Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] D'nin Açılımı

D'nin açılımı Dawn mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    119
Şafak: Güneş doğmadan az önce beliren aydınlık.

Ben D.nin açılımının Dawn olduğunu düşünüyorum. Hatta Oda'nın foreshadowun dibine girdiğini ve bunu daha serinin başında Romance Dawn ile gözümüze soktuğu kanısındayım. "Hidden in plain sight." Kavramına da cuk diye oturuyor.

Karanlık Çağ'a aydınlığı getirecek olan D. Ailesi'nin adı Şafak olmalı ki Aydınlık'ın habercisi olsun. Geçmişte birtakım olaylar oldu ve bir grup insan geçmişe gömülen sırrı ortaya dökmek için nesiller boyunca aktarılan bir iradeyle hayatının son damlasına kadar mücadele etti ve etmeye devam ediyor.

850. Bölümde Pedro'da benimle hem fikir gibi.

D. = Dawn

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Teori kendi kendine genişliyor.

877

878

Türkçeleri

850

877

878

Anlamsızca geç gelen ekleme:
Ben buraya koskoca Dawn Adasını niye eklememişim acaba. Üşengeçliğin cılkını çıkartmışım, affedersiniz.

Adamların doğup büyüdüğü yer bile Dawn... Oda öylesine mi koymuştur yani şimdi sayın ve sevgili forumdaşlarım... Yemeyelim birbirimizi...

Son düzenleme:
Sen ışık getiren olarak düşünüyorsun ama bu D.'lerin ismi hep aynıydı.

Zamanında dünyayı kutsal ejderler yerine bu arkadaşların yönettiğini düşünürsek mantıksız oluyor.

Ama düşürüldükten sonra koydularsa ismi olması muhtemel.

Şahsen tam ismin açıklanacağını düşünmüyorum. O kadar önemi olan bir şey değil istememde şahsen Oda kendince önemli bir şeyi açıklamak için 1 bölüm harcar açıklamasın daha iyi :D

Dawn gördüklerim arasında en uygun olanı. En azından devil, dream, destiny, death ... gibilere göre daha bir kulağa hoş geliyor ve anlamlı.

Romance Dawn'daki romance hangi anlamda bilemedim ama kasıt edebi anlamda romantizm ise tam op işte. İyi, kötü, ders alıp iyi olan kötü, mutlu son, hayaller, duygular falan fistan. Bunlar ile dawn güzel bağlanmış olur. Öteki anlamda romantizm ise :(

Sen ışık getiren olarak düşünüyorsun ama bu D.'lerin ismi hep aynıydı.

Zamanında dünyayı kutsal ejderler yerine bu arkadaşların yönettiğini düşünürsek mantıksız oluyor.

Ama düşürüldükten sonra koydularsa ismi olması muhtemel.

Şahsen tam ismin açıklanacağını düşünmüyorum. O kadar önemi olan bir şey değil istememde şahsen Oda kendince önemli bir şeyi açıklamak için 1 bölüm harcar açıklamasın daha iyi :D
Tam ikna oluyordum ki ilk cümle işi bozdu.

@Riful 'un dediği gibi devil olsa on numara olur.

Genel tartışmada'da bu yazdığınız şeylere şahit oldum.
Çok mantıklı geldi bana, olabilir. İşsizlik seviyemin arttığı bir günde bu teoriyi destekleyen kanıtlar arayıp bulacağım ve dergahınıza sunacağım. :sapkali:
Elinize sağlık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık