Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

HBO, Game Of Thrones ile sarstığı prestijini Çernobil ile tekrar kazandı gözümde. Yine güzel bir bölüm yapmışlar. Birkaç sıkıntısı olsa da %98 beğeni alması boşuna değil.

Çernobil şu anda IMDB'de 9.6 puanla diziler bazında 2. sırada duruyor. Herkes de övüyordu zaten, bittiği gibi başlamayı düşünüyorum.

3. bölümü izledikten sonra yine Chernobyl'i övmeye gelmiştim, ama bana pek gerek kalmamış.
Övebildiğiniz kadar övün, hepsini hak ediyor bu dizi. Nasıl bu kadar mükemmel bir iş çıkarabilmişler diye dakikalarca düşündürüyor. Hikayeyi yazanlar faciayı ve sonrasında yaşananları, süreci derinlemesine özümsemiş ve hissetmiş gibiler. Facianın hayale zor sığacak ciddiyetini ve elden geldiğince açık sonuçları ile bilançosunu da etkileyici şekilde aktarabiliyorlar.

Bir de şu pasif empozasyon olmasa. Fırsatını bulmuşken Rusya'ya sallıyorlar haklı olarak. Çok haklılar, gerçekten de bu facianın bu hale gelmesinde çok büyük etkisi var Sovyet sosyo-politik anlayışının. Ama yine de gözüme batıyor, görmezden gelemiyorum.

Keşke 13 bölüm falan olsaydı. Ara vermeden izleyebilirdim.

Gelecek bölüm Elephant's Foot'u görmezsem eksik hissederim. Etkileyici bir dramatik sahne bekliyorum onun için.

3. bölümü izledikten sonra yine Chernobyl'i övmeye gelmiştim, ama bana pek gerek kalmamış.
Övebildiğiniz kadar övün, hepsini hak ediyor bu dizi. Nasıl bu kadar mükemmel bir iş çıkarabilmişler diye dakikalarca düşündürüyor. Hikayeyi yazanlar faciayı ve sonrasında yaşananları, süreci derinlemesine özümsemiş ve hissetmiş gibiler. Facianın hayale zor sığacak ciddiyetini ve elden geldiğince açık sonuçları ile bilançosunu da etkileyici şekilde aktarabiliyorlar.

Bir de şu pasif empozasyon olmasa. Fırsatını bulmuşken Rusya'ya sallıyorlar haklı olarak. Çok haklılar, gerçekten de bu facianın bu hale gelmesinde çok büyük etkisi var Sovyet sosyo-politik anlayışının. Ama yine de gözüme batıyor, görmezden gelemiyorum.

Keşke 13 bölüm falan olsaydı. Ara vermeden izleyebilirdim.

Gelecek bölüm Elephant's Foot'u görmezsem eksik hissederim. Etkileyici bir dramatik sahne bekliyorum onun için.
Elephant's Foot'u yaparlar ya. Ben %100 gözüyle bakıyorum ona. Olayın en ikonik durumlarından bir tanesi zaten.

Galiba işin içine biraz komplo katacaklar. Yani planlı ve devlet eliyle yapılmış bir kaza diyecekler şeklinde bir algı oluştu bende.

Elephant's Foot'u yaparlar ya. Ben %100 gözüyle bakıyorum ona. Olayın en ikonik durumlarından bir tanesi zaten.

Galiba işin içine biraz komplo katacaklar. Yani planlı ve devlet eliyle yapılmış bir kaza diyecekler şeklinde bir algı oluştu bende.
Böyle bir yapım o seviyeye düşmez.

Zaten ilk üç bölümde gayet olağan anlatılıyor süreç ve en büyük zararı görenin Sovyet Rusya olduğu da açıkça gösteriliyor. Gerçek bu zaten. Aksini yapmaları çok tutarsız ve gereksiz olur.
Bana kalırsa kazanın, Sovyet rejiminin sonu olduğunu vurgulamaya çalışıyorlar. Özellikle sürekli Gorbaçov'u göstererek ve kaza sürecinde yöneticilerin kişisel politik çıkarlar uğruna yaptıkları basit htalara vurgu yaparak ülkeyi bu duruma sürüklediklerine bağlamak niyetindeler gibi geliyor. Ki bu da doğru.

Ah be chernobyl...
Kanserin belki dünyada bu kadar yaygın olmasının nedenidir.
Olaydan etkilenen çocukları falan hep gezdirmişler ve ne istediklerini yapmışlar çünkü hepsi kısa süre içinde ölecekti.

HBO iyi iş çıkarmış.
Karanlık tema, oyuncular ve hissiyatı iyi aktarabilmişler.
Tek sorun dilin rusça olmaması. İzlerken ister istemez rus dilini arıyor insan.

Bu olayın sorumlusu kim? Bunun hiçbir önemi yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık