Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası Kimdir?

Kimdir?

• Kullanılan toplam oy
    226
Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası Kimdir?

Dünyanın en güçlü kılıç ustası veya en iyi kılıç ustası. Şu an mevcut Dracule Mihawk'un elinde bulunan unvan.

Lakin Wano arc ile beraber kılıç ustası kadrosuna Ryuma ve Oden de eklendiler ve ayrıca şu an hayatta değiller.

Mihawk'un unvanı yaşayanlar arasında diye düşündüğüm için One Piece evreninin gelmiş geçmiş en güçlü kılıç ustası konusu düşündüm.

Listeye Mihawk'un unvan sahibi olduğu zamanlarda yaşadığı kesin olanları eklememeyi düşündüm. Seçenekleri 3 yaptım. Farklı fikir varsa belirtiniz.

Size göre en güçlü kılıç ustası kimdir?

Tanıtımlar

Ryuma

Lakap:
Efsanevi Samuray
Kılıç Tanrısı
Kral Ryuma

Öldüğü Yaş : 47

Wano'nun efsanevi samuray savaşçısı. Kendi kılıcını karartmis, zamanında Wano semalarinda bir Ejderha kesmiştir. Gyukimaru'ya göre kendisine Kılıç Tanrısı denmektedir ve 23 sene önce çalınan kılıç yüzünden ülkeye bir ton olay musibet olmuştur. Kılıcına dokunuldugu zaman rakip kişiye meydan okur.
Insan hali ile Cyrano ve Ejderha ile, Zombi hali ile de Brook ve Zoro ile dövüş yapmıştır.

Kozuki Oden

Öldüğü Yaş : 39

Wano Shogun'u Sukiyaki'nin oğlu Kuri Daimyo'su Kozuki Oden. Kendisi "Kral Haki" sahibidir. 20 yıl önce Orochi tarafından idam edilmiştir. Kendisine ait Kaido'ya zarar verebilmiş tek şey olan Enma adlı kılıcın sahibidir. Kendisi Roger Korsanları yani Korsanlar Kralı tayfasinda bulunmuş ve Raftel'e kadar gitmiştir.

Genç yaşta belalı bölge Kuri'de Ashura Doji'yi yenip yaptıkları ile Kuri Beyi olmuştur.

Dracule Mihawk

Lakap:
Şahin Göz
En Güçlü Kılıç Ustası

Mevcut "Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası" unvanı sahibidir. Hükümetin 7 deniz savaş lordundan biridir. O da Ryuma gibi kendi kılıcını karartmistir. En güçlü korsanlardan biri olan Shanks'in eski rakibidir. Söylenen olaylara göre Shanks kolunu kaybeden kadar Shanks ile düello yapmıştır. Marineford Savaşında Vista ile karşılaşmıştır.​

Son düzenleme:
Ryuuma kesinlikle boş çıkmayacak ama şu zamanın zirveleri kadar güçlü de çıkmayacak gibi geliyor.

Oden çok güçlü adam çıkacak. Amiral seviyesi çıkması şaşırtmaz beni. Daha bile güçlü olabilir.

Mihawk pandora gibi bir şey. MF beklentimi düşürdü bu adam hakkında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık