Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

'Denizciler' forumunda Smoker tarafından 28 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Görevini yaptı.

  168 oy
  76.7%
 2. İhanetin, mazereti olmaz.

  51 oy
  23.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Donquixote Rosinante (Donkihōte Roshinante) eskiden Dünya Asiller'inden olan Donquixote Hanesi'nin torunlarından biriydi. Donquixote Homing'in ikinci oğlu ve Donquixote Doflamingo'nun küçük kardeşiydi. Hanesi Kutsal Ejder unvanını bırakıp parya olduktan sonra normal halk içinde yaşamaya başlamıştı. Doflamingo'nun kurduğu Donquixote Korsanları'nda Corazon takma adı ile üst düzey yöneticilik yapıyordu.

  Gerçekte Rosinante bir Denizci Komutanı'ydı ve Doflamingo'yu durdurmak için gizli bir görevdeydi. Ancak Trafalgar D. Water Law'u kurtarmak için görevini ikinci plana atmış, hain olduğu ortaya çıkınca da Doflamingo tarafından öldürülmüştür.

  Görünümü

  Rosinante oldukça uzun biridir. 3.05'lik ağabeyi ile arasında fazla bir boy farkı yoktu. Kafasında uçları uzun ve kalp şeklinde olan kırmızı bir bere vardı. Bej renkte bir pantolon (Animede beyazdır), üzerinde pembe kalp desenleri olan beyaz bir gömlek giyerdi. Ayrıca omuzlarında Doflamingo'nun tüylü paltosuna benzer koyu mor renkte bir palto vardı. İki eşi farklı olan ayakkabılar giyerdi. Uzun sarı saçlara sahipti. Rosinante'nin ağzında ve sağ gözünde dövme vardı (Makyaj da olabilir). İlk göründüğünde güneş gözlüğü takıyordu, ancak Law ile çıktığı altı aylık yolculukta hiç takmamıştır.

  Mariejois'tan ayrılmadan önce saçları tipik Kutsal Ejder saçına benziyordu ve gözleri saçlarının uzunluğundan görünmüyordu ve tıpkı diğer Kutsal Ejderler gibi giyiniyordu. Mariejois'ten ayrılıp bir malikaneye yerleştirildiklerinde, Rosinante'nin dolabında sade ve kaliteli elbiseler olduğu görülmüştür. Ancak kızgın vatandaşların tacizlerinden dolayı zor bir hayat yaşarken, üstü başı parçalanmış ve oldukça fakir bir görünüme sahip olmuştur. Gördüğü işkencelerden dolayı vücudunda çok sayıda yara izi vardı. Denizciler'e katıldıktan sonra, standart Denizci üniforması giymişti ve yüzündeki dövmeler (ya da makyaj) yoktu.

  Kişiliği

  Rosinante ilk görüldüğünde çocuklardan nefret eden biri gibi bir profil çizmiştir. Baby 5 ve Buffalo ona şaka yaptıkça, iki çocuğu da acımasızca döverdi. Law ile ilk karşılaşmalarında da, onu pencereden dışarı atmıştır. Sonradan tüm bunları aslında çocukları tayfadan uzak tutmak için yaptığı ortaya çıkmıştır. Çoğu çocuğu uzaklaştırmayı başarsa da, Baby 5, Buffalo, Dellinger ve Law'u kurtaramamıştır.

  "Senin beni vurmana imkan yok. Babamıza çok benziyorsun."​

  - Donquixote Doflamingo.

  Rosinante, çocuklardan nefret eden, şiddet yanlısı biri gibi görünse de aslında gerçekten babası gibi iyi bir adamdı. Ağabeyinin bir canavar olduğunu ve genç dimağların ondan mümkün oldukça uzak tutulması gerektiğini düşünüyordu. Gerçek ailesine çok değer veren biriydi. Annesi öldüğünde ve ağabeyi okla vurulduğunda hüngür hüngür ağlamıştır. Bu iyi yönlerinden dolayı tipik Kutsal Ejder davranışlarına sahip değildi. Kardeşinin deliliğine birinci gözden şahit olduğu için de, gizli bir görev ile onu durdurmaya çalışmıştı. İyi biri olduğuna bir başka örnek de, Law kendisini sırtından bıçaklamasına rağmen onu affetmesi ve bu olayı Doflamingo'ya duyurmamasıdır. Law ona gerçek adını açıkladığında ise çok endişelenmiş ve Law'u içinde bulunduğu tehlike konusunda uyarmıştır. Law'a çok kıymet verirdi. Onun için ağabeyini ve gizli görevini bir kenara bırakıp, tüm Kuzey Mavi'yi Law'un hastalığını iyi edebilecek bir doktor arayarak dolaşmıştır. Hatta Law'un hastalığına aşırı tepki veren doktorları da darp etmiştir. Değişik yöntemlerine rağmen, kendi ideallerini izleyen bir adamdı. Bu yüzden Denizciler'in inandığı Mutlak Adalet'e sırt çevirip, doğru olduğuna inandığı şeyi yapmıştır.

  Herkes Rosinante'nin geçmişte olanlar yüzünden konuşma yeteneğini kaybettiğini düşünüyordu. Diamante'ye göre o, kafası pek çalışmayan ve dikkat eksikliği olan bir adamdı. Lakin Rosinante oldukça akıllı ve düzgünce konuşabilen biriydi. Bu hareketleri sadece üzerine dikkat çekmemek için yapıyordu. Law'un tam adını öğrendiğinde, "D"nin gerçek anlamını bildiğinden sessizliğini bozmuştur.

  Dilsizliği ve çocuklara olan nefreti numara olsa da, sakarlığı gerçekti. Sürekli olarak Baby 5 ve Buffalo'nun şakalarına düşer ve her sigara yakışında, kendini de yakardı.

  Yetenek ve Güçleri

  Rosinante, eskiden bir Kutsal Ejder'di. Politik hakları vardı ve canı ne isterse yapabiliyordu. Sınırsız bir servete ve istediği kişinin üzerine bir Denizci Amirali gönderme hakkına sahipti. Babası Dünya Asilleri'nden biri olmaktan vazgeçince, Rosinante de bu ayrıcalıklarını yitirmiştir.

  Rosinante, eski Donquixote Korsanları'nın üst düzey yöneticilerinden biri olarak Kupa koltuğunda otururdu. Böyle bir mevkiye gelebilmesi, onun güçlü biri olduğuna kanıttır. Doğrudan Doflamingo'nun sağ koluydu. Bedenindeki yaralar ve dikiş izleri, daha çocukken bile dayanıklı bir bedene sahip olduğunu göstermektedir. Law tarafından hayati bir bölgesinden bıçaklanmasına rağmen, aldığı yara onu fazla etkilememiştir. Defalarca kez vurulmasına ve Vergo'dan feci şekilde dayak yemesine rağmen ölmemiştir.

  Rosinante bir Denizci Komutanı olduğundan, kendinden alt rütbede olan herkese emir verebilirdi. Ancak doğrudan bir Amiral'e bağlı olduğundan, rütbesinin üzerinde bir ayrıcalığa da sahip olma ihtimali vardır.

  Şeytan Meyvesi
  Rosinante, Paramecia türü bir meyve olan Nagi Nagi no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona görünmez bir ses geçirmez alan yaratma gücü vermiştir. Bu alanın içinde bulunan kişiler dışarıdaki sesleri duyamazlar, aynı şekilde dışarıdakiler de içerideki sesleri duyamaz. Rosinante meyve gücü ile kendisinin dilsiz olduğunu Doflamingo'ya bile inandırmış, sessizliği sayesinde rahatça içeriden aldığı bilgileri Sengoku'ya iletmiştir. Dilsiz olduğu düşünüldüğünden, kimse ondan şüphelenmemiştir.

  Meyve ayrıca diğer nesneleri de sessizleştirebilir. Bu sayede normalde silah sesi gibi dikkat çekecek sesler engellenebilir. Rosinante gücünün bu özelliğini kullanarak korsanlarla dolu malikaneye girebilmiş ve fark edilmeden Ope Ope no Mi'yi çalmayı başarmıştır.

  Silahları
  Rosinante, Law ile birlikte Minyon Adası'ndayken bazuka kullanmıştır. Sonra Diez Barrels'in sığınağındaki bazı lambaları söndürmek için çakmaklı bir tabanca ile işini görmüştür. Ayrıca üzerinde dinamit benzeri patlayıcılar da vardı. Son anlarında ağabeyine silah doğrultmuş, ancak tetiği çekememiştir.

  Ek Bilgiler

  - Corazón kelimesi İspanyolca'da "kalp" demektir. Bu da kart oyunlarındaki kupa motifi ile örtüşür.
  - Rosinante'nin Denizci sicil numarası 01746 idi. Sayıları ters çevirip, okuduğumuzda 6, 4, 7, 10 - Ro, Shi, Na, Ten anlamı ortaya çıkmaktadır.
  - İspanyol yazar Cervantes'in ünlü romanı "El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha"daki Don Kişot'un atının adı Rocinante'dir. Bu onun sahip olduğu Donquixote soyadına bir atıftır. At olan Rocinante, tıpkı karakter gibi sakardır.
  - Rosinante'nin gözündeki dövme, 1971 yapımı bir film olan A Clockwork Orange (Otomatik Portakal) filmindeki Alex karakterinin gözüne benzemektedir.
  - Rosinante, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 52. sıradadır.
  - İlk Corazon olan Vergo, Denizci gibi görünmesine rağmen bir korsandı. İkinci Corazon olan Rosinante ise, korsan gibi görünmesine karşın bir Denizci'ydi.
  - Rosinante de tıpkı Law gibi ekmek sevmezdi.

  Künye

  Adı: Donquixote Rosinante
  Okunuşu: Donkihōte Roshinante
  İngilizce Adı: Don Quixote Rocinante
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 761, Anime 700
  Bağlantıları: Denizciler (Eski), Donquxiote Korsanları (Eski), Dünya Hükümeti (Eski)
  Unvanları: Denizi Komutanı (Eski), Korsan (Eski), Kutsal Ejder (Eski)
  Yaşadığı Yerler: Mariejois (Eski), Spider Miles (Eski)
  Lakabı: Corazon (Jap. Korason)
  Yaşı: 26
  Durumu: Ölü
  Doğum Günü: 15 Temmuz
  Boyu: 2.93 cm

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Nagi Nagi no Mi (Tr. Sakinlik Sakinlik Meyvesi, İng. Calm Calm Fruit)
  Anlamı: Sakinlik
  Türü: Paramecia
   
 2. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 13,661
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Masum babasını öldüren Dof'a karşı olması ihanet değildir. Yapması gerekeni yaptı. Adamın da hasıdır.
   
 3. Monkey D. Luffy Ora ora ora!!!

  Monkey D. Luffy (Ora ora ora!!!)
  Mesaj Sayısı 9,955
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Adamın ham maddesidir. Keşke Dof ölseydi de Rosinante yaşasaydı. Law da macerasını tamamlayıp onun yanına dönseydi. :(

  Teşekkürler Smoker.
   
 4. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,834
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Karakter piyasaya çikmadan önce nick olarak kullaniyordum.İlginç oldu.Severiz.
   
 5. Kagura Nami

  Kagura (Nami)
  Mesaj Sayısı 3,428
  Üyelik Tarihi28 Eki 2012
  Serideki favori karakterlerimden. Adamın dibi. Görevini yaptı, öyle bir kardeşin aklına uymamakla en iyisini yaptı. Meyvesi de oldukça işlevsel. Karakter karizmatik, daha ne olsun.
   
 6. yyolcu Üye

  yyolcu (Üye)
  Mesaj Sayısı 5,409
  Üyelik Tarihi29 Haz 2015
  Adamın hası.
   
 7. Kuzan Majesteleri

  Kuzan (Majesteleri)
  Mesaj Sayısı 1,954
  Üyelik Tarihi4 Kas 2014
  Görevini yaptı kral adamdı kendisi, eline sağlık Smoker.
   
 8. Eric Cartman Love is like taking a dump, Butters.

  Eric Cartman (Love is like taking a dump, Butters.)
  Mesaj Sayısı 9,916
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Ellerine sağlık Smoker.Adamın hası,dibi,kralı,tanımıdır kendileri. :)
   
 9. İchiryu Marco adamdır

  İchiryu (Marco adamdır)
  Mesaj Sayısı 160
  Üyelik Tarihi12 Kas 2015
  Kendimi yalnız hissettim.
   
 10. Monkey D. Luffy Ora ora ora!!!

  Monkey D. Luffy (Ora ora ora!!!)
  Mesaj Sayısı 9,955
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Kardeşin boş yere babanı öldürse, sonra pis işlere bulaşsa, insanları öldürse,eziyet çektirse ona ihanet etmeyecek misin kardeşin diye? :/
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık