Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Donquixote Doflamingo

Serideki en gizemli karakterlerden biri,shicbukai olmadan önce 340 milyon ödülü varmıs,ne kadar psikopat ve atarlı oldugunu düsünürsek,sanırım ödülünün ne kadar artabilecegini az cok kestiririz.ayrıca filo amirali sengokudan daha üst rütbede olan birinden korkmayıp,marineford savasından yara almadan cıkmayı basaran nadir adamlardan biridir.şimdi doflamingo hakkında genel bir analize girelim.

kişiligi;psikopat,eglenceyi seviyor,sadece işaretini lekeledigini düsndügü için kendisine hizmet eden bellamyi,en yakın arkadasına sarquisse öldürtüyordu az daha, hemde gülerek.kendi işlettigi yer olan insan ticareti dükkanı yerle bir edilirken,eglenerek diskoya kadersizligine üzül dedi.wbnin gücü karsısında luffy kücük dilini yutmusken,ortada fufufu diyerekten egleniyordu.yani korkusuzda.ayrıca birseyler planladıgı ve büyük oynadıgı malumunuz,plutonun yerini bir sekilde ögrenen ve ülke kurmaya hevesli crocodilela ortak iş yapmayada kalktı.red edilince kıskanc olduguda ortaya cıktı.bunlar genel karakteristik özellikleri.

gücü;aslında konuyu acmamın asıl nedeni bu...su an için her ne kadar yedigi seytan meyvesi acıklanmasada,seytan meyvesi kullanıcısı oldugu ve rakiplerini kukla gibi kontrol ettigi biliniyor.ayrıca nasıl oldugu bilinmeyen bir sekilde,rakiplerinin kafalarını veya bacaklarını rahatca kesebiliyor.crocodile logia olmasa teke gitmişti,alttaki resimde görüldügü üzere sıradan bir devden cok daha büyük olan oars jr.ın bacagını saniyeler içinde koparmıstır.

işte bu genel analizin altında birde teorim var.bence skypieda ip sınavında oldugu gibi,ve kuklacıların sahne arkasından,kuklalarını iple kontrol etmesi gibi doflamingodada aynı güc var.asagıdaki videoda görüldügü üzere yeterince gerilen tel,insanları saniyeler içerisinde ikiye bölebiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=zbSjSIY0Zkk

üstelik,shura skypieda,bir kere dolandınmı asla kurtulamazsın demişti,yani en güclü adam bile en fazla hareket ettirilmesini engelleyebilir.ki bunun örneginide jozuda gördük,doflamingo durdurmayı basarmasına ragmen hareket ettiremedi,buna ragmen atmosla kuklasıyla oynayan kukla efendisi gibi dalga gecti.

sonuc olarak görünmez bir ip veya e.oda adını her ne koyarsa bu tarzda birseyle rakibini kontrol ettigini,gerektiginde aynı ipin gerginligini,kullanarak rakiplerinin uzuvlarını kesebilecegini düsünüyorum.yani skypiedaki ip sınavınında bize bosuna gösterilmedigini düsünüyorum,ayrıca seri içinde kendisine kocaman bir arc ayrılacagına inanıyorum ve tabiki herkezinde fikrini merak ediyorum.

edit son arctan meyve gücüyle ilgili resimler;

Aynı fikirdeyim.Çok özel bir gücü var yani tek harekette croc un kafa gidiyor koca devin ayağı gidiyor.Ben bizim tayfa bununla nasıl dövüşecek merak ediyorum.Misal savaşta isteseydi Luffy in kafa giderdi crocda olduğu gibi ama nedense psikopat bir karakter olduğu için bu gücünü kullanmayıp kukla gibi kullanıyo birbirine öldürtüyo adamları daha çok zevk alıyo herhalde :D Merakla bekliyorum dofu belkide düşman olmaz bizimkilerle.

buslu

İp gucunu birisi demisti eskiden (belki sensindir belkide bu site bile degildir hatirlamiyorum)
cok mantikli gelmisti ama bana soyle geliyorki kendisine arc ayrilmaz cunku Luffy le teke tekte Luffy nin hic sansı yok gibi

Mihawk'ı saymazsak en güçlü 'Lord' olduğunu düşündüğüm kişidir hep. Çünkü şu ana kadar en büyük gizemlerden birisidir kendisi. Mihawk'ın hakkında hiç bir şey bilmediğimiz gibi onun da hakkında hiç bir şey bilmiyoruz. Sağlam bağlantıları var adamın ayrıca. Gücü konusunda hiç bir bilgi verilmemesi gerçekten de çok güçlü olduğunu düşündürüyor insana (En azından bana göre). Luffy'nin gücü şu anda yeter i kuşkudayım. 2. bir Crocodile vakası gibi olabilir. Çok güzel ve koskoca bir arc bekliyorum bunun için.

evet ve ipi sarmak için rakibin çevresinde dolanması gerekiyor. Kontrol ettikleri kişiler hep önce saldırıp ondan sonra kontrol altına alınıyor. Zaman mekan gözetmeksizin oturmasıda kukla mantığıyla uyuşuyor. Koca oarsın üstünden atlayacak kadar çevik yani saldırıları savuşturmakta sorun değil.

Eğer öyle bir gücü varsa. Oda belki lastiği ipe kopartmayacaktır. Mesela Luffy'nin bir kolunu iple sarıp sıkınca lastik incelecektir kopmayacaktır türü bişe çıkabilir mi acaba diye düşünüyorum ?
Ya da Luffy'nin b. hakisi çok sert olacaktır ip vücuduna ulaşmayacaktır.

koma

yeteneğinin insanı kontrol ettiği bellide nasıl? bilmiyorum .ama öyle piskopatki bu adam millet birbirini öldürürken cesetlerin üzerinde oturup kahkaha atıyor.böyle bir adam kolay kolay harcanmaz diye düşünmek istiyorum
ama oda'ya güvenmiyorum çünkü oda bazen
güçlü kuvetli has adamları olmadık kişilere yedirtiyor.gıcık oluyorum inşallah bunuda öyle yapmaz

bu adamdan beklentim o kadar fazlaki(amiral gücünde belki daha güçlü çıkabilir düşüncesindeyim(şahsi fikrim)).çok rahat , kendini kasmıyor vslerde.jozuyu durdurması bile gücünün bir göstergesi.marineford savaşında iva ve luffy karşısındayken neden saldırmadı(iyiki saldırmamış)hala anlamış değilim

adam parti adamı canın istediğine saldırıp indiriyor ip olayı mantıklıda oda ters köşe büyük ihtimal animatörlerde bunu düşünmüştü dofilamingolu yerlerde ...

Ben bu adamı izlediklerimi varsayarsam yenebilicek kimse yok gibi farklı bir amaçı var ne korsan ne marinecilik oynuyor orta bir yerlerde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık