Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Charlotte Cracker

Donquixote Doflamingo vs Charlotte Cracker

• Kullanılan toplam oy
    333

Gök ejderlerinin iç halkasına mensuptur. Kardeşini ve babasını öldürmüştür. Babası gök ejderlerinin hatalarını telafi etmeye çalışan iyi kalpli biri olmasına rağmen tam bir psikopattır. Yeraltı dünyasında Joker lah ve şeytan meyvesi satmaktadır. Amacı ölümsüz olmaktır. Trafalgar Law(sonradan bir D olduğu ortaya çıktı) bir süre onun himayesinde bulunmuştur. 4 Yonkou'dan Kaido en büyük müşterisidir. Monkey D. Luffy ve Trafalgar Law ittifakı tarafından yenilmiştir.

Donquixote Doflamingo (ドンキホーテ・ドフラミンゴ, Donkihōte Dofuramingo) eski değeri 340.000.000 beri olan bir Shichibukai'dir. İlk olarak Arabasta olaylarından sonra görülmüştür. Başına neden bu kadar çok ödül koyulduğu bilinmemektedir.

Charlotte Cracker Big Mom'ın 3 tatlı komutanından biri. Kafa ödülü 860 milyondur.

Sizce hangisi alır. Buyrun :D

Son düzenleme:
Dof'a daha karizma bir foto ayarlayamadın mı? :artiz:

Edit: Dof harcar diyorum. Dövüş yarıda kesilmez ise haftaya anlarız bir şeyleri.

Son düzenleme:
Doflamingo baştan ciddiye alarak meyve uyandırmayı falan kullanarak başlarsa uzun uzundıya bir savaşın ardından alır diye düşünüyorum gerçi Cracker'in tüm hünerinin bu kadar olduğunu düşünerek yazıyorum haftaya bomba tekniklerle gelirse iş değişebilir.

Sağlam bir şekilde uyanış modunda Doffy tokatlar.Adam meyve uyandırınca G4 ile aşık atıyordu.Krakerin de maksimum yapabileceği bu olur.

Hadi onu geçtim böyle kraker Jozu gibi k.haki fakiri hantal adamlar Doffy tarafından binek olarak kullanılmaya mahkumdur. :)

İkisinin yetenekleri üzerinden gidersek aslında Cracker o kalkanlarla Dof'un çoğu saldırısını bloklar.Dof'ta uçup kaçtığı meyve uyandırma yeteneği ile de Cracker'in çoğu saldırısndan sıyrılır.
Ancak Doflamingo'nun sınırını gördük , Cracker'İn görmedik.

Haftaya karar vermek daha mantıklı.

G2 gatlingi, g3 işlemiyor demek objektif olmayan bir yorum. Yemediği şeyler tabii ki işlemez. Mesele bloklamak mı? Dof, g2 gatlingini meyvesini bırak pelerini ile blokladı.

g3'u ise bloklayacak spider web gibi tekniği var. Bir kez böyle bir sahne gördük ve orada Luffy tam vuracakken vazgeçti. Devam etse ipleri yarıp geçebileceğine inanmıyorum açıkçası. Onun dışında adam bunlardan sıyrılabiliyor zaten. Dof'un yaptığından fazlası değil Cracker'ın yaptıkları.

Dof, uyanışı olan adam. Her yerden gelen iplere karşı Cracker nasıl karşı koyacak? Kitlenmekten kurtulacak kadar iyi,bir k.hakisi,var mı? Daha önce k.hakisi var mı? White break gibi tekniğe yakalanırsa Luffy gibi yırtıp çıkabilecek biri mi? Dof uzak savaş verecek lükse sahipken, alttan üstten ipler gelirken, klonlar taciz ederken, Cracker kendini savunmaya çalışmaktan başka ne yapacak? Dof'un yanına ulaşabilmesi yüzde kaç ihtimal?

Luffy'nin yumrukları o kalkandan usulce geçecek kadar küçük değil beyler. Hele ki g3. Ama Dof çaktırmadan Luffy'i kelepçeleyen adam beyler. Hani bir yumruğu kalkanla engellemek ile her yerden yağan, gözle görülmeyen ipleri engellemek başka bir şey. Kitlenirse zaten işi biter ben size söyleyeyim. Her ne kadar Jozu'yu olduremezdi diyenler olsa da buna bir açıklamaları yok. Çünkü adam elmas değil o sırada, kafasına ip sokmasını engelleyecek hiçbir şey yok. Sırf Jozu gibi adamı hemen harcayacak olması kendisine garip geldiği için böyle diyor bunu yazanlar. Ama biz gördüğümüze bakarız. Cracker'ın ise hiç şansı olmaz beyler.

İyi ki bir Luffy yendi. Kolay biri sanılmaya başlandı. Sanji'yi, Jozu'yu kitleyip Law'u dalga geçerek yenmiş adam bu. Yakında anlarsınız umarım farkı.

G2 gatlingi, g3 işlemiyor demek objektif olmayan bir yorum. Yemediği şeyler tabii ki işlemez. Mesele bloklamak mı? Dof, g2 gatlingini meyvesini bırak pelerini ile blokladı.

g3'u ise bloklayacak spider web gibi tekniği var. Bir kez böyle bir sahne gördük ve orada Luffy tam vuracakken vazgeçti. Devam etse ipleri yarıp geçebileceğine inanmıyorum açıkçası. Onun dışında adam bunlardan sıyrılabiliyor zaten. Dof'un yaptığından fazlası değil Cracker'ın yaptıkları.

Dof, uyanışı olan adam. Her yerden gelen iplere karşı Cracker nasıl karşı koyacak? Kitlenmekten kurtulacak kadar iyi,bir k.hakisi,var mı? Daha önce k.hakisi var mı? White break gibi tekniğe yakalanırsa Luffy gibi yırtıp çıkabilecek biri mi? Dof uzak savaş verecek lükse sahipken, alttan üstten ipler gelirken, klonlar taciz ederken, Cracker kendini savunmaya çalışmaktan başka ne yapacak? Dof'un yanına ulaşabilmesi yüzde kaç ihtimal?

Luffy'nin yumrukları o kalkandan usulce geçecek kadar küçük değil beyler. Hele ki g3. Ama Dof çaktırmadan Luffy'i kelepçeleyen adam beyler. Hani bir yumruğu kalkanla engellemek ile her yerden yağan, gözle görülmeyen ipleri engellemek başka bir şey. Kitlenirse zaten işi biter ben size söyleyeyim. Her ne kadar Jozu'yu olduremezdi diyenler olsa da buna bir açıklamaları yok. Çünkü adam elmas değil o sırada, kafasına ip sokmasını engelleyecek hiçbir şey yok. Sırf Jozu gibi adamı hemen harcayacak olması kendisine garip geldiği için böyle diyor bunu yazanlar. Ama biz gördüğümüze bakarız. Cracker'ın ise hiç şansı olmaz beyler.

İyi ki bir Luffy yendi. Kolay biri sanılmaya başlandı. Sanji'yi, Jozu'yu kitleyip Law'u dalga geçerek yenmiş adam bu. Yakında anlarsınız umarım farkı.
+1

Kraker tank özelliği olan birisi. Dof o kadar değil diye diğer özellikleri görmezden geliniyor. Dof bi kitlese kim diyebilir Kraker kurtulabilir diye? Jozu'nun gücü yetmemiş Kraker'in mi yetecek? Neymiş G3 işe yaramamış. Arkadaş her karakter fiziksel olarak aynı seviyede olmak zorunda mı? Kaldı ki eleman ayakları ve kollarıyla kendini destekliyor. Fazladan güç demek bu. Meyvesi sayesinde sağlam duruyor. Bir de kalkana sağlam b.haki yükledin mi tamamdır. Dof bunu yapmazsa meyvesiyle durdurur, ki durdurdu da.

G4 ile Dof uçtu, Kraker yuvarlandı... Cüsseler aynı değil. Ona bakarsanız Luffy'yi herkes uçuruyor. Sonuç? Yenildi mi peki? Dof'un uçması önemli değil. Adam her seferinde ayağa kalktı. Hatta o zamanlar bu kadar dayanıklılık da abartı olmuş falan diyordu forum.

Herkesin dövüş tarzı farklı demeye çalıyorum yani. Birisi darbelere kafa atar, diğeri sıyrılıp kurtulur. Bunu anlamak lazım. Ha belki Kraker daha güçlüdür bilemem ama daha güçlü demek için kullanılan argümanlar çok saçma.

Benim için Dof hala ağır basıyor. Cracker'i önüne koyabilmemiz açısından bir Manga sayfası çıkmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık