es geçmiyor.
   
 2. Monkey D. Luffy Ora ora ora!!!

  Monkey D. Luffy (Ora ora ora!!!)
  Mesaj Sayısı 9,523
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Kullanılması konusunda haklısın ama ben ihanetin mazereti olmaza takıldım. O konuda açıklama bekliyorum.
  Abin babanı öldürse, insanları öldürse, insanları sevdiklerinden ayırıp onları unuttursa, insanları köle olarak kullansa, insanlara silah satıp savaşlar çıkarsa masumların ölmesine izin verse, dünyayı kaosa sürüklese, silah adı altında insanları denek yapsa,

  Sen de kardeş olarak tüm bunları durdurmak için harekete geçsen. Sonra da insanlar sana ihanetin mazereti olmaz adam değilsin dese.
  İlginç bir yaklaşım oluyor.
   
 3. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Öz aileye ihanet olmaz, tabi bu benim düşüncem. Yoksa Vergo, Law, Bege, X Drake ihanet edebilir. Bu adamlar bir amaç için plan yapıyor. Dof'un yanına hatta en yakınına yaklaşmak için ya kardeşi olacaksın ya da yıllarca çabalayacaksın, yoksa kim yanına yaklaştırır. Yahu seni çarmağa germişler öldürecekler kardeşin H. Haki salmış ve kurtarmış. Artık o hayat kardeşinin, senin kendi hayatın bitti. Soy ismi olmasa Roci'yi kim ne yapsın. Kardeşi babasını vurdu ama niye yaptı, tek kurtuluş olarak geri dönmeyi düşündü. Sanki Roci için değil sadece kendi in vurdu. Denizciler zaten yozlaşmış, Shichi diye bir şey çıkarmışlar, paralı eşkiya dolu ortalık. Sen bu adamlara hizmet ediyorsun. Açıktan milletin canına kast etsen Shichi isen dokunulmazsın.

  Aile farklı yahu, beraber çöpten yemek yemişsin, beraber Acılara Göğüs germişsin. Annen acılar içinde ölmüş. Psikopat kardeşinde seni ve kendini kurtarmak için tek aklına gelen şeyi yapmış. Sanki Dofy her gün kemerle Kardeşini dövüyordu. Gerçektende öyle değil mi? Ailen kötü olsada sana bir sürü iyi şey yapmıştır. Dışarıdan bakan için kötü.
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,232
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rosinante bunları görmedi yalnız.
   
 5. Monkey D. Luffy Ora ora ora!!!

  Monkey D. Luffy (Ora ora ora!!!)
  Mesaj Sayısı 9,523
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  İleride kötü şeyler yapabileceğini tahmin ediyordu ama yanlış hatırlamıyorsam.

  Bana sadece aile içinde olduğu için ihanet edemezdi,kötü yaptı muhabbeti garip geliyor. Burada değil de başka bir konuda uzun uzun tartışılacak bir konu aslında bu. Dof'a ihanet ettiği için haksız mantığıyla savunulması beni tatmin etmiyor.

  Normalde bu kadar uzatmazdım, gerçek dünyayla bağlantısını kurmazdım ama Rosiante'nin sırf Dof seviliyor diye ihanetçi sayılmasına göz yumamam. :(
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,232
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Doğrudur, yanlıştır orası başka. Ancak kendisine güvenen insanlara ihanet ettiği su götürmez bir gerçek. Ha yabancı biri olup, tayfaya sızsaydı ihanet demezdim, görev icabı yapmıştır çünkü. Mesela kimse Vergo'ya hain demiyor.
   
 7. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  @Monkey D luffy Basit bir mesele değil Dediğin gibi. Garp çok güzel örnek, Luffy'ye vurmadı diye adamlığı şerefi tartışılıyor. Aynı şekilde Ace'i kurtarmadı diye yine adamlığı ve şerefi tartışılıyor. Işin içine aile girince duygular psikolojik durumlar ortaya girer. Gerçek hayat dersek adamın abisi vardır pislik biridir ama küçük kardeşi için kavga etmiştir. Bisiklet çalıp Kardeşini mutlu etmiştir vb.. Dofy şeytan ama abisi sonuçta. Illa ihanet edeceksen bul gerekli belgeleri ver Sengoku'ya, denizciler gelip hepsini tutuklasın. Bir Dofy ailesini yıllarca yakalayamadı mı koskaca amiral? Eliyle Shichi yaptı. Roci çok pisi pisine gitti.
   
 8. Monkey D. Luffy Ora ora ora!!!

  Monkey D. Luffy (Ora ora ora!!!)
  Mesaj Sayısı 9,523
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Doğru haklısın. Ben biraz farklı bakmışım olaya. Yaptığına ihanet denir. Ama yapması gerekiyordu bir psikopatı durdurması için.
  Babam gidip birini öldürse onu ihbar etmem gerekir. Bu tarz bir şey olarak düşünüyorum. Babama ihanet etmiş olurum fakat yaptığım doğru olur.

  Böyle bir mantık kurmuştum. :(
   
 9. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 19,256
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Abisini durdurmak ona mı kalmış. :/ Koskoca denizciler ve hükümet var ortada.İsteseler taviz vermez durdururlar ama pislikleri ortaya çıkmasın diye korkuyorlar.Yoksa durdururlar yonkoyu gömmüş oluşumlar bunlar.

  Abisini durdurmak değil de değiştirmeyi kendine görev bilebilirdi.Bu konu onun sorumluluğunda olabilirdi.Fakat adam dilsiz numarası yaptığı için en baştan bu konuda herhangi bir çaba göstermiyor bile.Numara yapmasa cidden Vergo gibi vazgeçilmez olup sevgi gösterse belki bazı konularda yumuşatabilirdi de hiç denemiyor dahi bunu.

  Babasını öldürmesi çocukken yaptığı bir olay Doflamingo bir yetişkin değil o sırada.O yüzden o konu şimdiki suçlarıyla bir değil.Çocuklar neden yetişkinlerle aynı cezalara çarptırılmıyorsa o yüzden.Çevre etkisi o yaşta herşeyi yaptırabilir ki zaten Trebol ve çetesi körüklüyor olayı.
   
 10. Eric Cartman Kozuki Oden!

  Eric Cartman (Kozuki Oden!)
  Mesaj Sayısı 8,925
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Doffy şerefsiz,Rosinante adamdır.Bu ikili nasıl kardeş hala anlamıyorum.Homing de iyi biriydi muhtemelen Doffy'nin baba başka kutsal.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık