Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Jozu (İki Kollu)

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    82
Herhalde müttefik ve komutanların sayısı eşit olduğundan, çevirilerdeki farkları da gözönüne alınca; doğru sandığımız yanlışlardan biri olmuş bu da. Marco, Luffy falan bence de haddini bildirecek ama asıl nokta şu: Ben henüz Weevil vs. Dof göremedim burda. :D
Olabilir de 30 küsür müttefik, 16 komutan var. Merak etme o vs konusunu da açarlar :D

O anticilik tek Luffy'de işe yarar. Op de genel olarak güçlü olan alır, antilik boşa çıkar. Yoksa hız gibi çok önemli bir etken bir işe yarardı.
Anti ya da ters yetenek, fark etmez. Örnek:

Kuzan-Saka: Dövüşün uzun sürmesinde ters yetenek olmaları etkili oldu.

Jinbe-Ace: 5 gün süren dövüş...

Bunlar olanlar. Bir de olmadı olası olanlar var.

Croco-Jinbe, Kinemon-Ace, Kuzan-Ace gibi..

Demek ki ters yetenek sadece Luffy için geçerli değilmiş. Dolayısıyla elmas da sadece Mihawk için değil tüm kılıç ustaları için anti ya da ters yetenek çatısı altında değerlendirilebilir :artiz:

:sapkali:

Buz örneğiniz çok alakasız. Ace ateş püskürüyor lan demek gibi bir şey. Bana göre Mingo'nun buzdan kurtulma nedeni kral hakiydi. Lakin bu iki isim arasında bir kıstas değil. Mingo da Jozu gibi buz dağı avuçlayamaz. Bunlar hep seviye işte diyim ben de o zaman ? Herkesin kendine göre yeteneği var.

Allah'ını seversen :hhh: Şu seride birini övmek için kullanacağın en son şeylerden biri koramiraldir yahu. Koramiral kim ya ? Koramirali kontrol etti diye Mingo'yu övebiliyorsan amirali sürükleyen Zoro'yu yonkou yapmamız lazım o zaman :fool: Hani diyorum ya Mingo fanlarının Mingo'yu övmek için kullandığı şeylerin ya içi boş ya artistik patinaj ya da lüzumsuz ve alakasız şeyler diye... Harbiden öyle :(

"Silahlanma hakisi üstün gelmese parazit ile kontrolü altına alamaz."

Bu cümle uydurma. Dün Jason da dedi. Mangada böyle bir şey geçiyor mu, varsa at dedim tabi ki atamadı. Şahsi düşünceden öte gider bir yanı olmayan bir şey bu. Argüman bile değil.

Joz amiralden kan aldı diyorum Joz'un hakisinin Mingo'dan fazla olmadığı kesin diyorsun. Artık Mingo'nun nasıl bir haki seviyesi varsa :oleyo: Amiral üstü falan var mıdır ?

Len Mingo sözde elması delip kesecek ben Jozu'nun silahlanma hakisinden bahsetmesem kimsenin Mingo'nun silahlanmasından bahsedeceği yok. Halbuki Mingo'nun bu iş için kullanacağı en önemli şey silahlanma :hhh:Ama yooook Mingo'yu kutsal ejder bile öldüremedi, yeraltı dünyasını yönetiyor o, yonkouyla işbirliği yapıyor :D

O zaman amiral saldırısı olarak değerlendir.Al sana ortak payda.Amiral saldırıları çok güçlüdür.Birisi etkilenmiyor diğeri kol veriyor.Sen ne dersen de durum ortada adamın çapı belli ki bu saldırı onun için ölümcül oluyor.Dof için değil ama.

Koramiralleri küçümsersin ama hepsini küçümseyemezsin.

Bunlar savaşta öne çıkmış elit koramiraller.Bir tanesi Marco'yu kelepçeleyen adam.Onigumo falan da var aralarında.Dof böyle bir koramirali alıyor oyuncak gibi oynuyor.Al sana seviye göstergesi.

Silahlanma hakisi değil de ne engelliyor kontrol etmesini sen söyle o zaman.Bana şunu açıkla.2 sene önceki Luffy şimdi Dof karşısına çıksa aynı duruma düşmezmiydi ? Düşerdi kalkar tayfaya saldırırdı koramiraller gibi.Fakat Luffy şu an böyle bir duruma düşmedi.Bu 2 senede ne değişti de yakalanmıyor.Cevap ortada haki öğrendi.Mangaka açıklamadan da bariz olan gerçekler vardır illa kaşeli belge mi istiyorsun.

Keza Sanji sapasağlamken parazite yakalandı.Muhtemelen silahlanma seviyesi Luffy ve Law kadar fazla değil.Yoksa Sanji'nin gözlemi de iyi biliyorsun.Farketmesi gerekirdi ama k.haki işe yaramadı.Demek bu durumun silahlanma ile alakası var.Yetersiz olunca yada bazı tekniklere yetersiz olunca böyle oluyor.

Doflamingo Luffy'i Bellamy ile dövüştürürken aynı Jozu'yu durdurduğu gibi durduramazmıydı senin mantığınla.Sonuçta Luffy dikkatini başkasına vermiş onunla meşgul.Ama parazite yakalanmadı.Haki seviyesi dışında bir cevabı olması zor anlayacağın.Varsa duymak isterim. :)

Tutturmuşlar elması kesemez, elması dilimleyemez vs diye. Yahu Dof elmasi kesmeyecek ki elmas nereden çıkıyor, Dof b. Kokayı dayayınca Jozunun kendi vücuduna dokunacak. WB deprem yumruğuyla vurunca eli eridi mi magmadan, erimedi, olayın açık ve net olmasi lazım.

Diğer yandan Jozunun MF performansına bakarsanız, daha amiralle Crocoyla vs karşılaşmadan önce hasar aldığı görürsünüz, ağzı yüzü karartılarak çizilmiş bazı karelerde. Bu durum elmas adamın gayet de hasar alabildiğini gösteriyor. Ilgili sayfaları bilahare atacağım buraya şimdi bakamıyorum resimlere :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık